Strojírenství

09. října 2018 00:44

Komplexní dodávky průmyslových technologií

AXIS a. s. slaví v tomto roce 25 let od založení firmy v Hradci Králové. Společnost se v roce 1993 zaměřovala pouze na montážní činnost ve státech Evropy. V následujících letech postupně investovala do výrobních prostor a vybavení, aby byla schopna dodávat komplexní průmyslové technologie do zemí současné EU. Aktuálně chod společnosti zajišťuje více jak 290 zaměstnanců na centrále firmy v Hradci Králové a na středisku ve Štětí, které obstarává čtyřiadvacetihodinový servis pro papírnu Mondi a poskytuje základnu a podporu montážním pracovníkům.

Výroba:

Hlavním výrobním programem společnosti jsou svařence vstupních a výstupních systémů plynových spalovacích turbín a statické filtrační jednotky z nerezových materiálů (304L a 316L) a hliníku, které se vyrábějí ve dvou výrobních halách o rozloze 2 000 m2.

Výrobky z uhlíkatých ocelí (S235, S355) vznikají v dalších prostorách o rozloze 10 000 m2 – realizuje se zde výroba ocelových konstrukcí, potrubních dílů, jeřábových teleskopických ramen, násypek, zásobníků, tlakových i netlakových nádrží a dalších technologických konstrukcí. V rámci výroby je samozřejmostí tvorba výkresové i projektové dokumentace, nedestruktivní zkoušky, zámořské balení, transport nadrozměrných výrobků, zajištění povrchové úpravy a další činnosti dle požadavků zákazníka.

Montáže:

AXIS a. s. provádí montáže v nejrůznějších průmyslových odvětvích nejen v ČR, ale i v zemích EU. Převážně se specializujeme na papírenský, dřevozpracující, potravinářský, petrochemický a energetický průmysl.

Společnost má zkušenosti v oblasti realizace velkých investičních celků, výrobních linek, ocelových konstrukcí, strojních zařízení, ventilačních systémů, nádrží a zásobníků. Další službou, kterou společnost nabízí, je přemístění technologických zařízení po celém světě, včetně repase potřebných dílů a jejich uvedení do provozu.

AXIS a. s. nabízí komplexní řešení v rámci přípravy i samotné realizace projektu. Oddělení realizace montáží sestaví tým pracovníků dle potřeby a charakteru montáže kdekoliv v EU, s patřičným proškolením metod bezpečné práce dle požadavků legislativy dané země.

Reference

V tomto roce společnost dokončila:

  • výrobu nerezových filtračních jednotek pro nasávání čistého vzduchu do spalovací turbíny pro švédského zákazníka o objemu 150 t / finální destinace montáže Kanada.
  • výrobu různých typů potrubních kompenzátorů tlaku pro zákazníka z Dánska, kdy největší jednotka měla v průměru 6,5 m a byla z HK přepravena na montáž do Houstonu/USA
  • montáž technologií pro čištění spalin ve spalovnách komunálního odpadu v Gloucesteru ve Velké Británii.
  • montáž jednotek na drcení a třídění paliv pro jednu z největších bio spaloven ve čtvrti Hofor v Kodani v Dánsku.
  • montáž ocelových konstrukcí a technologie odprášení spalovny komunálního odpadu v Kemsley ve Velké Británii.

Investice

V roce 2017–2018 firma investovala částku 100 mil. Kč do rozsáhlých rekonstrukcí výrobních prostor v HK (bývalý areál firmy Montas). Po ukončení prací dojde k výraznému rozšíření výrobních kapacit společnosti s následným navýšením pracovních míst o 30–50 zaměstnanců.

Pro rozvoj svých zaměstnanců v oblasti sváření společnost vybudovala svářecí školu, která je otevřená i pro zájemce z řad veřejnosti.

Strategie

Cílem pro nadcházející roky je dlouhodobé navyšování obratu a podílu na trhu montážních a strojírenských činností.

Dalšími investicemi jsou nákupy nových technologií a modernizace pracovišť, což umožní zvýšení produktivity práce, získání nových zákazníků a navyšování průměrné mzdy zaměstnanců.

AXIS a. s. je proexportně orientovaná společnost. Téměř 85 % výkonů je exportováno na trhy v západní Evropě, především do Německa, Anglie, Francie, Rakouska, Itálie a zemí Skandinávie.

Statutární zástupci:
Ing. Ivo Stráník, Ing. Martin Stráník

www.axis-hk.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]