Strojírenství

19. prosince 2018 12:00

Lampy s lupou

Lampy s lupou FP pro přesnou výrobu, montáž a laboratoře

Pevnou součástí sortimentu společnosti MTOOLS je nabídka průmyslového osvětlení strojů a pracovišť. Přesná strojírenská výroba, výroba malých a mikro součástek ve strojírenství, elektrotechnice, automobilovém průmyslu je charakterizována montáží malých až miniaturních komponentů a vysokými nároky na kvalitu výroby. Charakter této výroby často vyžaduje práci s průmyslovou lupou a bez vhodného osvětlení se také neobejde.  Skloubení obou požadavků řeší spojení velké průmyslové lupy a kruhového zářivkového osvětlení do jednoho celku.


Jádrem hlavy svítilen všech typů je lupa o průměru 125 mm. Zvětšení čočky je 3,25 dioptrie, to znamená, že zvětšuje předměty 1,81x, což představuje ideální zvětšení pro dlouhodobou a opakovanou práci. Zvětšení je dostatečné i pro tak přesnou práci, jakou je osazování desek plošných spojů apod. Kruhový zdroj světla nabízí rovnoměrné osvětlení pracovního prostoru. Homogenní paprsek světla z kruhového zdroje navíc napomáhá eliminovat stín v oblasti pracovního prostoru, který je typický pro bodové zdroje. Všechny typy jsou vybaveny fluorescenční zářivkou vyvolávající dojem denního světla. Zářivka je standardních rozměrů, případné náhradní zdroje lze sehnat v běžné síti prodejen.

Inzerce

V nabídce naší společnosti najdete tři základní typy lamp s lupou. Společnou charakteristikou typů FP-30 MEB a FP-30 LEB je maximální robustnost provedení zaručující dlouhodobou životnost a stabilitu. Základem každé lampy je masivní kovové provedení. Variabilní kloubové rameno je tvořeno tuhým kovovým profilem umožňujícím zabudování citlivé elektroniky lampy přímo do ramene. Konstrukce lampy nabízí možnost nastavit lupu a zdroj světla prakticky v jakékoliv poloze v rozsahu délky ramene. Délka ramen MEB je 270 + 250 mm a LEB je 400 + 430 mm. Kovová hlava svítilny je opatřena rukojetí pro snadné nastavení ideálního úhlu osvětlení a pohledu. Spojení dílů ramene navzájem a napojení tělesa svítilny je zajištěno tuhými klouby, což zaručuje prostorovou stabilitu lampy a umožňuje časté a dlouhodobé přestavování. Upevnění lampy do pracovního prostoru je variabilní: buď jde o pevné spojení pomocí vrutů na podložku, nebo pomocí upínacího šroubu na desku stolu (podobně jako u kancelářských lamp). Tyto lampy s lupou jsou díky svému provedení vhodné do každého provozu. Lampy jsou standardně dodávány s kabelem o délce 1,8 m, připojení je do sítě 230V, lampy mají krytí IP 20.

Vybavení pracoviště našimi lampami s lupou umožní vašim pracovníkům eliminovat vysoké nároky na vizuální stránku práce a dostát tak stále vyšším nárokům na rychlost, přesnost a kvalitu produkce.

Vedle lamp s lupou nabízí naše společnost desítky typů LED a halogenových lamp pro osvětlení strojů a pracovišť také v náročné průmyslové výrobě, jakou představuje například obrábění (umístění přímo na obráběcí stroje), strojírenská výroba či automobilový průmysl.

Navštivte náš e-shop a posviťte si na detail!

www.mtools.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]