Strojírenství

27. března 2023 21:49

Nespoutaná výroba

Konzolové regály pro Adamet-Niemet

Pro zvýšení skladové kapacity a zajištění efektivnější logistiky vybavila společnost Adamet-Niemet svůj sklad se surovým materiálem konzolovými regály od společnosti OHRA. Dosavadní skladování na zemi a v několika malých regálech již neposkytovalo dostatečnou kapacitu pro rostoucí objemy tohoto velkoobchodu s kovy. Kromě toho docházelo v důsledku stále častější potřeby překládky k poškození uskladněných plechů, tyčí a profilů. S několika řadami konzolových regálů o výšce až 8 570 milimetrů se této společnosti podařilo vytvořit nové skladové kapacity, a také urychlit procesy uskladnění a vyskladnění, jakož i snížit míru poškození uskladněného choulostivého zboží.

Požadavek na zrychlení výrobních procesů

Inzerce

Společnost Adamet-Niemet představuje jednu z vedoucích firem s velkoobchodem se surovým materiálem z hliníku, mědi, mosazi, bronzu a speciálních měděných slitin v jižním Polsku. Skladem má společnost neustále přibližně 7 000 různých produktů. Dosavadní koncept skladování již neposkytoval dostatečnou kapacitu pro rostoucí poptávku, neustále způsoboval poškození uskladněných produktů a obecně vzato v důsledku neefektivní logistiky zpomaloval výrobní procesy.

Skladování až na 16 úrovních

Ve společnosti Adamet-Niemet se proto rozhodli, že sklad vybaví několika konzolovými regály od společnosti OHRA. Kromě vysoké nosnosti a kvality regálů od tohoto evropského lídra na trhu s konzolovými regály hovořily ve prospěch společnosti OHRA také dlouhá záruční doba a servis na místě. V průběhu několika projektových fází nainstalovala společnost OHRA několik řad jedno- a oboustranných konzolových regálů. Regály byly pro zákazníka zhotoveny na zakázku, zcela dle potřeb pro skladování daného zboží a podmínek v místě instalace. Nosnost jednotlivých konzol přitom činí 500 nebo 600 kilogramů, až na 16 skladovacích úrovních při výšce regálu 8 570 milimetrů. Konzoly tohoto flexibilního konzolového regálu OHRA jsou jednoduše přestavitelné podle aktuální potřeby a  jsou schopny se v případě nárazů vyhnout směrem nahoru a do stran. Díky tomu jsou zboží a regál chráněny před poškozením.

Zrychlení logistických procesů

S pomocí nového regálového zařízení bylo možné zrychlit procesy uskladnění a vyskladnění, a tím také výrazně zvýšit efektivitu výroby. Díky optimalizovaným logistickým procesům se také zlepšilo dodržování termínů dodávek.

 


O Adamet-Niemet:

Společnost Adamet-Niemet byla založena v roce 2006 a v současnosti provozuje skladovací zařízení v Polsku a v Německu. Nabídku společnosti tvoří více než 7 000 různých produktů z hliníku, mědi, mosazi, bronzu a speciálních měděných slitin. Produkty jsou zhotovovány individuálně na přání zákazníka, laserem nebo vodním paprskem jsou na základě CAD výkresů vytvářeny různé tvary z plechů o tloušťce až 500 milimetrů.

O společnosti OHRA:

Společnost OHRA patří na evropském trhu již více než 40 let k lídrům skladové techniky s velkou nosností. Je specialistou na skladování obzvláště dlouhého, těžkého či neskladného zboží. Na trhu skladové techniky se osvědčily její konzolové a paletové regály. Ty se vyznačují mimořádně vysokou nosností, odolností a dlouhou životností. Portfolio přitom sahá od jednoduchých regálových řešení přes kompletní regálové haly až po komplexní, plně automatizované skladovací systémy pro podniky všech velikostí a celou řadu odvětví. Všechny výrobky společnosti OHRA jsou vyráběny v pobočce Kerpen (Německo). Společnost OHRA má v současnosti díky vlastním distribučním kancelářím zastoupení ve 14 evropských zemích a v dalších 14 zemích je zastoupena prostřednictvím obchodních partnerů.

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]