Strojírenství

22. září 2017 14:26

Magnety Tecnomagnete – jednička v magnetickém upínání

TECNOMAGNETE je světový výrobce elektropermanentních magnetických systémů používaných pro upínání obrobků při obrábění, upínání forem a nástrojů při lisování a tváření, manipulaci feromagnetických materiálů různých tvarů a velikostí.

Inzerce

Tato technologie klade důraz na produktivitu a efektivnost. Uplatňuje se v nástrojárnách, strojírnách, lisovnách, skladech hutního materiálu a dalších provozech. Nezávislost elektropermanentního systému na elektrické energii snižuje provozní náklady, zajišťuje 100% bezpečnost systémů a díky použitým materiálům a technologiím má i mnohem delší životnost.

Jen v Čechách a na Slovensku má firma MAG Centrum s. r. o. více než 4 000 úspěšně realizovaných aplikací.

V oblasti upínání obrobků při frézování vyvinula fi rma TECNOMAGNETE nejmodernější technologii oboustranného magnetu MillTEC. Jedná se o patentovaný produkt, který disponuje všemi výhodami elektro- -permanentní technologie, jako je nezávislost na stálé dodávce elektrické energie, rychlost upnutí nebo přístupnost k obrobku z pěti stran. S využitím pólových nástavců je možné vrtat průchozí otvory a upínat nerovné obrobky bez mechanických deformací. Magnety s technologií MillTec mají celokovový povrch, tloušťku jen 42 mm a díky oboustrannému magnetickému upnutí dochází k odstranění veškerých vibrací mezi stolem stroje a obrobkem. Jedná se tedy o skutečné „splynutí“ obrobku se strojem.

Ovládání je zajištěno pomocí elektronické ovládací jednotky. Konektorové připojení pak umožňuje po zamagnetování odpojit jednotku od magnetu a obrobek je pak bezpečně upnut permanentní silou magnetů neomezeně dlouhou dobu.

Technologie MillTec je úspěšně aplikována na různé typy obráběcích strojů, jak při upínání na vertikálních a pětiosých centrech, tak při upínání rozměrných dílců na horizontálních a portálových strojích.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]