Strojírenství

23. září 2018 17:58

Koyo – příprava na další růst

Během celozávodní dovolené, která probíhala v termínu od čtvrtka 5. do neděle 15. července 2018, mělo oddělení údržby, správy budov a engineeringu společnosti Koyo Bearings Česká republika s. r. o. tradičně spoustu práce. Zatímco většina zaměstnanců trávila dovolenou odpočinkem u vody nebo v klidu domova, v závodě probíhaly desítky větších a menších úprav, oprav, nových instalací a stavebních činností.

Největší operací bylo uvolnění místa pro chystanou druhou kalicí linku. Zároveň se instalovaly rozvody, které byly potřeba pro zapojení druhé pece – rozvody zemního plynu, dusíku, chladicí vody a metanolu.

Druhou podstatnou inovací byla instalace nového kompresoru, která proběhla v první polovině srpna. Společnost také pokračuje v aktivitách ochrany životního prostředí a snižování spotřeby elektrické energie. Na filtrační stanici společnost posílila kapacity čerpadel na filtračním okruhu 2 a 4 a vyměnila některé komponenty na jejich centrálním systému pro hladký a efektivní chod v dalších letech. Na soustruhy byly nainstalovány nová LED svítila – na projektu nahrazení konvenčního svícení za LED varianty se pracovalo už rok a společnost plánuje pokračovat i nadále.

Co se týče vylepšení výrobních linek, byla nainstalována nová vana pro zachytávání úkapů na stroji A4, dva nové lasery na SR linky, instalace hoshinu na lince D17, kompletní vyčištění strojů v řadě A, D a C, a úprava konce VT linky – zkrátil se tok výrobku a tím se zlepšila ergonomie pracoviště tak, aby byla práce pro operátora příjemnější. Všechna měřidla, která byla v externím měřicím boxu, byla přesunuta přímo do výrobní linky, žádná měření už tedy neprobíhají na externích pracovištích.

Oddělení údržby pracovalo především na preventivních prohlídkách, měření přesnosti strojů a vibrodiagnostických měřeních. Na základě těchto měření a prohlídek následně provádělo prediktivní opravy na strojích.

Aktivit bylo během této celozávodní dovolené opravdu hodně. Zastavení výroby pro společnost představuje jedinečnou příležitost pro realizaci náročných projektů, přesunu strojů, stavebních prací atd., které by nebyly za běžného denního provozu možné.

Redakčně zpracováno
z www.koyobearings.cz

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]