Strojírenství

10. března 2016 11:28

MAG Centrum, s. r. o.

Tentokrát jsem se vypravila do historické perly Středočeského kraje a města stříbra, Kutné Hory, kde má sídlo společnost MAG Centrum, které budou patřit následující řádky. V letošním roce oslaví společnost 10 let své existence na trhu s upínací a manipulační technikou. Dlouho se tato firma prezentuje i na stránkách našich titulů. Je tedy ideální čas seznámit Vás s týmem, který se skrývá za inzercí v našich časopisech.

Zleva: Ing. Radek Hurt a Josef Dvořák


Kdo je MAG Centrum s. r. o.?

Ing. Radek Hurt, jednatel, ekonomický provoz společnosti a vedení divize magnetů pro vstřikovací a tvářecí lisy, 43 let kontakt: r.hurt@magcentrum.cz

Inzerce

Josef Dvořák, jednatel, obchodní provoz společnosti, divize upínání pro těžkou manipulaci, obrábění, prodej závitořezných strojů, 37 let kontakt: j.dvorak@magcentrum.cz

Předmět podnikání

Výhradní zastoupení, prodej a servis upínacích magnetů italského výrobce Tecnomagnete S. p. A. Zastoupení firem VOLUMEC – závitořezné stroje a IMET – rádiové dálkové ovládání.

Historie

2006 – založení společnosti MAG Centrum s. r. o.
2008 – vznik samostatné společnosti MAG Centrum Slovensko
2015 – dokončení přístavby nové haly a přesun do nových prostor
V současnosti má společnost patnáct zaměstnanců.

Zaujalo mě

Služba navíc v podobě placené zápůjčky magnetů. Více informací o této férové nabídce Vám jistě podají zástupci společnosti.


Hlavní představitele společnosti, pány Dvořáka a Hurta, pojí nejen přátelství z vojny, ale také spolupráce v prodeji magnetických systémů strojírenským firmám ze sortimentu Tecnomagnete.

V roce 2004 přišla od italského výrobce zajímavá nabídka na spolupráci a výhradní zastoupení v ČR, kterou oba přijali a tak se pozvolna začala psát historie nově vznikající společnosti MAG CENTRUM s. r. o., která byla oficiálně zapsána jako „eseróčko“ v květnu 2006.

Zastoupení společnosti Tecnomagnete je základním kamenem podnikání i dnes. Společnost Tecnomagnete patří z hlediska výroby elektropermanentních magnetických systémů k největším výrobcům na světě a technologicky se nachází na špičce svého oboru. Dle slov pana Dvořáka je právě tato skutečnost obrovskou výhodou, protože mateřská společnost přichází každé dva až tři roky s novým patentem, který je plně využitelný v praxi. Sledování trendů a vývoj je základním předpokladem pro udržení se na trhu a konkurenceschopnost. Stejně jako má italský výrobce zastoupení v ČR a na Slovensku firmou MAG Centrum, nachází se i v oblasti celé Evropy. Zastoupení najdeme například i v Brazílii, Japonsku, Indii, Asii. Ze všech těchto zemí pramení do centrály poznatky od zákazníků, kteří neustále žádají inovace a očekávají nabídku kompletního systému. Vraťme se ale zpět do České Republiky.

Povídání se zástupci české pobočky jsem se snažila vést v pozici zájemce o nabízené produkty. V první řadě přišel dotaz na kvalitu zboží. V posledních letech přetrvává u mnoha lidí z oboru názor, že co není německé, není ani dobré, tudíž vznáším dotaz na pověstnou italskou ležérnost ve zpracování. Vzápětí jsem však vyvedena z omylu a dozvídám se, že společnost Tecnomagnete je průkopníkem ve svém oboru a většina firem podnikajících v elektropermanentních systémech se odráží od této společnosti a může se tvářit třeba i německy. Souhlasím s myšlenkou, že řídit se špatnou zkušeností s italským výrobkem, například v běžné spotřební elektronice, je krátkozraké. Stejně jako v jiných zemích, i zde se setkáme s prvotřídní výrobou a řekněme výrobou nižší třídy.

