Strojírenství

21. června 2019 08:01

Novinky ve společnosti Boehlerit

Cílené chlazení přesně na řeznou hranu

Boehlerit rozšiřuje svůj komplexní sortiment výrobků pro soustružení o upínací držáky s přípojkami pro vnitřní přívod chladicí kapaliny. Nové držáky jsou k dispozici s pákovým upínáním (ISO‑P) a upínacím systémem šroubem (ISO‑S).

Inzerce

Vnitřní přívod chladicího média přes držák přímo k vyměnitelné břitové destičce výrazně zlepšuje chlazení břitu. Současně se snižuje tvorba teploty v obrobku, což umožňuje přesnější tolerance. Kromě toho dochází k menšímu opotřebení břitu. To prodlužuje životnost vyměnitelné břitové destičky a zvyšuje produktivitu. Často lze také zvýšit řezné rychlosti nebo rychlosti posuvu a dosáhnout lepšího povrchu obrobku. Klíčovou výhodou vnitřního přívodu chladiva skrze držák je lepší lámání třísky a účinnější odvod třísek. Přesně umístěný proud chladicí kapaliny tak optimalizuje soustružení mnoha způsoby.

Nové držáky s přípojkami pro vnitřní přívod chladicí kapaliny Boehlerit jsou k dispozici s pákovým upínacím systémem (P) a upínacím systémem šroubů (S). Držáky P jsou vhodné pro všechny vyměnitelné břitové destičky ISO. Neexistují žádné volné díly a je zapotřebí pouze několik náhradních dílů, což usnadňuje manipulaci. Vyměnitelné břitové destičky mohou být bezpečně a rychle upnuty a snadno uvolněny. Protože na držáku není žádný rušivý výstupek, je zajištěn volný průchod třísky.

Držáky s S‑systémem také umožňují jednoduché a bezpečné upnutí vyměnitelné břitové destičky. V tomto případě kónickým polohovacím šroubem. Také zde nedochází k narušení odvodu třísek a je třeba maximálně tří náhradních dílů. Přívod chladicí kapaliny v obou případech je standardně na konci držáku zezadu nebo volitelně na držáku zespodu.

Efektivní výkon a cena

Jako doplněk k frézovacímu systému ISO 90P, firma Boehlerit, specialista na karbidy a nástroje, prezentuje novou válcovou frézu pro rozsah průměrů od 20 do 63 mm.

Válcové frézy jsou zcela nové v programu frézování rakouského výrobce nástrojů Boehlerit z Kapfenbergu. „Vyznačují se především vynikajícími řeznými vlastnostmi a vysokou produktivitou,“ říká André Feiel, produktový manažer frézování v Boehleritu. Zejména je značná dosažitelná hloubka řezu a dosažitelná hodnota posuvu fz = 0,3 mm, což umožňuje velmi vysoký objem obrábění. Válcová fréza je zajímavá pro všechna odvětví, která se zabývají obráběním kovů, k čemuž Boehlerit nabízí také široký sortiment vyměnitelných břitových destiček APKT 1003 ze standardního programu ISO 90P.

Díky tomu je fréza extrémně nákladově efektivní: zejména menší společnosti mohou profitovat z malých nákladů na jednu hranu.

Přesné rohové frézování s vysokým výkonem – doplněk frézy BETAtec 90P Boehlerit s délkou ostří 18 mm

Firma Boehlerit nabízí nyní také svůj frézovací nástroj BETAtec 90P v provedení s délkou řezné hrany 18 mm.

Díky výrazně větším rozměrům vyměnitelných břitových destiček lze obrobit zejména dlouhé 90° hrany vysokými řeznými hodnotami a extrémě vysokou přesností. „Tato varianta je logickým řešením řady BETAtec, která je na trhu již velmi úspěšná, protože naši zákazníci byli nadšeni kvalitou a výkonem dříve dostupných modelů BETAtec s řeznou hranou o délce 10 mm,“ uvádí André Feiel, produktový manažer frézování u firmy Boehlerit.

Nový BETAtec 90P s velikostí řezné hrany 18 mm na jedné straně umožňuje dosáhnout velmi lehkého řezu, na druhé straně ale mluví data samy za sebe: maximální hloubka řezu až 18 mm, v kombinaci se šroubovitou řeznou hranou, vede k maximální produktivitě při dokončování 90° hran.

Lze obrábět širokou škálu materiálů: litinové materiály, ocel, neželezné kovy a nerezové materiály. „Bez ohledu na druh materiálu je zaručen vysoký výkon a přesný 90° úhel,“ říká pan Feiel. K tomu společnost Boehlerit nabízí široký výběr řezných materiálů.

www.boehlerit.com

Mohlo by se Vám líbit

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]