Strojírenství

23. března 2018 14:05

Laserová řezací centra MITSUBISHI

Japonská kvalita a preciznost

Mitsubishi Corporation patří ke třem největším japonským firmám a již od roku 1979 vyrábí laserová řezací centra včetně vlastního rezonátoru.

Inzerce

Laserová řezací centra MITSUBISHI se vyznačují tuhým kompaktním rámem, který zajišťuje dlouhou životnost a výrazně tím ovlivňuje přesnost řezu díky vnitřní stabilitě i při vysokém zrychlení. Všechny další konstrukční prvky jako laserový rezonátor, CNC řízení jsou tak umístěny do kompaktního jednotného celku, který snižuje požadavky na potřebnou pracovní plochu. Přístup z podélné strany stroje dává obsluze možnost jednoduše dosáhnout po celé tabuli plechu. Řezací hlava je umístěna na portálovém nosníku, který zajišťuje vysokou přesnost po celou životnost stroje.

CO2 laserová řezací centra jsou osazena unikátními rezonátory s pomalým příčným prouděním a tichým buzením o výkonu 2,7 kW – 4,5 kW – 6 kW. Toto jedinečné řešení příčného proudění plynu pomocí čtyř nezávislých ventilátorů se dvěma páry elektrod zajišťuje dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu. Nesmírnou výhodou CO2 laserových center je, že si poradí i s nekvalitními plechy. Funkce Briliantcut pak uřízne nerezový materiál v kvalitě povrchu hrany jako by byl díl zpracován obráběcím centrem.

Fiber laserová řezací centra jsou osazena výkonným vláknovým rezonátorem o výkonu 2 kW – 4 kW – 6 kW – 8 kW. Laserový zdroj i optická cesta je konstruována na bázi optických vláken bez použití dalších optických prvků. Tato řezací centra jsou vybavena jedinečnou MITSUBISHI Zoom řezací hlavou s automatickým nastavením ohniskové vzdálenosti čočky v rozmezí 3,75″ až 10″, HPP technologií propalu a ochranou před kolizí na bázi magnetického upevnění. Hlavní předností je možnost automatické změny módu laserového paprsku pro řezání různých tlouštěk materiálu od slabých až po silné plechy.

Nedostatek pracovníků vede stále více firem směrem k větší automatizaci svých výrobních procesů. Laserová řezací centra MITSUBISHI mohou být doplněna několika typy automatizace včetně stohovacího systému a skladu plechů a dílů. Nakládací – vykládací systém slouží k rychlému a spolehlivému zakládání materiálu a vykládání výpalků z paletového výměnného stolu. Modulární systém umožňuje budoucí rozšíření systému podle rostoucích potřeb firmy. Tato automatizace zvyšuje bezpečnost procesu manipulace a zlepšuje tak celý výrobní proces. Pokud se systém doplní automatickým skladem, efektivnost výrobního procesu vzroste i dvakrát.

Prodej a servis laserových řezacích center MITSUBISHI zajišťuje naše společnost DK machinery a. s., která je dlouholetým dodavatelem tvářecích a obráběcích strojů v České Republice a na Slovensku. Firma DK machinery a. s. zajišťuje kromě prodeje a servisu strojů také dodávky náhradních a spotřebních dílů a telefonické poradenství.

www.dkmachinery.eu

 

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]