Strojírenství

05. října 2023 17:55

Jaký bude letošní MSV? A kde se bude parkovat?

5. 10. 2023 – aktuality z tiskové konference

Jaký bude letošní Strojírenský veletrh? Na to odpovídali na dnešní tiskové konferenci, konající se v areálu Brněnských Veletrhů, pan Jan Kubata – generální ředitel společnosti Veletrhy Brno, a. s. (vpravo), a pan Michalis Busios – ředitel Strojírenského veletrhu.

MSV udělal velké kroky a pomalu se blíží předcovidovým dobám.

Letošní veletrh obsadí 10 pavilonů, zúčastní se ho 1312 vystavovatelů ze 43 zemí. Mezinárodnost a výjimečnost této akce v kontextu střední Evropy podtrhuje fakt, že 50 % vystavovatelů je ze zahraničí. Po covidovém období se vrací vystavovatelé z Asie, především z Indie, Číny, Taiwanu, Uzbekistánu a dalších zemí. Zastoupeno bude i 11 států USA.

Celý pavilon A1 bude pod názvem „Contact Ukraine“ věnován jednáním o obnově Ukrajiny přímo se zástupci pěti regionů.

Součástí letošního MSV bude i WOODTEC – veletrh technologií pro zpracování dřeva, který zabere celý pavilon „Z“. Jde po šesti letech o restart tohoto tradičního veletrhu.

Největší část MSV zabere obor obrábění, a to přesto, že letos se konal v Německu veletrh EMO.

Digitalizace – Digitální továrna 2.0 pokračuje letos v pavilonu „F“ za účasti 35-ti firem a nabídne bohatý program přednášek, workshopů a témat dokonce na dvou pódiích. Tématy budou: 5G sítě, kyberbezpečnost, virtuální dvojčata, využití dat. Vedle tradičních firem Průmyslu 4.0 jako jsou Siemens, T-Mobile, DEL, SICK bude prezentovat své „digitální řešení“ i největší český výrobce obráběcích strojů – Tajmac-ZPS (pavilon „P“). Celý pavilon „Y“ bude letos věnován autonomní mobilitě.

Soutěže programování, kterou pořádá Svaz Strojírenské Technologie spolu s firmami Siemens, Fanuc a Heidenhain, se letos zúčastní 120 žáků a studentů středních škol a učilišť.

Jak to bude letos s parkováním?

Vzhledem k probíhající stavbě víceúčelové funkční haly v těsné blízkosti areálu (hned za pavilonem „Z“) a částečné rekonstrukci ulice Bauerova (přiléhající na západě k areálu veletrhů) dojde letos ke změně parkování. Ale nenechejte se odradit! Parkovacích ploch bude dostatek, každý najde své místo a do areálu se dostane. Po zaplnění parkovacího domu EXPOPARKING a areálu Velodromu nově pořadatel uvolní parkovací místa přímo v areálu výstaviště. Například hlavní vstup se posune do hloubi areálu až k pavilonu „A“ a na uvolněném místě za hlavní branou vznikne parkoviště. Na zajištění parkování spolupracuje pořadatel s Policií ČR, Městskou policií a organizační službou, kteří budou dynamicky, po zaplnění parkovacích ploch u výstaviště, odklánět dopravu na další velkokapacitní parkoviště. Jedním z nich bude parkoviště Anthropos-Pisárky (zejména pro přijíždějící z D1 směrem od Prahy), odtud bude zajištěna bezplatná doprava na výstaviště městskou hromadnou dopravou. Druhým parkovištěm bude plocha v areálu bývalého podniku KRAS směrem od hlavní brány k Mendlovu náměstí, z tohoto parkoviště se dostanete do areálu výstaviště za několik minut pěšky.

Praktické informace k letošnímu MSV najdete na www.msvbrno.cz

Jiří Klusáček – red. www.oneindustry.cz

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]