Strojírenství

17. května 2017 13:51

KASTOwin – univerzální i cíleně zaměřený

Když v roce 2014 přišla firma KASTO Maschinenbau GmbH na trh se zcela novou řadou automatických pásových pil KASTOwin, měla tato řada celkem 5 strojů až do průměru dělení 1 060 × 1 060 mm.

Technické provedení strojů a jejich řezné parametry vzbudily velkou odezvu u zákazníků, kteří se ve velmi krátkém čase mohli přesvědčit, že počáteční očekávání byla nejen naplněna. Proto ani nepřekvapilo, když se postupně na trhu objevovaly další typy pil z této řady, které se ale orientují mnohem úžeji, než základní řada pil.

KASTOwin Tube

Pila, která určitě zaujme hned na první pohled. Řezný proces je veden zespoda nahoru. Proč? Při dělení profilů a zejména trubek tradičním způsobem napadaly třísky dovnitř materiálu do prostoru, kde teprve následovalo dělení. Snižovala se životnost pilového pásu a vylučovala se možnost nasazení pásů s tvrdokovovými destičkami. To vše pila KASTOwin TUBE vyřešila. A s využitím systém KASTOrespond dosahuje vysoké produktivity právě při dělení trubek a profilů.

KASTOwin 10.6 T

Zatím největší pila této řady byla vybavena, kromě standardního válečkového průchozího dopravníku, pojezdným stolem. To ocení hlavně zákazníci, kteří dělí velké bloky materiálu. Jednoduchá manipulace s materiálem bez ohledu na jeho tvar. Možnost individuální délky pojezdného stolu.

KASTOwin pro 5.6

Poslední novinka v této řadě reaguje na použití posuvu do řezu pomocí kuličkového šroubu. Zde se jedná o nasazení dvou kuličkových šroubů a o zvýšení celkového výkonu na 12 kW. To je základ pro plnohodnotné použití tvrdokovových pilových pásů.

Bohatá výbava již ve standardním provedení, energetická úspora, jednoduchá ovladatelnost jsou samozřejmostí u těchto tří pil, které tak doplnily původní řadu.

www.proka.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]