Strojírenství

17. května 2017 13:51

KASTOwin – univerzální i cíleně zaměřený

Když v roce 2014 přišla firma KASTO Maschinenbau GmbH na trh se zcela novou řadou automatických pásových pil KASTOwin, měla tato řada celkem 5 strojů až do průměru dělení 1 060 × 1 060 mm.

Technické provedení strojů a jejich řezné parametry vzbudily velkou odezvu u zákazníků, kteří se ve velmi krátkém čase mohli přesvědčit, že počáteční očekávání byla nejen naplněna. Proto ani nepřekvapilo, když se postupně na trhu objevovaly další typy pil z této řady, které se ale orientují mnohem úžeji, než základní řada pil.

KASTOwin Tube

Pila, která určitě zaujme hned na první pohled. Řezný proces je veden zespoda nahoru. Proč? Při dělení profilů a zejména trubek tradičním způsobem napadaly třísky dovnitř materiálu do prostoru, kde teprve následovalo dělení. Snižovala se životnost pilového pásu a vylučovala se možnost nasazení pásů s tvrdokovovými destičkami. To vše pila KASTOwin TUBE vyřešila. A s využitím systém KASTOrespond dosahuje vysoké produktivity právě při dělení trubek a profilů.

KASTOwin 10.6 T

Zatím největší pila této řady byla vybavena, kromě standardního válečkového průchozího dopravníku, pojezdným stolem. To ocení hlavně zákazníci, kteří dělí velké bloky materiálu. Jednoduchá manipulace s materiálem bez ohledu na jeho tvar. Možnost individuální délky pojezdného stolu.

KASTOwin pro 5.6

Poslední novinka v této řadě reaguje na použití posuvu do řezu pomocí kuličkového šroubu. Zde se jedná o nasazení dvou kuličkových šroubů a o zvýšení celkového výkonu na 12 kW. To je základ pro plnohodnotné použití tvrdokovových pilových pásů.

Bohatá výbava již ve standardním provedení, energetická úspora, jednoduchá ovladatelnost jsou samozřejmostí u těchto tří pil, které tak doplnily původní řadu.

www.proka.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]