Strojírenství

07. února 2019 13:54

M.L.S. Holice plánuje rozšířit továrnu na alternátory v Olomouci

Rozšířit svoji továrnu na výrobu a opravu alternátorů v Olomouci plánuje společnost M.L.S. Holice. Díky chystané investici vznikne v tomto olomouckém podniku zahraniční skupiny Leroy Somer zhruba osm desítek nových pracovních míst. Celkový počet zaměstnanců podniku M.L.S. Holice tak vzroste na 337. Výše investice nebyla zveřejněna.

V přístavbě olomoucké továrny, jejíž projektovaná plocha je 5636 metrů čtverečních, budou instalovány tři linky na impregnaci alternátorů. Dvě linky společnost M.L.S. Holice převeze do Olomouce z výrobního závodu skupiny Leroy Somer v Rumunsku a jedna linka bude nová. Pokud firma získá všechna potřebná povolení, tak chce přístavbu vybudovat letos.

Plánovaná přístavba bude sloužit k rozšíření výroby alternátorů středního a vysokého napětí. V nové části výrobní haly budou dělníci navíjet a impregnovat statory i rotory a zároveň montovat výrobky. Alternátory budou na délku měřit až čtyři metry a na výšku 2,5 metru. Největší alternátory budou vážit 26 tun. V přístavbě haly se budou montovat nejvýše čtyři alternátory za den.

Společnosti M.L.S. Holice v účetním roce 2016/2017 do předloňského září klesly tržby o dvě procenta z 2,295 miliardy korun v roce předchozím na 2,247 miliardy korun. Firma zároveň snížila zisk na 15,2 milionu korun z 23 milionů korun v roce 2015/2016. Účetní rok firmy začíná vždy v říjnu a končí následující rok v září.

Jednatel M.L.S. Holice Antoine André Laurent Vitoux ve výroční zprávě uvedl, že firma se předloni stále potýkala s poklesem zakázek, který zaznamenala už v předchozím účetním roce. Tehdy se tržby propadly téměř o pětinu. Na poklesu zakázek se podle jednatele projevila slabá dynamika obchodního vývoje v Evropě a velký tlak konkurence na ceny, a to zejména u malých typů alternátorů.

Tržby společnosti M.L.S. Holice z prodeje alternátorů se v roce 2016/2017 meziročně snížily o 44 milionů korun a za ostatní zboží a služby firma utržila o sedm milionů korun méně. Přibližně 90 produkce společnost M.L.S. Holice vyváží do několika evropských zemí.

Pokles zakázek firma evidovala i v předchozích letech. Olomoucká továrna navíc postupně ukončila výrobu nejmenšího typu alternátoru, protože jeho produkce byla v rámci koncernu Leroy Somer přesunuta do továrny v Asii.

Majitelem společnosti M.L.S. Holice je zahraniční skupina Leroy Somer S.A., která koupila v 90. letech v olomoucké městské části Holice bývalou továrnu MEZ Mohelnice. Firma poté v Olomouci-Holici vybudovala v roce 2001 nový závod v průmyslové zóně Keplerova. Původně francouzský holding Leroy Somer předloni v únoru koupila japonská skupina Nidec Corporation.

beh hj

Redakčně upraveno z ČTK

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]