Strojírenství

22. dubna 2024 17:28

Jak na kovové třísky a špony na podlaze?

Součástí obrábění, tváření a svařování je tvorba kovových třísek, pilin, špon, otřepků, výpalků a dalšího drobného kovového odpadu. Na dílně tak vzniká problém, jak efektivně sesbírat kovový odpad okolo strojů. V montážních dílnách, garážích apod. jsou pak problémem na podlahách šrouby, matky, vruty, hřebíky a jiné drobné ocelové předměty.

Jednoduchým a účinným řešením je magnetický smeták s kolečky.

Inzerce

Smeták položíte na podlahu a díky pojezdu s kolečky snadno a rychle uklidíte požadovanou část dílny. Magnetická metla funguje na principu permanentního magnetu, který přitáhne drobné železné a ocelové předměty. Ty jsou magnetickou silou přitahovány na spodní plochu smetáku. Smeták pak stačí přemístit nad kontejner nebo nádobu na odpad a pomocí posunutí konce madla uvolníte magnetickou sílu, a odpad jednoduše odpadne do připravené nádoby.

K uvolnění odpadu dochází při pohybu rukou na konci tyče, to má oproti jiným podobným systémům výhodu, že se nemusíte vůbec ohýbat!

Magnetická metla přitáhne bezpečně kovové třísky a špony, které by mohly ohrozit chod vašich zametacích strojů, nebo zablokovat hubice průmyslových vysavačů (dlouhé a tuhé špony). Oproti klasickým smetákům zvyšuje magnetický sběrač hygienu na pracovišti v případě, kdy jsou špony a třísky nasáklé chladicími a řeznými emulzemi. Protože metla je na rozdíl od vlasů a žíní běžných smetáků, snadno omyvatelná.

Bezpečné zařízení se snadnou manipulací, které šetří váš čas!

Provedení a rozměry: Lehká hliníková teleskopická rukojeť s příjemným pogumovaným ergonomickým držákem. Délka rukojeti 720 – 1035 mm. Celková šíře sběrné části smetáku je 377 mm. Pogumovaná kolečka o průměru 100 mm.

Záruka: 24 měsíců
Cena: 1.275,- Kč bez DPH
Objednávejte na e-shopu mtools.cz

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]