Strojírenství

25. listopadu 2016 11:13

Jedno z největších oběžných kol kaplanovy turbíny bylo vyrobeno v Blansku

V prvním týdnu září 2016 proběhla přejímka a následná expedice jednoho z největších oběžných kol Kaplanovy turbíny, které kdy byly vyrobeny v ČKD Blansko.

Inzerce

Oběžné kolo má průměr 5,4 metru, váží 55 tun a je určeno pro soustrojí č. 1 vodní elektrárny Svarthålsforsen, která se nachází ve střední části Švédska poblíž městečka Hammarstrandu. Elektrárna Svarthålsforsen je vybavena celkem třemi soustrojími o celkovém výkonu 81 MW.

Předcházel tomu ovšem úspěšný vývoj hydraulického profilu, inovativní konstrukce, kvalitní výroba a včasná demontáž stávající turbíny. Součástí dodávky je i výroba nových rozváděcích lopatek (dnes těsně před dokončením) a oprava některých dílů stávající turbíny. Ty byly do ČKD Blansko Holding dopraveny během letošního července a srpna, zpět na elektrárnu budou expedovány v průběhu září a října.

Expedicí tohoto nadrozměrného nákladu se přiblížila montážní etapa projektu. Podle aktuálního harmonogramu budou montážní práce na stavbě ukončeny do konce listopadu 2016. Veškeré práce na soustrojí č. 1 pak vyvrcholí uváděním turbíny do provozu a jejím předáním zákazníkovi. Součástí kontraktu Svarthålsforsen je také modernizace soustrojí č. 2 a opce pro modernizaci soustrojí č. 3. U soustrojí č. 2 v současné době finišují konstrukční práce a již byla zahájena výroba nového oběžného kola.

Projekt Svarthålsforsen s celkovým objemem kolem 10 milionů eur je jedním z klíčových projektů společnosti ČKD Blansko Holding a. s.

Zdroj: www.ckdblansko.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]