Strojírenství

02. ledna 2019 09:58

MAREK Industrial a.s.: Významný dodavatel komponentů

Akciová společnost MAREK Industrial a.s., zastupující přední světové výrobce průmyslových komponentů, působí na trhu již od roku 1992. K nejvýznamnějším patří Kipp a Norelem, Southco, Schmalz, Siko, Suspa, FM-Systeme, Fath a Ojop.

Seriózním přístupem k zákazníkům a kvalitou služeb se naše firma postupně vypracovala na jednoho z významných dodavatelů komponentů do výrobních závodů u nás i na Slovensku. Naše nabídka zahrnuje více než 200 000 komponentů.

Inzerce

Firma MAREK Industrial a.s. vznikla v roce 1992 jako fyzická osoba pod názvem MAREK Trading.

V roce 1995 se název změnil na MAREK – průmyslové komponenty a konečně v roce 2004 se firma transformovala do akciové společnosti MAREK Industrial a.s.

Firma začala v roce 1992 zastupovat výrobce pojezdových kladek a kol firmu Blickle. A v roce 2000 došlo k osamostatnění prodeje pojezdových kol a kladek Blickle a vznikla samostatná firma Blickle, a.s.

V roce 1994 se postupně začal rozšiřovat počet zastoupených firem.

K nejvýznamnějším patří firmy:

Kipp a Norelem
Tyto značky zahrnují především normované díly, ovládací prvky, upínací techniku a různé strojní díly dodávané jako zákaznická řešení.

Southco
Je velká světová značka v oblasti uzávěrů, zámků, čtvrtováčkových a neztratných šroubů i spojovací techniky. Vyrábí široký sortiment madel a držáků.

Schmalz
Německá firma je pojmem mezi výrobci vakuové techniky všeho druhu. Vyrábí mnoho druhů vakuových přísavek a griperů a to i jako OEM dodavatel pro jiné značky. Z technických prostředků dodává vše potřebné pro vakuové systémy – ejektory a generátory vakua počínaje a filtry do rozvodů konče. Zaměřuje se přitom na úsporný a ekologický provoz. Její výrobky jsou součástí mnoha automatizačních aplikací. Je prvovýrobcem vakuových manipulátorů a upínacích systémů mnoha typů.

Brauer
Anglický výrobce legendární řady pákových upínek „s oranžovým držadlem“, jejichž ekvivalenty dodává i řada jiných výrobců. Brauer rovněž vyrábí široký sortiment zesilovačů vzduchového proudu – airmoverů a těžkých pojezdových kol.

Siko
Vyrábí ucelené řady zařízení a přístrojů pro snímání a měření polohy a úhlů, jakož i moderní elektrické servopohony.

FM-Systeme a FATH
Pokrývají svými výrobky oblast hliníkových profilů a konstrukčních systémů, včetně veškerého příslušenství. Hliníkové profily dodává MAREK Industrial a.s. i jako zákaznické stavebnice, nařezané podle rozpisu výrobní dokumentace a s veškerým příslušenstvím.

Vedle těchto nosných sortimentů distribuuje MAREK Industrial a.s. i výrobky menších značek. Např. Ojop – nerezové spony, SUSPA – plynové vzpěry a polohovací systémy, Nadella a Föhrenbach – lineární vedení a polohovací systémy vysoké přesnosti, SUGATSUNE – japonské průmyslové a nábytkové komponenty, včetně výrobků z titanu.

Se zvětšováním obratu firmy již nebylo možné zůstávat v objektu nájemního domu na ulici Merhautově v Brně-Černých Polích, a proto došlo počátkem roku 2002 k přestěhování do nového moderního areálu v Brně – Řečkovicích. Nové prostory umožnily firmě dále expandovat a kromě distribuce průmyslových komponentů, normalizovaných dílů, upínacích systémů, vakuové techniky, uzavírací a spojovací techniky, plynových pružin jsme se firma začala zabývat výrobou a distribucí hliníkových stavebnicových systémů. Soustřeďuje se na komponenty pro výrobu rámů, bezpečnostních zaplocení výrobních linek, pracovních stolů a speciálních pracovních míst, dopravníků a speciálních jednoúčelových strojů. Firma vybudovala i nový sklad, který umožnil racionální distribuci zákazníkům v Čechách a na Slovensku.

Firma MAREK Industrial a.s. nepolevuje ve svém úsilí, být významným dodavatelem pro všechny oblasti strojírenské výroby v Čechách i na Slovensku. Zvláštní pozornost věnuje výrobním firmám z oblasti automotiv a podílí se tak na rozmachu této výroby u nás.

Na našich stránkách www.marek.eu jsou Vám k dispozici informace o našich produktech, přehled zastoupených firem, katalogy a kontakty na produkt manažery jednotlivých zastoupených firem.

Mohlo by se Vám líbit

Skupina Progresus s developerem Garbe oznámili úplné obsazení nového průmyslového centra u Chomutova. V projektu za půl miliardy získal poslední volnou kapacitu stávající nájemce ISOLITE

Špičkový projekt industriálního centra Garbe Progresus Park Klášterec I mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří je krátce po svém dokončení již plně obsazen. Také zbývajících […]

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]