Strojírenství

13. září 2022 15:42

MSV 2022 – Výběr z doprovodného programu

Kontakt-Kontrakt

Inzerce

Líbila by se vám jednání šitá na míru během Mezinárodního strojírenského veletrhu? Využijte kooperační platformu Kontakt-Kontrakt, která propojuje výhody veletržní účasti a stále populárnějšího matchmakingu: dvoustranných setkání s přesným časovým harmonogramem.

Jedná se o tradiční akci organizovanou Regionální hospodářskou komorou Brno ve spolupráci s českými a zahraničními partnery ze sítě Enterprise Europe Network (EEN), obchodními komorami, dalšími institucemi podporujícími podnikání a společností Veletrhy Brno.

Návštěvníci veletrhu mohou pro svá jednání využít speciální jednací expozici v pavilonu A1, vystavovatelé pak v případě zájmu mohou jednat přímo na svém stánku. Během čtyř dnů jsou firmy schopny absolvovat až 40 jednání, takže mohou efektivně využít čas strávený na veletrhu.

Více informací …

Fórum aditivní výroby

Zajímá vás, jak vám mohou 3D tiskárny doopravdy pomoct ve výrobě? Pak si nenechte ujít Fórum aditivní výroby, které se uskuteční 5. října na výstavišti v Brně. Letošní ročník se důrazněji zaměří na realistickou využitelnost 3D tiskáren v zavedených provozech, kde budou představovat součást výrobního řetězce po boku tradičních postupů, jako je CNC obrábění, sváření nebo aplikace povrchových úprav.

Jádrem této události budou samozřejmě ty nejzajímavější inovace – ve 3D tisku plastů, kovů a kompozitů. Za účasti předních světových značek aditivní výroby, jako je Stratasys, 3D Systems, EOS, Markforged, HP a řady dalších, budou na konferenci prezentovány zejména praktické ukázky 3D tisku využitelného okamžitě i v prostředí českých firem.

Vítaným oživením programu jistě budou dva speciálně připravené diskusní bloky s českými odborníky na 3D tisk, zaměřené na střet 3D tiskáren s konvenční výrobou a na využití 3D tisku ve vojenské a obranné technice. Atraktivní konferenční program doprovodí výstava technologií 3D tisku v předsálí.

Více informací …

Swiss Innovation Forum 2022

Zajímáte se o Průmysl 4.0 a chcete vědět, proč jsou inovace klíčové pro dlouhodobý úspěch vašeho podniku? Pak si nenechte ujít druhý ročník mezinárodního setkání Swiss Innovation Forum, které se koná ve středu 5. října 2022 v pavilonu P (sál P1). Dozvíte se, jak může vyspělé a udržitelné švýcarské strojírenství pomoci uspět vašemu podnikaní v digitálním světě. Odborníci se zaměří například na schopnosti, jaké potřebuje vaše společnost, aby byla inovativnější, nebo na způsoby měření pokroku v oblasti nových nápadů.

Fóra se zúčastní švýcarský velvyslanec v České republice Philippe Guex, švýcarský velvyslanec na Slovensku Peter Nelson a švýcarský velvyslanec v Polsku Fabriz Filliez, společně s viceprezidentem HST Obchodní komory Švýcarsko-Česká republika Jiřím Jirkovským. Na konferenci vystoupí Albert Hilber, Manager Industrial Transformation, Basel Area Business & Innovation a představí se také společnosti ABB, Basler&Hofmann a Endress+Hauser.

Panelovou diskusi poté doplní zástupci Bystronic Czech Republic a KPMG Slovakia. Součástí akce bude i výstava CAN TECH SAVE THE WORLD?, která v prostorách foyer pavilonu P1 představí úspěšné švýcarské projekty v oblasti trvalé udržitelnosti.

Pozvánka na Swiss Innovation Forum a kompletní program

Francouzsko-české fórum na téma udržitelného průmyslu a energetické efektivity

Cílem francouzsko-českého fóra na téma udržitelného průmyslu a energetické efektivity je představit konkrétní příklady užití inovativních technologií a řešení v následujících oblastech: energetické úspory v průmyslu, omezení uhlíkové stopy, zelené materiály a cirkulární ekonomika.

Účastníky panelové diskuse budou jak společnosti dodávající tato řešení, tak firmy, které je úspěšně implementovaly. Fórum pořádá Francouzsko-česká obchodní komora ve spolupráci se Svazem průmyslu ČR. Akce se koná ve středu 5. 10. v administrativní budově Veletrhů Brno (sály 102 a 103).

Vybíráme z dalšího programu

V první den veletrhu, kterým je poprvé úterý, se uskuteční i tradiční Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR. Na téma digitální transformace v ČR a ve světě se zaměří kulatý stůl organizovaný Českou manažerskou asociací a Klubem manažerů roku. Na čtvrtek 6. 10. se připravuje konference s názvem Biomorfní průmysl, která je součástí projektu Digitální továrna 2.0. Konferenci na téma Energetická flexibilita a odolnost výroby chystá ve čtvrtek 6. 10. společnost Siemens ČR. Energetická stabilita bude také tématem konference pořádané Českým svazem zaměstnavatelů v energetice. Ve stejný den se uskuteční i konference s názvem Úspory energií ve strojírenství.

Bohatý program připravuje také vydavatelství Trade Media International. Vrací se komentované prohlídky veletrhu s názvem MSV TOUR. Ve čtvrtek 6. října se uskuteční konference Plasty 2022 se zajímavými přednáškami.

Závěr veletrhu bude věnován studentům díky projektu IndusTRY: Zkus to s průmyslem. Zajímavý bude i program, který chystá ElektroPrůmysl.cz – ve čtvrtek 6. 10. se koná odborný seminář Praktické požadavky směrnic a norem pro bezpečnost strojních zařízení a v pátek 7. 10. seminář Elektrotechnika v průmyslu.

Kompletní doprovodný program

Podrobnosti o veletrhu

Registrovat/koupit vstupenku na MSV

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]