Strojírenství

10. března 2015 12:02

MATRIX – upínací moduly pro tvarové díly

Rychlá výměna různých dílů

Firma MATRIX přichází s univerzálním upínacím systémem tvarových dílů. Své uplatnění nachází zejména v obrábění, automatizačních, manipulačních a montážních pracovištích nebo linkách.

Firma MATRIX GmbH je lídrem ve vývoji a výrobě inovačních upínacích systémů pro tvarově náročné díly. Mezi novinky patří např. kompletní upínací moduly z plastu s vysokou prostupností záření a odolností vůči stárnutí při CT analýzách.

Inzerce

Dalším použitím je upínání tvarově náročných dílů při obrábění nebo doprava dílů na místo určení u atomatických výrobních a montážních linek. Tímto se dosahuje významných úspor jak ve výrobě, tak i v montáži.

Systémy MATRIX jsou robustní, s dlouhou životností a samočistící. Integrovaný systém šterbinových průniků vzduchu zjednodušuje jejich údržbu a zajištuje spolehlivou funkčnost. V kombinaci s hliníkovými profily lze jednoduše a rychle vyrobit větší a komplexní přípravky. Vše se poté zajišťuje pouze jedním nástrojem. Všechny díly je možné dodat jednotlivě nebo v odpovídajících sadách.

Výhody systému MATRIX jsou zcela evidentní:

• významné zkrácení nastavovacích časů,
• žádné skladování specifických přípravků, nebo podložek,
• zlepšení flexibility,
• výrazné snížení nákladů na výrobu přípravků.

K dalším výhodám modulů MATRIX patří jejich vysoká flexibilita ve spojení s jednoduchou obsluhou. Během velmi krátké doby můžete sestavit potřebný přípravek. Systém MATRIX je stavebnicová platforma s budoucností, neboť může růst s Vámi přesně podle Vašich požadavků. Díky extrémně krátkým nastavovacím časům se stává systém MATRIX nedostižitelným. To Vám umožňuje vedle výše uvedených výhod i upevnění náročných dílů pomoci jednoho nástroje a několika kusů stavebnicového systému.

Za principem flexibilního kolíčkového systému MATRIX byla myšlenka vytvořit pomoci upínaného dílu přesný upínací protikus. To se povedlo díky odpruženým kolíčkům, které po mírném zatlačení vytvoří naprosto přesnou adaptační plochu k danému dílu. Tento tvar se mechanicky zajistí, čímž nám vznikne stabilní tvar upínacího protikusu. To co bylo dříve možné jen náročným frézováním, nebo sintrováním, je vyřešeno během několika sekund. Upínací systém MATRIX se přizpůsobí jakémukoli tvaru dílu, což dříve představovalo velké množství specifických přípravků, nebo čelistí.

MATRIX Vám otvírá nepřeberná množství použití a velmi rychlou návratnost investice.

Tajemstvím úspěchu firmy MATRIX je nabídnout zákazníkovi takový systém, který mu umožní rychle reagovat na změny dílů ve výrobě např. prototypů, malých sériích, kontrole prvního kusu, atd. Zkrátka všude tam, kde nejsou ještě vyrobeny odpovídající přípravky.

Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.

www.lpw.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]