Strojírenství

13. září 2022 15:42

MSV 2022 – Výběr z doprovodného programu

Kontakt-Kontrakt

Inzerce

Líbila by se vám jednání šitá na míru během Mezinárodního strojírenského veletrhu? Využijte kooperační platformu Kontakt-Kontrakt, která propojuje výhody veletržní účasti a stále populárnějšího matchmakingu: dvoustranných setkání s přesným časovým harmonogramem.

Jedná se o tradiční akci organizovanou Regionální hospodářskou komorou Brno ve spolupráci s českými a zahraničními partnery ze sítě Enterprise Europe Network (EEN), obchodními komorami, dalšími institucemi podporujícími podnikání a společností Veletrhy Brno.

Návštěvníci veletrhu mohou pro svá jednání využít speciální jednací expozici v pavilonu A1, vystavovatelé pak v případě zájmu mohou jednat přímo na svém stánku. Během čtyř dnů jsou firmy schopny absolvovat až 40 jednání, takže mohou efektivně využít čas strávený na veletrhu.

Více informací …

Fórum aditivní výroby

Zajímá vás, jak vám mohou 3D tiskárny doopravdy pomoct ve výrobě? Pak si nenechte ujít Fórum aditivní výroby, které se uskuteční 5. října na výstavišti v Brně. Letošní ročník se důrazněji zaměří na realistickou využitelnost 3D tiskáren v zavedených provozech, kde budou představovat součást výrobního řetězce po boku tradičních postupů, jako je CNC obrábění, sváření nebo aplikace povrchových úprav.

Jádrem této události budou samozřejmě ty nejzajímavější inovace – ve 3D tisku plastů, kovů a kompozitů. Za účasti předních světových značek aditivní výroby, jako je Stratasys, 3D Systems, EOS, Markforged, HP a řady dalších, budou na konferenci prezentovány zejména praktické ukázky 3D tisku využitelného okamžitě i v prostředí českých firem.

Vítaným oživením programu jistě budou dva speciálně připravené diskusní bloky s českými odborníky na 3D tisk, zaměřené na střet 3D tiskáren s konvenční výrobou a na využití 3D tisku ve vojenské a obranné technice. Atraktivní konferenční program doprovodí výstava technologií 3D tisku v předsálí.

Více informací …

Swiss Innovation Forum 2022

Zajímáte se o Průmysl 4.0 a chcete vědět, proč jsou inovace klíčové pro dlouhodobý úspěch vašeho podniku? Pak si nenechte ujít druhý ročník mezinárodního setkání Swiss Innovation Forum, které se koná ve středu 5. října 2022 v pavilonu P (sál P1). Dozvíte se, jak může vyspělé a udržitelné švýcarské strojírenství pomoci uspět vašemu podnikaní v digitálním světě. Odborníci se zaměří například na schopnosti, jaké potřebuje vaše společnost, aby byla inovativnější, nebo na způsoby měření pokroku v oblasti nových nápadů.

Fóra se zúčastní švýcarský velvyslanec v České republice Philippe Guex, švýcarský velvyslanec na Slovensku Peter Nelson a švýcarský velvyslanec v Polsku Fabriz Filliez, společně s viceprezidentem HST Obchodní komory Švýcarsko-Česká republika Jiřím Jirkovským. Na konferenci vystoupí Albert Hilber, Manager Industrial Transformation, Basel Area Business & Innovation a představí se také společnosti ABB, Basler&Hofmann a Endress+Hauser.

Panelovou diskusi poté doplní zástupci Bystronic Czech Republic a KPMG Slovakia. Součástí akce bude i výstava CAN TECH SAVE THE WORLD?, která v prostorách foyer pavilonu P1 představí úspěšné švýcarské projekty v oblasti trvalé udržitelnosti.

Pozvánka na Swiss Innovation Forum a kompletní program

Francouzsko-české fórum na téma udržitelného průmyslu a energetické efektivity

Cílem francouzsko-českého fóra na téma udržitelného průmyslu a energetické efektivity je představit konkrétní příklady užití inovativních technologií a řešení v následujících oblastech: energetické úspory v průmyslu, omezení uhlíkové stopy, zelené materiály a cirkulární ekonomika.

Účastníky panelové diskuse budou jak společnosti dodávající tato řešení, tak firmy, které je úspěšně implementovaly. Fórum pořádá Francouzsko-česká obchodní komora ve spolupráci se Svazem průmyslu ČR. Akce se koná ve středu 5. 10. v administrativní budově Veletrhů Brno (sály 102 a 103).

Vybíráme z dalšího programu

V první den veletrhu, kterým je poprvé úterý, se uskuteční i tradiční Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR. Na téma digitální transformace v ČR a ve světě se zaměří kulatý stůl organizovaný Českou manažerskou asociací a Klubem manažerů roku. Na čtvrtek 6. 10. se připravuje konference s názvem Biomorfní průmysl, která je součástí projektu Digitální továrna 2.0. Konferenci na téma Energetická flexibilita a odolnost výroby chystá ve čtvrtek 6. 10. společnost Siemens ČR. Energetická stabilita bude také tématem konference pořádané Českým svazem zaměstnavatelů v energetice. Ve stejný den se uskuteční i konference s názvem Úspory energií ve strojírenství.

Bohatý program připravuje také vydavatelství Trade Media International. Vrací se komentované prohlídky veletrhu s názvem MSV TOUR. Ve čtvrtek 6. října se uskuteční konference Plasty 2022 se zajímavými přednáškami.

Závěr veletrhu bude věnován studentům díky projektu IndusTRY: Zkus to s průmyslem. Zajímavý bude i program, který chystá ElektroPrůmysl.cz – ve čtvrtek 6. 10. se koná odborný seminář Praktické požadavky směrnic a norem pro bezpečnost strojních zařízení a v pátek 7. 10. seminář Elektrotechnika v průmyslu.

Kompletní doprovodný program

Podrobnosti o veletrhu

Registrovat/koupit vstupenku na MSV

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]