Strojírenství

08. února 2019 09:57

Německý Konplan staví v Plzni centrum vývoje nápojářských linek

Plzeňský Konplan, který navrhuje a konstruuje linky pro výrobce nápojů po celém světě, staví v plzeňské průmyslové a obchodní zóně Borská pole, poblíž kampusu Západočeské univerzity, vývojový a kancelářský objekt. Počet zaměstnanců, které má nyní v pronajatých kancelářích v centru města, plánuje díky němu zdvojnásobit na 300. Firma má výrobní i mateřskou firmu v německém Neutraublingu. Je významným dodavatelem nápojářských linek třeba pro Plzeňský Prazdroj, řekl ČTK náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Výstavba šestipatrové budovy na koupeném pozemku začala v září a bude hotová do podzimu příštího roku. „Nyní jsou v Avalonu (Business Centru) a už jim to nestačí,“ uvedl Šindelář. Podle něj jde o vítaného investora na Borských polích, které už investoři obsadili téměř celé. „Jde o inovační firmu, jejíž produkty mají vysokou přidanou hodnotu. S projektem přišli němečtí investoři zhruba před třemi lety,“ uvedl. Budova, kterou navrhl architekt Jiří Zábran, bude podle náměstka zajímavá také architektonicky.

Podle webových stránek podniku je Konplan přes deset let součástí společnosti Krones AG s 1800 zaměstnanci, předního světového výrobce a dodavatele nápojových linek i celých továren na tekuté potraviny. Poskytuje inženýringové služby ve strojírenství, elektrotechnice a informačních technologiích. Firma navrhuje a konstruuje především plnicí linky a čisticí stroje, například myčky lahví. V Neutraublingu se montují a oživují stroje podle výkresů konstruktérů z Plzně.

Mezi největší zákazníky patří Coca-Cola, Nestlé nebo Heineken. V ČR se zaměstnanci Konplanu podílejí na linkách pro pivovar Prazdroj a výrobce minerálních vod Mattoni a Poděbradka.

Konplan začínal v Plzni v roce 2007 s pěti zaměstnanci, teď jich má 160 a do roku 2020 jich chce mít 300. Kvůli růstu objemu zakázek z celého světa shání hlavně techniky se znalostí jazyků. Firma už 2,5 roku podporuje výuku němčiny na strojní průmyslovce v Plzni.

Zdroj: ČTK

Václav Prokš kš

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]