Strojírenství

18. září 2022 10:23

MSV 2022: Podívejte se na novinky z veletrhu WELDING

Souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem se v letošním roce uskuteční i veletrh svařovací techniky WELDING, který se na brněnském výstavišti koná již od roku 1969. Pravidelně se na něm prezentují technologické novinky a veletrh se tak dlouhodobě řadí k nejvýznamnějším specializovaným veletrhům svého oboru ve střední Evropě.

Inzerce

V letošním roce se na veletrhu představí firmy jako ABICOR BINZEL svářecí technika, AEK svařovací technika, ALFA IN, ant PROFITOOLS, CLOOS PRAHA, EWM Hightec Welding, FRONIUS Česká republika, igm Robotersysteme AG, JC-METAL, JVB Engineering, Messer Cutting Systems Slovensko, Migatronic CZ, ROBOTECH Slovakia, Valk Welding CZ, Vanad 2000, Yaskawa Czech a další. Veletrh WELDING najdete v pavilonu V.

FRONIUS představí novinky v oblasti svařování metodou TIG

Fronius Perfect Welding je inovativní společností v oblastech obloukového a robotizovaného svařování. Odbor Fronius Welding Automation jako systémový dodavatel kromě toho realizuje zakázková automati- zovaná kompletní svařovací řešení, např. v oblasti výroby nádrží nebo navařování na námořních plošinách. Portfolio doplňují svařovací zdroje pro ruční použití, příslušenství pro svařování a široké spektrum služeb. Na veletrhu WELDING bude k vidění například přístroj iWave. Tento svařovací zdroj TIG umožňuje provádět dokonalé svary na všech svařitelných materiálech. Kromě toho je schopný multiprocesního provozu a je vybavený mnoha inovativními funkcemi.

Chybět nebude ani nová generace série přístrojů Fronius MagicCleaner, které jsou nyní k dostání ve dvou velikostech. Tyto pokročilé elektrochemické čisticí přístroje zajišťují dokonalou povrchovou úpravu svarových švů TIG a povrchů z nerezové oceli. Výsledky odpovídají nejvyšším estetickým a hygienickým požadavkům. V robustní slupce se toho však skrývá víc – svary TIG je možné také výborně leštit a svařence lze potisknout logy a sériovými čísly.

Více informací …

CLOOS: Značka pro inovační technologii svařování

Značka CLOOS značí vyvíjení, výrobu a distribuci inovačních řešení do více než 40 zemí. Z hlavní kompetence CLOOS, obloukového svařování, se vyvinuly tři divize Robots & Welding Products, Automation a Industrial Services. Díky svařovacím zdrojům pro ruční a automatizované aplikace QINEO a systému pro automatizované svařování a řezání QIROX pokrývá spektrum výrobků celou oblast techniky pro obloukové svařování a řezání. Portfolio výrobků kromě toho zahrnuje inteligentní řešení z oblastí softwaru, senzoriky a bezpečnostní techniky – vždy na míru vašim potřebám.

Českým zástupcem značky CLOOS je společnost CLOOS PRAHA, která byla založena v roce 1991 a vloni tak oslavila 30 let své existence. Během této doby získala společnost pevné postavení na českém i slovenském strojírenském trhu a navazuje tak úspěšně na 100letou tradici značky CLOOS. V expozici CLOOS PRAHA najdete tyto exponáty:

 • QIROX Mikro Cela – svařovací robotická cela v několika typech provedení vám poskytne kompletní svařovací prvky pro začátek v robotizaci.
 • QIROX QRC 230 výměna nástroje – robot představí, jak lze na 1 pracovišti automaticky a efektivně měnit různé technologie, které jsou při svařování dílu potřeba.
 • QIROX QRC 30-PL aplikace pro broušení – kompaktní řešení pro broušení dílů, stejně tak pro odstraňování rozstřiku a broušení pomocí různých typů brusek.
 • Svařovací zdroj QuesT – high-tech svařovací zdroj pro náročné úkoly při svařování metodou WIG. Stabilní a v celém výkonnostním rozsahu dobře ovladatelný elektrický oblouk garantuje excelentní výsledky svařování.
 • Svařovací zdroj NexT – Vysoce všestranný svařovací zdroj s metodami MIG/MAG a pulzním svařováním.

Více informací …

ABICOR BINZEL bude prezentovat inovace i novinky

Společnost ABICOR BINZEL svářecí technika spol. s r.o. slaví 30 let své existence v ČR a 83 let celosvětové působnosti drážďanské mateřské společnosti. Jedná se o tradičního výrobce svařovacích hořáků. Tuto tradici nyní společnost doplňuje komplexními svařovacími systémy a odsáváním svařovacích zplodin v ručním i robotickém nasazení. Na veletrhu firma představí mimo řady inovací klasických produktů i novinky svého sortimentu:

 • svářečky JESS-welding (nová sesterská společnost)
 • odsavače zplodin xFUME pro ruční i robotické nasazení
 • elektrochemické čištění ABICLEANER
 • mechanizaci svařování pomocí nové řady svařovacích traktorů ABICAR
 • systém rozšířené reality virtuálního svařování a řadu dalších produktů
 • naprostou novinkou v sortimentu je TIGový hořák s odsáváním zplodin, dále například svářečka XFUME Power, která má v sobě již zaintegrovaný vlastní odsavač

Akcent expozice bude kladen na ochranu zdraví svářečů a životního prostředí.

Více informací …

Praktické informace

MSV se koná společně s technologickými veletrhy

IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH

na brněnském výstavišti

od úterý 4. října do pátku 7. října 2022.

Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin.

Novinky vystavovatelů

 Doprovodný program

Registrovat/koupit vstupenku

 

Mohlo by se Vám líbit

CastForge upevňuje své postavení na trhu

Silný růst a velký mezinárodní význam / Třetí ročník veletrhu odlitků a výkovků je naprostým úspěchem Od 4. do 6. června 2024 se na stuttgartském […]

Grumant: Nástroje z práškové oceli

Moderní doba klade stále větší požadavky na obráběcí nástroje a používané technologie. Při rozhodovacím procesu je však nutné zohlednit mnoho faktorů a nástroje, které se s obrovským úspěchem […]

Veletrh EuroBLECH 2024 uvádí nové způsoby zapojení do produktivity

Tisíce expozic a čtyři dny intenzivního sourcingu produktů, navazování kontaktů a výuky: Obor zpracování plechu se připravuje na laťku nastavující akci: veletrh EuroBLECH 2024 předvádí […]