Strojírenství

02. června 2024 19:26

Jak funguje drsnoměr?

Přístroj pro měření drsnosti povrchu Surtronic® Duo II měří několik parametrů drsnosti povrchu pomocí jednoho tlačítka. Parametry drsnosti povrchu, jako jsou Ra, Rz, Rp, Rv a Rt, se zobrazují na jasně osvětleném, intuitivním 2,4″ barevném LCD displeji.

Podívejte se na demonstrační video níže!

Inzerce

Surtronic® Duo II je ruční drsnoměr od společnosti Taylor Hobson. Má jedinečný rozdělený design, komunikuje přes Bluetooth a nabízí širokou škálu měření, takže je opravdu flexibilní. Standardní USB nabíječka a velkokapacitní lithium-polymerová baterie umožňují více než 10 000 měření na jedno nabití.

Stačí stisknout tlačítko a přístroj začne měřit. Měření se přenáší přes Bluetooth do ruční jednotky a okamžitě se zobrazí živý profil měření. Můžete si procházet výsledky, v nastavení lze vybrat režim s velkými znaky pro lepší čitelnost nebo režim, který ukáže pět měřicích parametrů na obrazovce.

Když drsnoměr zrovna nepoužíváte, je vhodné jej spojit do složeného stavu, aby byl chráněn snímací hrot. Složený přístroj můžete vypnout a použít ho třeba jinde. Robustní provedení a jednoduchá obsluha přístroje Surtronic® Duo II z něj činí ideální nástroj pro jakoukoliv dílnu.

Typické aplikace pro drsnoměry

– Výrobní procesy – broušení, frézování, soustružení, honování, leštění, lisování

– Těžký průmysl – stavba lodí, potrubí, ocelové plechy

– Letecký průmysl – lopatky turbín, hřídele turbín, kompozity křídel

– Ostatní – tiskové válce, podlahoviny, sváry, sklo


Obr. 1: Aplikace drsnoměru Surtronic® Duo II

Pro více informací o drsnoměru Surtronic® Duo II klikněte ZDE!

Další přístroje pro měření drsnosti povrchu od Taylor Hobson…


Obr. 2: Surtronic S-100, Intra Touch, Form Talysurf I-series PRO

Pokud potřebujete pokročilejší možnosti měření drsnosti povrchu a zpracování výsledků, podívejte se na další drsnoměry; Surtronic® S-100 Series, Intra Touch nebo Form Talysurf® i-Series PRO.

IMECO TH s.r.o., převzato z materiálů Taylor Hobson Ltd.
www.imeco-th.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]