Strojírenství

19. května 2019 10:04

Moulding Expo 2019

Mezinárodní účast vyšší než na předešlých ročnících

Mezinárodní veletrh prototypů, nástrojů a forem
21. – 24. 5. 2019, výstaviště Stuttgart

Moulding Expo (MEX) Stuttgart se koná každé dva roky a skládá se ze dvou vystavovatelských oblastí. Do první patří klasická výroba nástrojů a forem s tvářecími a prototypovými nástroji, konstrukce měřidel a upínacích přípravků se silnou orientací na uživatele. Ve druhé pak jsou výrobci a systémy pro výrobu nářadí a forem (kovoobráběcí stroje a přesné nástroje, ostatní obráběcí stroje s ubíráním materiálu, stroje pro povrchovou úpravu, svářecí stroje, systémy horkých vtoků atd.)

Posledního ročníku veletrhu Moulding Expo se v roce 2017 zúčastnilo celkem 763 vystavovatelů z více než 30 zemí celého světa a více než 14 tisíc odborných návštěvníků. Firmy měly k dispozici výstavní plochu o rozloze 42 000 m2.
Třetí Moulding Expo bude mnohem více mezinárodní. Vystavovatelé budou zahrnovat firmy z téměř každé evropské země spolu s firmami z USA, Kanady a zbytku světa. Velkým úspěchem pro Moulding Expo je získání mezinárodní asociace nástrojařů (ISTMA) jako globálního partnera. ISTMA reprezentuje 30 národních průmyslových sdružení a kolem 8 000 členských společností po celém světě.

Moulding Expo 2019 se přesune z původně plánovaných výstavních hal, tj. haly 1 (L­‑Bank Forum), 3 a 5, do hal 3, 5, 7 a 9. Důvodem změny obsazení hal je umístění souboru akcí „Automotive Shows“ do hal 2, 4, 6 (Oskar Lapp Hall), 8 (Allfred Kärcher Hall) a 10 (Paul Horn Hall). Messe Stuttgart optimalizuje obsazení hal Moulding Expo v návaznosti na rozhodnutí britského organizátora akce „Automotive Shows“ UKi Media & Events Ltd. přesunout všechny své souběžné akce automobilového průmyslu do jižní části veletržního areálu. Pěší trasy pro návštěvníky se stanou ještě atraktivnějšími vzhledem k umístění veletrhu do čtyř hal v bezprostřední blízkosti východního a západního vstupu a také využitím haly východního vstupu pro nově vytvořené Fórum plastových výrobků. Během plánování nového obsazení hal se organizátoři zamýšleli také nad tematickým rozložením. V halách 3 a 5 se budou tedy prezentovat výrobci nástrojů, prototypů a forem, zatímco haly 7 a 9 budou obsazeny dodavateli pro průmysl. Koncept veletrhu byl vyvinut významnými průmyslovými podniky a je podporován třemi nejdůležitějšími asociacemi oboru: Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA) – Asociace německých výrobců strojů a zařízení, Verein Deutscher Werkzeugmaschinen-fabriken (VDW) – Asociace německých výrobců obráběcích strojů a Verband Deutscher Werkzeug- und Formenbauer (VDWF) – Asociace německých nástrojařů a výrobců forem.
Pro další informace kontaktujte oficiální zastoupení veletrhu v ČR firmu Naveletrh s. r. o. na adrese info@naveletrh.cz.


www.naveletrh.cz

Mohlo by se Vám líbit

Před 55 lety začala výroba modelu Škoda 1203, doprovázela občany Československa celý život

V listopadu 1968 se lehký užitkový automobil Škoda 1203 dostal do výroby a k prvním zákazníkům Škoda 1203 se v Československu stala nedílnou součástí životů […]

CzechInvest spouští třetí výzvu projektu Technologická inkubace. 124 miliony podpoří startupy z nových oblastí inovací

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná […]

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]