Strojírenství

20. září 2016 10:32

Nová vyhodnocovací elektronika společnosti HEIDENHAIN pro intuitivní, vysoce přesné měření

Společnost HEIDENHAIN vyvinula pro jednoduché, rychlé a vysoce přesné měření novou vyhodnocovací elektroniku QUADRA-CHEK 3000. Její moderní videonástroje vyhodnocují obraz kamery z měřicích a profilových projektorů, měřicích mikroskopů nebo video měřicích strojů. Integrovaná kompenzace chyb zlepšuje mechanickou přesnost měřicího stroje.

Inzerce

Filtrační funkce zamezují znehodnocení výsledku nečistotami na měřeném objektu nebo na optice měřicího stroje. Díky tomu je QUADRA-CHEK 3000 dokonalým doplňkem vysoce přesných měřicích strojů.

Při vyhodnocování obrazu kamery rozpozná QUADRA-CHEK 3000 hrany a definuje na nich měřicí body. Výsledek graficky zobrazí na dotykovém displeji. Přímo vedle něho jsou umístěny jednoduché, zřetelně označené ovládací prvky s volitelnými funkcemi. Patří k nim také funkce inteligentní podpory, které automaticky vykonávají měřicí postupy. Operátor tak má o všem přehled a může přístroj QUADRA-CHEK 3000 rychle, jednoduše a intuitivně ovládat gesty jako je ťuknutí nebo tažení – dokonce i v rukavicích.

Novinkou je také náhled dílce. Zobrazuje graficky již změřené prvky součásti a umožňuje konstrukci dalších geometrických prvků. QUADRA-CHEK 3000 například vypočítává vzájemnou rozteč vrtaných děr. Volba potřebných prvků se provádí jednoduše a intuitivně v grafickém zobrazení na dotykovém displeji. To vše je umožněno díky od základu nově vyvinuté hardwarové a softwarové platformě.

Pro drsné pracovní prostředí ve výrobě je QUADRA-CHEK 3000 vybavena velice plochým a robustním hliníkovým pouzdrem se speciálně tvrzeným sklem na dotykovém displeji. Hliníkové pouzdro navíc vytváří kolem displeje ochranný okraj. Síťový zdroj je vestavěn do pouzdra a pasivní chlazení nevyžaduje žádný ventilátor. Díky tomu dosahuje QUADRA-CHEK 3000 vysokého stupně krytí IP65 vepředu a IP40 vzadu. Na zadním panelu jsou umístěny přípojky a rozhraní, včetně USB a Ethernetu, pro všechny běžné měřicí přístroje a digitální kameru. QUADRA-CHEK 3000 lze snadno začlenit do podnikové sítě.

www.heidenhain.cz

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]