Strojírenství

10. března 2017 11:51

Lednové novinky ve výrobě společnosti Koyo Bearings

Ve zkušebním provozu začaly vyrábět dvě nové speciální linky na výrobu ložisek s nízkým třením pro luxusní sportovní vozy. Nákup linek se stal investicí za čtyřicet milionů korun.

Inzerce

Společně s první Mitec linkou, která zmíněné díly vyrábí již od března loňského roku, se celková investice vyšplhala na šedesát milionů. Vzorky výrobků už jsou v rukou zákazníka. Až se vrátí schválené, tedy zhruba v únoru 2017, rozjede se ostrá výroba.

Ředitel závodu Petr Novák potvrdil, že „nové plně automatické linky budou vyrábět dva typy vnějších kroužků pro zákazníka Mitec, který dodává součástky pro vozy značek Jaguar a Land Rover. Plánujeme, že na všech třech linkách, které v našem olomouckém závodě máme, v budoucnu každým rokem vyrobíme 1,66 milionu požadovaných kusů.“ Dodal také, že stroje, ze kterých se linky skládají, vyráběly firmy v Japonsku, České republice a na Slovensku. Z Japonska přijeli i odborníci, kteří stroje úspěšně uvedli do provozu a testovali.

„Na linkách počítáme s dvousměnným provozem, bude je obsluhovat šest lidí,“ objasnil Petr Novák a dodal, že do konce roku 2017 Koyo hodlá navýšit počet kmenových zaměstnanců závodu téměř na 500.

V průběhu ledna dokončili zaměstnanci zavádění elektronických měřidel Intronix do výroby, konkrétně na soustružnu. Zcela nové jednotky Intronix dávají operátorům vizuální přehled o průběhu měření kusů. Měřidla nám pomáhají zlepšovat kvalitu soustružených dílů pomocí metodiky statistické regulace procesu v reálném čase. Celková investice do tohoto projektu se vyšplhala na 500 tisíc korun.

Během letošního fiskálního roku se společnosti KOYO Bearings podařilo zvýšit objem výroby o patnáct procent a s jeho koncem (k 31. březnu 2017) se v prodeji přiblíží k magické hranici jedné miliardy korun. V příštím fiskálním roce 2017 se očekává růst výroby o dalších deset procent. Společnost má připravených 150 milionů korun na plánované investice.

Za poslední tři roky se podařilo účelně proinvestovat na 350 milionů korun a v budoucnu chce společnost investice za stejně dlouhé období navýšit – plánuje další výdaje do technologií v celkové hodnotě 400 milionů korun.

Během úspěšného roku 2016 došlo k navázání spolupráce například se zákazníky Volkswagen, Daimler a Jaguar Land Rover. Společnost získala dvě další významná ocenění: Odpovědnou firmu roku 2016 a Dodavatel pro Auto roku 2016. V neposlední řadě firma získala energetickou certifikaci ISO 50001 o tři roky dříve, než se to stane zákonnou povinností.

Redakčně zpracováno z www.koyobearings.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]