Strojírenství

02. ledna 2019 09:58

MAREK Industrial a.s.: Významný dodavatel komponentů

Akciová společnost MAREK Industrial a.s., zastupující přední světové výrobce průmyslových komponentů, působí na trhu již od roku 1992. K nejvýznamnějším patří Kipp a Norelem, Southco, Schmalz, Siko, Suspa, FM-Systeme, Fath a Ojop.

Seriózním přístupem k zákazníkům a kvalitou služeb se naše firma postupně vypracovala na jednoho z významných dodavatelů komponentů do výrobních závodů u nás i na Slovensku. Naše nabídka zahrnuje více než 200 000 komponentů.

Firma MAREK Industrial a.s. vznikla v roce 1992 jako fyzická osoba pod názvem MAREK Trading.

V roce 1995 se název změnil na MAREK – průmyslové komponenty a konečně v roce 2004 se firma transformovala do akciové společnosti MAREK Industrial a.s.

Firma začala v roce 1992 zastupovat výrobce pojezdových kladek a kol firmu Blickle. A v roce 2000 došlo k osamostatnění prodeje pojezdových kol a kladek Blickle a vznikla samostatná firma Blickle, a.s.

V roce 1994 se postupně začal rozšiřovat počet zastoupených firem.

K nejvýznamnějším patří firmy:

Kipp a Norelem
Tyto značky zahrnují především normované díly, ovládací prvky, upínací techniku a různé strojní díly dodávané jako zákaznická řešení.

Southco
Je velká světová značka v oblasti uzávěrů, zámků, čtvrtováčkových a neztratných šroubů i spojovací techniky. Vyrábí široký sortiment madel a držáků.

Schmalz
Německá firma je pojmem mezi výrobci vakuové techniky všeho druhu. Vyrábí mnoho druhů vakuových přísavek a griperů a to i jako OEM dodavatel pro jiné značky. Z technických prostředků dodává vše potřebné pro vakuové systémy – ejektory a generátory vakua počínaje a filtry do rozvodů konče. Zaměřuje se přitom na úsporný a ekologický provoz. Její výrobky jsou součástí mnoha automatizačních aplikací. Je prvovýrobcem vakuových manipulátorů a upínacích systémů mnoha typů.

Brauer
Anglický výrobce legendární řady pákových upínek „s oranžovým držadlem“, jejichž ekvivalenty dodává i řada jiných výrobců. Brauer rovněž vyrábí široký sortiment zesilovačů vzduchového proudu – airmoverů a těžkých pojezdových kol.

Siko
Vyrábí ucelené řady zařízení a přístrojů pro snímání a měření polohy a úhlů, jakož i moderní elektrické servopohony.

FM-Systeme a FATH
Pokrývají svými výrobky oblast hliníkových profilů a konstrukčních systémů, včetně veškerého příslušenství. Hliníkové profily dodává MAREK Industrial a.s. i jako zákaznické stavebnice, nařezané podle rozpisu výrobní dokumentace a s veškerým příslušenstvím.

Vedle těchto nosných sortimentů distribuuje MAREK Industrial a.s. i výrobky menších značek. Např. Ojop – nerezové spony, SUSPA – plynové vzpěry a polohovací systémy, Nadella a Föhrenbach – lineární vedení a polohovací systémy vysoké přesnosti, SUGATSUNE – japonské průmyslové a nábytkové komponenty, včetně výrobků z titanu.

Se zvětšováním obratu firmy již nebylo možné zůstávat v objektu nájemního domu na ulici Merhautově v Brně-Černých Polích, a proto došlo počátkem roku 2002 k přestěhování do nového moderního areálu v Brně – Řečkovicích. Nové prostory umožnily firmě dále expandovat a kromě distribuce průmyslových komponentů, normalizovaných dílů, upínacích systémů, vakuové techniky, uzavírací a spojovací techniky, plynových pružin jsme se firma začala zabývat výrobou a distribucí hliníkových stavebnicových systémů. Soustřeďuje se na komponenty pro výrobu rámů, bezpečnostních zaplocení výrobních linek, pracovních stolů a speciálních pracovních míst, dopravníků a speciálních jednoúčelových strojů. Firma vybudovala i nový sklad, který umožnil racionální distribuci zákazníkům v Čechách a na Slovensku.

Firma MAREK Industrial a.s. nepolevuje ve svém úsilí, být významným dodavatelem pro všechny oblasti strojírenské výroby v Čechách i na Slovensku. Zvláštní pozornost věnuje výrobním firmám z oblasti automotiv a podílí se tak na rozmachu této výroby u nás.

Na našich stránkách www.marek.eu jsou Vám k dispozici informace o našich produktech, přehled zastoupených firem, katalogy a kontakty na produkt manažery jednotlivých zastoupených firem.

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]