Strojírenství

20. září 2016 16:48

LEANTOOL – Štíhlé, cenově výhodné ohýbací nástroje

Časově nenáročné na výrobu, více než 50% snížení výrobních nákladů a velmi rychlá, 100% opakovatelná výměna – to jsou rozhodující přednosti nového stavebnicového systému nástrojů LEANTOOL firmy BIHLER.

Inzerce

Výrobci ohýbaných dílů vědí, že čas jsou peníze. Kdo předloží zákazníkovi jako první přesvědčivou, cenově výhodnou nabídku, ten dostane zakázku. Se svými ohýbacími automaty RM-NC a GRM-NC ve spojení s novým konceptem LEANTOOL tak nabízí firma BIHLER ideální nástroj, umožňující být ve tvrdém konkurenčním prostředí vždy o krok napřed. Okamžité posouzení vyrobitelnosti přináší velmi rychle první výsledky. Způsob výroby ohýbaných dílů z drátu nebo pásky je předem jasně definován, sled ohýbacích úkonů je jednoduše plánovatelný a rozpočet je díky tomu velmi přijatelný.

Jednoduchá konstrukce

Konstruktér pracuje s Technologickým softwarem bNX, který využívá normálie LEANTOOL, připravené v knihovnách opětovného použití. Parametricky sestavený nástrojový model LEANTOOL se jednoduše přizpůsobí pro výrobu požadovaného ohýbaného dílu. Takto lze navrhnout optimální řešení konstrukce nástroje a zároveň ušetřit na nákladech. Tam, kde jsou vyžadována individuální zvláštní řešení nástrojů, jsou tato řešení s konceptem LEANTOOL samozřejmě kdykoliv možná.

Konstrukce pomocí Technologického softwaru bNX firmy BIHLER

Vysoký stupeň standardizace

Výroba takového nástroje je stejně rychlá jako jeho konstrukce. Díky vysokému stupni standardizace je velmi výrazně snížen počet nástrojových komponent, podíl normálií činí ca 50 %. Počet samostatných nástrojových dílů je redukován na minimum. Mimo to již není použita žádná nástrojová deska. Takový nástroj lze vyrobit doslova přes noc. Všechny díly nástrojů, jako jsou např. razníky a trny, se upevňují přímo na standardní nástrojové moduly. Ty seřizovač pomocí rychloupínek jednoduše nasune na NCsaňové agregáty, jejichž pozici si se 100% přesností a opakovatelností nastaví v řízení stroje označeném VC-1. To všechno během pár minut. A teď už z ohýbacího automatu vypadávají přesné ohýbané díly rychlostí až 300 kusů za minutu.

Detail LEANTOOLu

Vlastní školení pro LEANTOOL

Díky krátkým časům na přestavbu lze od poptávky až po výrobu dosáhnout úspory vyšší než 50 % oproti ohýbacím nástrojům na mechanických strojích. Nové produkty, a to i ve velmi malých výrobních dávkách, můžete dostat na trh rychleji a ekonomicky výhodněji než konkurence. Na nový koncept LEANTOOL nabízí firma Bihler dvoudenní konstrukční školení. Zde se účastníci dozvědí, jak pomocí volby správných normálií LEANTOOL dosáhnou jasného a strukturovaného postupu při konstrukci ohýbacích nástrojů.

www.bihler.de
© foto: Otto Bihler Maschinenfabrik GmbH & Co. KG

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]