Strojírenství

14. září 2023 08:34

MSV 2023: Představujeme novinky z oboru svařování

Svařování je nepostradatelným prvkem moderního průmyslu a je spojeno s neustálým vývojem a inovacemi. Využívá se prakticky ve všech výrobních odvětvích, což dokazuje jeho význam pro ekonomiku a technologický pokrok.

Inzerce

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu se v pavilonu V představí například AEK svařovací technika, ALFA IN, FRONIUS Česká republika, JC-METAL, Messer Cutting Systems Slovensko, MGM, Migatronic CZ, TigTech, Valk Welding CZ, Vanad 2000 nebo Yaskawa Czech.

Koupit/registrovat vstupenku

Valk Welding nabídne k prodeji velký robotický systém

Na MSV 2023 představí evropský integrátor svařovacích robotů Valk Welding velký 12osý svařovací robotický systém pro robotické svařování těžkých a dlouhých výrobků do 20 tun a délky obrobku až 25 m. Tento robotický systém ukazuje, co firma dokáže v oblasti robotizace svařování pro firmy s malosériovou výrobou. To, že Valk Welding najde řešení jak pro malé, tak velké svařovací záměry, dokládá společnost dalším robotickým systémem, který bude součástí expozice. Univerzální stroj pod označením TRACK-FRAME-E skrývá dvě vedle sebe umístěné pracovní stanice o délce 3100 mm, vše na speciálním tuhém rámu. Během MSV bude společnost Valk Welding předvádět také nejnovější verzi Offsite Teaching powered by VRPS, při kterém svářeč programuje obrobky pomocí virtuální reality. A samozřejmě nemůže chybět ani nový ARP (Automatic Robot Programming), umožňující plně automatické programování svařovacích robotů.

Více informací

Fronius se bude věnovat klíčovým tématům v oblasti svařovacích technologií

Společnost Fronius se bude věnovat klíčovým fenoménům, které pohánějí svařovací technologii vpřed. Ve všech odvětvích narůstají požadavky na kvalitu, potřebných odborníků je však velmi málo. Kromě toho nabývá z ekonomického i ekologického hlediska mimořádného významu ochrana zdrojů, především přídavných materiálů, plynu a energie. Rozhodující je proto předcházení výrobě s vadami a nákladným dodatečným pracím. Společnost ve své expozici představí dva nové výkonné odsávací systémy a ergonomicky odsávací svařovací hořák. Zajímavý bude také simulátor Welducation, který umožňuje takřka reálné vzdělávání svářečů. Jedním z vrcholů veletrhu bude nepochybně i předvedení nového řešení společnosti Fronius pro svařování TIG. Představena bude dále kobotická svařovací buňka CWS-S – kompaktní řešení s přesným a zároveň intuitivním ovládáním.

Více informací

FANUCI se zaměřuje na pokročilá řešení laserového svařování a čištění kovů

FANUCI je inovativní high-tech společnost, která se zaměřuje na pokročilá řešení laserového svařování a čištění kovů na celosvětové úrovni. Firma roste díky dlouholetým zkušenostem a vývoji v oblasti vláknových laserů. Vyvinula mnoho zlepšení v odvětví laserového svařování a je držitelem více než 20 patentů a neustále pracuje na zlepšování svých výrobků. FANUCI působí ve více než 30 zemích. Všechny hlavní komponenty, např. laserový zdroj, laserová hlava, operační systém atd. jsou vyvinuty a patentovány společností FANUCI. Ostatní pocházejí přímo od dodavatelů světové úrovně. Výhradním dovozcem pro ČR a SR je opavská firma TigTech s.r.o., která poskytuje rovněž záruční i pozáruční servis. V této firmě je možné si stroje prohlédnout a vyzkoušet si je na vlastních materiálech.

Více informací

JC-Metal zve ke žlutému veletržnímu stánku

JC-Metal je rodinná firma sídlící ve Vsetíně, kde od roku 1997 působí a specializuje se na výrobu vysoce kvalitního upínacího nářadí pro svařování. Kromě typických mechanických upínek nabízí i další svařovací produkty a jsou exkluzivním distributorem svařovacích stavebnic Siegmund. Mimo to je firma poskytovatelem služeb svařování, obrábění či soustružení. JC-Metal tvoří individuální projekty pro firmy, které využívají jejich produkty v součinnosti například s robotickými pracovišti v oblasti automotive a dalších. Na veletrhu firma kromě stálého sortimentu představí zejména technologické novinky od JC-Metal i Siegmund, které budou mít zákazníci možnost exkluzivně vidět mezi prvními.

Více informací

Praktické informace

Mezinárodní strojírenský veletrh a souběžně konané akce začínají na brněnském výstavišti v úterý 10. října 2023 a potrvají do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Nejvýhodnější vstupenky jsou k zakoupení online.

Kompletní otevírací doba a vstupné 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]