Strojírenství

14. října 2021 18:14

MSV 2021 nabídne zajímavý doprovodný program

Součástí letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu bude i doprovodný program složený z konferencí a zajímavých přednášek. Zaměří se například na témata 3D tisku, digitalizace či elektromobility.

Inzerce

Kompletní program

Konference „Česká republika – průmyslová velmoc 2028?“

Druhý ročník mezinárodní konference se zaměří na otázku digitální transformace v pocovidové době a následné datové propojovaní firem vedoucí ke zvýšení efektivity vzájemné mezifiremní spolupráce. Konference se bude věnovat definici strategických záměrů rozvoje ČR i případovým studiím o úspěšných řešeních a postupech. Konference navazuje na projekt Digitální továrna 2.0, který je reálnou ukázkou dynamiky vývoje v oblasti digitalizace. Jde o jedinečné propojení firem všech segmentů a ukázku praktických příkladů. V rámci jednotlivých bloků budou představeny ty nejefektivnější nástroje a postupy v řešení problémových oblastí. Budete mít také jedinečnou příležitost zapojit se do diskuse s klíčovými „hráči“ průmyslu 4.0 a získáte konkrétní představu o tom, co projekt Digitální továrna 2.0 znamená.

Konference se uskuteční ve středu 10. 11. 2021
a vstupenky si lze zakoupit ZDE

Fórum aditivní výroby

Fórum aditivní výroby se uskuteční 9. listopadu na brněnském výstavišti a opět se bude věnovat trendům, zkušenostem a obchodním příležitostem ve 3D tisku. Již sedmý ročník této konference se zaměří na přínosy 3D tisku, které se naplno projevily během covidové krize. Účastníci získají povědomí o řadě světových značek 3D tiskáren, od novinek firmy Stratasys, včetně jejích čerstvých akvizic, přes EOS, HP, Concept Laser, Voxeljet, Desktop Metal, Markforged a řadu dalších. O zkušenosti z lokálních zákaznických aplikací se podělí čeští dodavatelé MCAE Systems, 3Dees Industries, 3R Systems, Misan, 3Dwiser a vhled do vývoje technologií 3D tisku nabídnou TriLab Group, Fillamentum nebo Fragaria.

Vstupenky na konferenci jsou k zakoupení ZDE.

Kontakt-Kontrakt 2021

Pokud hledáte nové kontakty, můžete využít mezinárodní projekt Kontakt-Kontrakt. Jedná se o osvědčenou kooperační platformu, která proběhne ve dnech 8.–10. listopadu 2021. Pokud máte zájem o jednání šitá na míru, tak tato akce propojuje výhody veletržní účasti a stále populárnějšího matchmakingu: dvoustranných setkání s přesným časovým harmonogramem.

Projekt organizuje Regionální hospodářská komora Brno ve spolupráci s českými a zahraničními partnery ze sítě Enterprise Europe  Network (EEN), obchodními komorami a dalšími institucemi podporujícími podnikání. Jestli se chcete zapojit, tak se zaregistrujte na  webovém portálu ZDE. Návštěvníci veletrhu mohou pro svá jednání využít jednací expozici v pavilonu A2, vystavovatelé pak v případě  zájmu mohou jednat přímo na vlastním stánku.

Úspory v průmyslu 2021: Udržitelný rozvoj v nejisté době

Konference Úspory v průmyslu se vrací tam, kde začala. Před deseti lety se na Mezinárodním strojírenském veletrhu začalo pravidelně mapovat téma, které se soustředí na jednu věc společnou pro každý průmyslový podnik. Chce vyrábět za optimální náklady a nechce plýtvat. Rok co rok jsme se přesvědčovali, že i když téma úspor notně nabádá k šetření, opak je pravdou. Právě každá investovaná koruna, respektive správně investovaná koruna, může přinést budoucí eliminaci plýtvání v řádech daleko vyšších.

Stejně jako finanční aspekty opatření jde skladba akce ruku v ruce s tématem udržitelného rozvoje. Snižování energetické náročnosti ve výrobě, správné využití odpadní vody, eliminace plýtvání na stlačeném vzduchu, ekologické a účinné mazání strojů, řízení spotřeby moderními informačními systémy – to jsou témata, která firmy umějí úspěšně směřovat k udržitelnému rozvoji. Úspory v průmyslu nejsou o šetření, jsou o strategiích, jak zajistit udržitelný podnik, ve kterém se neplýtvá. Přesně taková je i konference pořádaná Trade Media International.

Konference se koná 10. 11. 2021.

Více o akci a registrace na: www.konference-uspory.cz

Moderní technologie v plastikářském průmyslu

Konference, která bude součástí letošního MSV 2021, konečně představí platformu pro novinky z plastikářského průmyslu. Přinese tak mnoho zajímavých tipů pro obor. Zastupujete segment plastikářského průmyslu? Chcete vědět, co trh čeká dále (včetně technologických aspektů)? Pak na této konferenci nesmíte chybět!

Konference se koná 11. 11. 2021.

Více o akci a registrace na: www.konference-plasty.cz

Vstupenky na MSV pořídíte nejvýhodněji online

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná od 8. do 12. listopadu 2021. Nejlepší je pořídit si vstupenku online, kde je k dostání za 250,- Kč. Na místě zaplatí dospělí za vstupenku 300,- Kč. Informace o otevírací době najdete ZDE.

Koupit vstupenku

 

Mohlo by se Vám líbit

Chart Ferox a cirkulární ekonomika: Kompletní recyklace odpadu a nižší emise CO2 o 50%

Děčínská firma Chart Ferox je jednou z prvních strojírenských společností v Česku, která při nakládání s odpady funguje na principech cirkulární ekonomiky. Celý systém zavedla před dvěma lety. […]

Nový hladinoměr GENESIS: Revoluce v měření rozhraní hladin kapalin

Unikátní způsob měření rozhraní hladin kapalin s dosud nedosažitelnou přesností – to je nový hladinoměr GENESIS společnosti Magnetrol. Ten na český trh přináší strojírenská firma HENNLICH. […]

Povlaky nástrojů pro udržitelnější obrábění

~ Monolitní karbidové stopkové frézy s povlaky Zertivo™ 2.0 prodlužují životnost nástrojů ~ V posledních letech kladou výrobci velký důraz na udržitelnost. Podle průzkumu firem Schneider Electric […]