Strojírenství

20. září 2016 15:33

Jsme připraveni řešit potřeby našeho zákazníka

A componets s. r. o. se zabývá distribucí a zakázkovou výrobou komponentů, určených pro výrobní firmy, strojírenství, kovovýroby, automobilový průmysl, elektrotechniku, zámečnictví, řemeslníky, železářství, montážní a servisní firmy či výrobce kovového nábytku. Přes svoje mládí se společnost opírá o zkušenosti a kontakty svých zakladatelů (společníků), kteří v oboru výroby a distribuce průmyslových komponentů dlouhodobě působili. O bližší představení firmy jsme v krátkém rozhovoru požádali obchodního ředitele, pana Luboše Janků.

Luboš Janků, obchodní ředitel A Components s. r. o.

Společnost A Components je na našem trhu relativně krátkou dobu. Poprosím Vás proto o stručné představení společnosti a především týmu lidí, který ji tvoří.

Společnost A components s. r. o. jsme založili na začátku roku 2013. Naším cílem bylo a stále je dodávat kvalitní komponenty pro výrobu strojů, kovového nábytku, ochranné prvky a jiné díly prakticky do všech průmyslových odvětví. V roce 2013 jsme byli ve firmě dva společníci a jedna asistentka. V dnešní době má náš tým 10 lidí a naše řady máme v plánu dále rozšiřovat.

Vaší hlavní náplní je distribuce průmyslových komponentů, což je velmi široký pojem. Můžete Vaši nabídku blíže specifikovat?

Je těžké vyjmenovat vše, co dodáváme. Obecně jde říct, že dodáváme především drobné (nejen) plastové díly, které slouží k finalizaci jakéhokoliv výrobku. Nejčastěji jsou to různé zátky, nohy, páčky, ochrany hadic nebo také třeba speciální spojovací materiály.

Uvádíte také zakázkovou výrobu. Čím se v rámci vlastní výroby zabýváte nejčastěji?

Naše společnost od začátku své existence nabízí tuto službu, kterou se odlišujeme od většiny konkurenčních distribučních firem. Jde nám o to nabídnout opravdu komplexní službu našim zákazníkům a kromě distribuce dílů od evropských dodavatelů dodávat také naše vlastní výrobky a doplnit tak sortiment. Nejvíce se jedná o plastové výlisky, vysekávané těsnění a třískově obráběné díly z technických plastů, ale i kovů. Většinou se jedná o díly podobné našim katalogovým dílům a spíše v menších a středních sériích. Technologicky čerpáme především z toho, že i část katalogových dílů si sami vyrábíme, nebo necháme vyrábět v kooperacích na našich nástrojích a podobně.

Průmyslové komponenty najdeme napříč celým průmyslem. Kdo patří k Vašim největším odběratelům?

Vždy, když dostanu podobnou otázku, odpovídám s nadsázkou, že můžeme něco dodat každému, kdo něco vyrábí. Z toho vychází i široké spektrum zaměření našich zákazníků. Nejčastěji to jsou výrobci hydraulických hadic a komponentů, převodovek, kovového nábytku, výměníků a mnoha dalších výrobků. Často i nás překvapí místo uplatnění našich dílů.

Dnešním trendem je poskytnout koncovým zákazníkům ucelenou službu a sortiment. Jak je tomu u Vás, řešíte poradenství či nabídky na míru?

Chceme nabízet opravdu komplexní službu našim zákazníkům. Jsem přesvědčen, že bez kvalitního poradenství a spolupráce se zákazníkem při výběru toho nejlepšího dílu bychom nemohli existovat. Navíc u zakázkových dílů to ani bez poradenství a nabídek na míru nejde. O každé naší nabídce se dá prakticky říct, že je jedinečná, vždyť dva stejné zákazníky nenajdete.

Jaká je vlastně konkurence ve Vašem oboru? Dokážete říci, co je Vaší hlavní výhodou oproti konkurenci?

Myslím si, že naši konkurenci dobře známe. Na našem trhu je řada firem, které fungují mnohonásobně déle než my. Prodáváme především v České a Slovenské republice a trh není tak velký a silný jako například v Německu. Myslím si ale, že je znatelný trend, ve kterém nerozhoduje jen cena, ale umět dodat na čas, servis a právě třeba naše široká nabídka. Na to se snažíme kladně reagovat. V dnešní době velká část firem nemá také problém objednávat z jakékoli destinace na světě a s tím musíme také počítat.

Jaké jsou Vaše plány a cíle do budoucna?

Našim cílem je jednoznačně spokojený zákazník. To je hlavní cíl, který máme od začátku, a zároveň je to i náš cíl do budoucna. Současně máme vizi zdravého růstu firmy, rozšiřování nabídky jak katalogových dílů tak i rozšíření technologických a kapacitních možností u zakázkové výroby.

Pane Janků, náš rozhovor vyjde před strojírenským veletrhem v Brně. Bude se ho společnost A Components aktivně účastnit?

Ano, najdete nás v pavilonu V č. stánku 147. Budeme prezentovat jak náš stálý sortiment katalogových dílů, tak i několik novinek. Nechtěl bych je tu vyjmenovávat, raději bych byl, kdyby si je návštěvníci přišli prohlédnout přímo k nám na stánek, kde mimo jiné budeme poprvé rozdávat náš nový katalog.

Teď možná poněkud netradiční otázka. Na co myslíte, že jsem se Vás zapomněla zeptat. Co je důležité ještě zmínt?

Určitě jsme zapomněli zmínit to, že naše díly se dají koupit v téměř jakémkoli množství i prostřednictvím našeho objednávkového portálu na www.acomponents.cz. Je to oblíbená služba především pro menší zákazníky. Zároveň nám tento portál slouží i jako katalog našeho standardního sortimentu.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se společnosti A Components skvěle daří.

redakce Infocube s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich. Pivovar Muflon je […]