Strojírenství

08. listopadu 2021 21:58

Mezinárodní strojírenský veletrh 2021 začíná v pondělí

Od 8. do 12. listopadu 2021 se na brněnském výstavišti koná již 62. Mezinárodní strojírenský veletrh. Opět se bude jednat o přehlídku inovativních technologií a zastoupeny budou všechny důležité obory strojírenství. Vstupenky je nejvýhodnější si pořídit online.

Inzerce

Koupit vstupenku

Siemens na MSV představí neomezené možnosti nekonečných dat

Významnou součástí MSV bude projekt Digitální továrna 2.0, který představí digitální řešení budoucnosti. Zlatým partnerem se stala společnost Siemens. Ta představí jak technologie – například digitální dvojče, Edge, cloudová řešení, prediktivní údržbu nebo využití umělé inteligence zvyšující konkurenceschopnost a udržitelnost průmyslových podniků – tak možnosti a přednosti jejich aplikací na míru jednotlivým průmyslovým odvětvím. Zvláštní pozornost bude prezentace společnosti Siemens klást na strategii digitální transformace.

Představeny budou výhody digitálního dvojčete pro výrobce obráběcích strojů, a to prostřednictvím obráběcího stroje SLW EDU 5x, určeného primárně pro výukové účely. Stroj díky řídicímu systému Sinumerik One obsahuje nativní digitální dvojče.

Prezentováno bude také chytré využití dat prostřednictvím řešení COMOS, které je ideální pro EPC nebo projekční kanceláře. Umožňuje plánovat inženýrské projekty a zároveň funguje jako digitální databáze pro všechny druhy technické dokumentace pokrývající celý životní cyklus, tedy vše od fáze navrhování až po údržbu.

Na digitálním dvojčeti manipulační linky bude Siemens ukazovat možnosti a výhody virtuálního zprovoznění a simulace. Návštěvníci uvidí dva delta pickery, které na pásu přebírají, třídí a ukládají zboží, a to za využití řešení NX MCD, SW Simit nebo PLC Simadvanced. Na nové platformě Industrial Edge se uskuteční demonstrace nových možností datové analýzy ve výrobě prostřednictvím různých aplikací. Návštěvníci se dále seznámí s cloudovým řešením (MindSphere), výhodami vzdáleného připojení, s chytrým propojením Edge nebo sběrem a využitím dat v prostředí nejvyšší úrovně kybernetické bezpečnosti.

Zvláštní část expozice bude Siemens věnovat podpoře vzdělávání a rozšiřování digitálních kompetencí. Představí nový ročník soutěže v CNC programování Sinumerik Cup, zapojí se i do organizace soutěže pro mladé programátory.

Podrobnější informace o účasti společnosti Siemens

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR:
Institucionální partner Digitální továrny 2.0

Digitální továrna 2.0 reaguje na výrazný nástup digitálních technologií do průmyslové praxe. Institucionálním partnerem projektu se stalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které v rámci svých aktivit představí 5G alianci. Tato platforma letos vstupuje do druhého roku svého působení, kde má před sebou řadu výzev, které vycházejí jednak z aktuálního vývoje 5G standardu ve světě a také z připravovaných programů podpory 5G inovačních projektů v České republice.

5G aliance poskytuje fórum pro koordinaci a jednání partnerů za účelem pochopení významu nových technologií a jejich potenciálu uplatnění na trhu, porozumění výzvám a různým formám podpory státu v rozvoji sítí 5G a za účelem tvorby 5G ekosystému v České republice. Podrobnosti najdete ZDE. O tématu se bude mluvit také během konference „Česká republika – průmyslová velmoc 2028?„, která se koná ve středu 10. listopadu.

Reprezentativní účast

Na MSV se představí 1016 firem z 35 zemí. Tradičně silnými obory budou obrábění a tváření. Mezi lákadla budou patřit témata jako digitalizace průmyslu nebo 3D tisk. Nabídku a služby státu představí z jednoho místa místa – České národní expozice – celkem čtrnáct organizací. Souběžně s MSV se koná veletrh Transport a Logistika, který nabídne řadu dopravních a logistických řešení navazující na průmyslové technologie. Dalším souběžně konaným veletrhem je Envitech, který se zaměří na cirkulární ekonomiku neboli systém opětovného využívání materiálů.

Vystavovatelé se představují

iKatalog vystavovatelů

Doprovodný program

Hygienicko-bezpečnostní pravidla

Na MSV budou platit hygienicko-bezpečnostní pravidla, která přispějí k bezpečnému konání akce. Do pavilonu bude možné vstoupit pouze s platným potvrzením o bezinfekčnosti dle systému O-N-T (očkování – prodělaná nemoc – test). Využít lze i připravené testovací centrum u vstupů na výstaviště, kde si lze zakoupit samotest za 50 Kč. Mezi další bezpečnostní opatření bude patřit ochrana dýchacích cest dle aktuálních pravidel a dodržování rozestupů.

Otevírací doba a vstupné

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná od 8. do 12. listopadu 2021. Nejlepší je pořídit si vstupenku online, kde je k dostání za 250 Kč. Na místě zaplatí dospělí za vstupenku 300 Kč. Veletrh otevírá své brány vždy v 9 hodin ráno. Od pondělí do čtvrtka bude otevřeno do 17 hodin, v pátek do 16 hodin.

Vstupenky a otevírací doba

Registrace/prodej vstupenek

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]