Strojírenství

19. května 2019 10:04

Moulding Expo 2019

Mezinárodní účast vyšší než na předešlých ročnících

Mezinárodní veletrh prototypů, nástrojů a forem
21. – 24. 5. 2019, výstaviště Stuttgart

Moulding Expo (MEX) Stuttgart se koná každé dva roky a skládá se ze dvou vystavovatelských oblastí. Do první patří klasická výroba nástrojů a forem s tvářecími a prototypovými nástroji, konstrukce měřidel a upínacích přípravků se silnou orientací na uživatele. Ve druhé pak jsou výrobci a systémy pro výrobu nářadí a forem (kovoobráběcí stroje a přesné nástroje, ostatní obráběcí stroje s ubíráním materiálu, stroje pro povrchovou úpravu, svářecí stroje, systémy horkých vtoků atd.)

Posledního ročníku veletrhu Moulding Expo se v roce 2017 zúčastnilo celkem 763 vystavovatelů z více než 30 zemí celého světa a více než 14 tisíc odborných návštěvníků. Firmy měly k dispozici výstavní plochu o rozloze 42 000 m2.
Třetí Moulding Expo bude mnohem více mezinárodní. Vystavovatelé budou zahrnovat firmy z téměř každé evropské země spolu s firmami z USA, Kanady a zbytku světa. Velkým úspěchem pro Moulding Expo je získání mezinárodní asociace nástrojařů (ISTMA) jako globálního partnera. ISTMA reprezentuje 30 národních průmyslových sdružení a kolem 8 000 členských společností po celém světě.

Moulding Expo 2019 se přesune z původně plánovaných výstavních hal, tj. haly 1 (L­‑Bank Forum), 3 a 5, do hal 3, 5, 7 a 9. Důvodem změny obsazení hal je umístění souboru akcí „Automotive Shows“ do hal 2, 4, 6 (Oskar Lapp Hall), 8 (Allfred Kärcher Hall) a 10 (Paul Horn Hall). Messe Stuttgart optimalizuje obsazení hal Moulding Expo v návaznosti na rozhodnutí britského organizátora akce „Automotive Shows“ UKi Media & Events Ltd. přesunout všechny své souběžné akce automobilového průmyslu do jižní části veletržního areálu. Pěší trasy pro návštěvníky se stanou ještě atraktivnějšími vzhledem k umístění veletrhu do čtyř hal v bezprostřední blízkosti východního a západního vstupu a také využitím haly východního vstupu pro nově vytvořené Fórum plastových výrobků. Během plánování nového obsazení hal se organizátoři zamýšleli také nad tematickým rozložením. V halách 3 a 5 se budou tedy prezentovat výrobci nástrojů, prototypů a forem, zatímco haly 7 a 9 budou obsazeny dodavateli pro průmysl. Koncept veletrhu byl vyvinut významnými průmyslovými podniky a je podporován třemi nejdůležitějšími asociacemi oboru: Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA) – Asociace německých výrobců strojů a zařízení, Verein Deutscher Werkzeugmaschinen-fabriken (VDW) – Asociace německých výrobců obráběcích strojů a Verband Deutscher Werkzeug- und Formenbauer (VDWF) – Asociace německých nástrojařů a výrobců forem.
Pro další informace kontaktujte oficiální zastoupení veletrhu v ČR firmu Naveletrh s. r. o. na adrese info@naveletrh.cz.


www.naveletrh.cz

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]