Strojírenství

05. října 2023 17:55

Jaký bude letošní MSV? A kde se bude parkovat?

5. 10. 2023 – aktuality z tiskové konference

Inzerce

Jaký bude letošní Strojírenský veletrh? Na to odpovídali na dnešní tiskové konferenci, konající se v areálu Brněnských Veletrhů, pan Jan Kubata – generální ředitel společnosti Veletrhy Brno, a. s. (vpravo), a pan Michalis Busios – ředitel Strojírenského veletrhu.

MSV udělal velké kroky a pomalu se blíží předcovidovým dobám.

Letošní veletrh obsadí 10 pavilonů, zúčastní se ho 1312 vystavovatelů ze 43 zemí. Mezinárodnost a výjimečnost této akce v kontextu střední Evropy podtrhuje fakt, že 50 % vystavovatelů je ze zahraničí. Po covidovém období se vrací vystavovatelé z Asie, především z Indie, Číny, Taiwanu, Uzbekistánu a dalších zemí. Zastoupeno bude i 11 států USA.

Celý pavilon A1 bude pod názvem „Contact Ukraine“ věnován jednáním o obnově Ukrajiny přímo se zástupci pěti regionů.

Součástí letošního MSV bude i WOODTEC – veletrh technologií pro zpracování dřeva, který zabere celý pavilon „Z“. Jde po šesti letech o restart tohoto tradičního veletrhu.

Největší část MSV zabere obor obrábění, a to přesto, že letos se konal v Německu veletrh EMO.

Digitalizace – Digitální továrna 2.0 pokračuje letos v pavilonu „F“ za účasti 35-ti firem a nabídne bohatý program přednášek, workshopů a témat dokonce na dvou pódiích. Tématy budou: 5G sítě, kyberbezpečnost, virtuální dvojčata, využití dat. Vedle tradičních firem Průmyslu 4.0 jako jsou Siemens, T-Mobile, DEL, SICK bude prezentovat své „digitální řešení“ i největší český výrobce obráběcích strojů – Tajmac-ZPS (pavilon „P“). Celý pavilon „Y“ bude letos věnován autonomní mobilitě.

Soutěže programování, kterou pořádá Svaz Strojírenské Technologie spolu s firmami Siemens, Fanuc a Heidenhain, se letos zúčastní 120 žáků a studentů středních škol a učilišť.

Jak to bude letos s parkováním?

Vzhledem k probíhající stavbě víceúčelové funkční haly v těsné blízkosti areálu (hned za pavilonem „Z“) a částečné rekonstrukci ulice Bauerova (přiléhající na západě k areálu veletrhů) dojde letos ke změně parkování. Ale nenechejte se odradit! Parkovacích ploch bude dostatek, každý najde své místo a do areálu se dostane. Po zaplnění parkovacího domu EXPOPARKING a areálu Velodromu nově pořadatel uvolní parkovací místa přímo v areálu výstaviště. Například hlavní vstup se posune do hloubi areálu až k pavilonu „A“ a na uvolněném místě za hlavní branou vznikne parkoviště. Na zajištění parkování spolupracuje pořadatel s Policií ČR, Městskou policií a organizační službou, kteří budou dynamicky, po zaplnění parkovacích ploch u výstaviště, odklánět dopravu na další velkokapacitní parkoviště. Jedním z nich bude parkoviště Anthropos-Pisárky (zejména pro přijíždějící z D1 směrem od Prahy), odtud bude zajištěna bezplatná doprava na výstaviště městskou hromadnou dopravou. Druhým parkovištěm bude plocha v areálu bývalého podniku KRAS směrem od hlavní brány k Mendlovu náměstí, z tohoto parkoviště se dostanete do areálu výstaviště za několik minut pěšky.

Praktické informace k letošnímu MSV najdete na www.msvbrno.cz

Jiří Klusáček – red. www.oneindustry.cz

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Skupina Progresus s developerem Garbe oznámili úplné obsazení nového průmyslového centra u Chomutova. V projektu za půl miliardy získal poslední volnou kapacitu stávající nájemce ISOLITE

Špičkový projekt industriálního centra Garbe Progresus Park Klášterec I mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří je krátce po svém dokončení již plně obsazen. Také zbývajících […]

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]