Strojírenství

23. listopadu 2017 17:57

Investice do výroby ve STARTECH

Firma STARTECH uvedla v srpnu do provozu obráběcí centrum MAZAK VARIAXIS i-600 a robotický zakladač EROWA Robot Easy ERE.

5osé vertikální obráběcí centrum MAZAK VARIAXIS i-600 je nadstandardně vybaveno nástrojovým zásobníkem s počtem 120 pozic, vysokotlakým chlazením skrz vřeteno, obrobkovou měřicí sondou Renishaw a novým řídicím systémem MAZAK SMOOTH X.

Inzerce

Robotický zakladač EROWA Robot Easy ERE bude sloužit k automatizované obsluze 5osého stroje Mazak Variaxis 500 II.

Společnost STARTECH spol. s r. o. je výhradně česká soukromá strojírenská společnost, která se zabývá přesným obráběním všech běžných i speciálních materiálů pomocí progresivních CNC technologií, přičemž pro výrobu využívá nejmodernější vybavení v oboru. Firma je specializována zejména na středně-, malosériovou i kusovou výrobu složitých a přesných dílců. Dále provádí montáže sestav v čistém prostředí, vyvažování rotačních dílců, dělení materiálu a drobné zámečnické práce. V rámci kooperační spolupráce s dlouhodobě ověřenými dodavateli jsou schopni zajistit všechny běžné druhy povrchových úprav a tepelných zpracování.

Disponují výrobními a montážními prostory o celkové rozloze přes 2 800 m2, ve dvou lokalitách – výrobní haly STARTECH fab. 1 v Říčanech u Brna a STARTECH fab. 2 v Rosicích u Brna. V novém areálu v Rosicích u Brna, který má celkovou rozlohu přes 28 000 m2, pak plánují další rozvoj společnosti v nejbližších letech.

Mezi spokojené zákazníky firmy patří společnosti jak z ČR, tak i EU (Francie, Rakousko, Dánsko, Německo, Slovensko, Velká Británie…) a USA, které se profilují zejména z výrobců letecké a kosmické techniky, vědeckých přístrojů a zařízení pro automatizační a robotické aplikace.

Redakčně zpracováno z www.startech-ricany.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]