Strojírenství

23. listopadu 2017 17:57

Investice do výroby ve STARTECH

Firma STARTECH uvedla v srpnu do provozu obráběcí centrum MAZAK VARIAXIS i-600 a robotický zakladač EROWA Robot Easy ERE.

5osé vertikální obráběcí centrum MAZAK VARIAXIS i-600 je nadstandardně vybaveno nástrojovým zásobníkem s počtem 120 pozic, vysokotlakým chlazením skrz vřeteno, obrobkovou měřicí sondou Renishaw a novým řídicím systémem MAZAK SMOOTH X.

Robotický zakladač EROWA Robot Easy ERE bude sloužit k automatizované obsluze 5osého stroje Mazak Variaxis 500 II.

Společnost STARTECH spol. s r. o. je výhradně česká soukromá strojírenská společnost, která se zabývá přesným obráběním všech běžných i speciálních materiálů pomocí progresivních CNC technologií, přičemž pro výrobu využívá nejmodernější vybavení v oboru. Firma je specializována zejména na středně-, malosériovou i kusovou výrobu složitých a přesných dílců. Dále provádí montáže sestav v čistém prostředí, vyvažování rotačních dílců, dělení materiálu a drobné zámečnické práce. V rámci kooperační spolupráce s dlouhodobě ověřenými dodavateli jsou schopni zajistit všechny běžné druhy povrchových úprav a tepelných zpracování.

Disponují výrobními a montážními prostory o celkové rozloze přes 2 800 m2, ve dvou lokalitách – výrobní haly STARTECH fab. 1 v Říčanech u Brna a STARTECH fab. 2 v Rosicích u Brna. V novém areálu v Rosicích u Brna, který má celkovou rozlohu přes 28 000 m2, pak plánují další rozvoj společnosti v nejbližších letech.

Mezi spokojené zákazníky firmy patří společnosti jak z ČR, tak i EU (Francie, Rakousko, Dánsko, Německo, Slovensko, Velká Británie…) a USA, které se profilují zejména z výrobců letecké a kosmické techniky, vědeckých přístrojů a zařízení pro automatizační a robotické aplikace.

Redakčně zpracováno z www.startech-ricany.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]