Ano, lze si zakoupit špičkovou kvalitu, ale nabídka musí být pro všechny. Je jen na spotřebiteli, kterou cestou se bude ubírat a jak dalece řeší počáteční vyšší investici a její návratnost v horizontu několika let.

Dle zástupců společnosti MAG Centrum jsou mimo jiné důležité i odborné znalosti a zkušenosti, které pomáhají samotné produkty prodávat. V české pobočce je na tento fakt kladen velký důraz a společnost proto nyní disponuje technicky vzdělanými zaměstnanci, a to jak na pozicích obchodních zástupců, tak na pozicích techniků v servisu.

Každý obchodník by měl být i trochu technik, který dokáže poradit a navrhnout ideální řešení.

„Nespornou výhodou je velký počet realizovaných aplikací na území ČR a Slovenska. Pokud má zákazník nějaké pochybnosti, můžeme ho odkázat na jinou firmu, která mu podá reference a ukáže, jak daný magnet funguje. Dnes tu není zákazník, kterému bychom se nemohli podívat do očí. Pokud nějaký problém nastane, což se může stát, snažíme se vše operativně řešit servisním týmem. Určité položky držíme stále skladem, aby naše reakční doba byla co nejkratší,“ doplňuje pan Hurt. Dalším aspektem, který mne zajímá, je cena. Dle slov obou pánů je pro ně velmi důležité, co od nich zákazník za své peníze dostane. Ano, stojí to možná více peněz, ale má to své opodstatnění a v čase se to vrátí zpět. Nejefektivnější je za adekvátní peníze dostat nejlepší řešení.

Čínu v MAG Centru nevnímají jako konkurenci a bojovat proti ní považují za zbytečné: „Prodáváme kvalitnější věci, s ucelenými službami, znalostmi a servisem. V tomto jsme silnější a myslíme si to jak my, tak 99 % našich zákazníků.“

Deset let na trhu je dlouhá doba a zajímá mne, jak se žije společnosti v dnešní době a co se očima jejích zástupců změnilo? I zde se, jako u mnoha dalších, setkávám s názorem upozorňujícím na jakousi zdeformovanost trhu, na kterém více než kvalita, um a znalost vítězí výhradně pořizovací cena. Dovozce čínského nekvalitního zboží vítězí a práce pro evropské lidi tak zůstává v Číně.

„Trochu nám vadí, jak je nyní vše systémově nastavené a jak k tomu zákazníci přistupují. Lidé v nákupu jsou školení jedním slovem – CENA – CENA – CENA. Že levnější magnet nefunguje, jak má a společnost ho pro nepoužitelnost uklidí pod stůl, to nákupčí neřeší. Tam se řeší jen to, že v uzovkách ušetří a položkově to vypadá skvěle. Jediné, co tomuto trendu může zabránit, je vzrůstající úroveň a vzdělání technologů a programátorů. A ta, jak se zdá, se zvedá. Pokud výrobní společnosti začnou opět řešit, že jejich výroba má být efektivní, konkurenceschopná a nákup nebude řešit pouze cenu, ale i technickou úroveň, kterou bude konzultovat právě s technologií, bude to skvělé. Lidský přístup se vytrácí, to nás velmi mrzí. Osobní rovina jde pryč a zákazníci se mnohdy dokonce bojí navázat osobní kontakt.“

Čas vymezený na návštěvu v MAG Centru uplynul velmi rychle a v krátkosti se proto již jen ptám na novinky pro letošní rok. Dozvídám se, že hitem jsou oboustranné magnety, které společnost nabízí a které jsou ve všech aplikacích velkou výhodou.

Můj osobní dojem?

Zástupci společnosti MAG Centrum budují solidní firmu se solidními produkty i solidním přístupem k zákazníkům. Ke svým klientům přistupují tak, aby se k sobě mohli kdykoliv s důvěrou vracet.

Závěrem si dovolím citovat pana Hurta, který to celé skvěle shrnul větou: „Pokud se budeme dobře chovat k sobě navzájem a zákazník se navíc bude dobře chovat i k našim produktům, bude vše skvěle fungovat desítky let.“

redakce INFOCUBE

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]