Strojírenství

31. srpna 2020 12:47

Hexagon uvádí nová inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost

DIVIZE MANUFACTURING INTELLIGENCE SPOLEČNOSTI HEXAGON UVEDLA NA TRH NOVÁ ŘEŠENÍ, KTERÁ POMÁHAJÍ VÝROBCŮM S DIGITÁLNÍ TRANSFORMACÍ A ZVÝŠENÍM PRODUKTIVITY. TECHNOLOGIE NAPLŇUJÍCÍ VIZI CHYTRÝCH TOVÁREN A PRŮMYSLU 4.0, VYLEPŠUJÍ PROCESY A ÚČINNOST KONTROLY KVALITY A KOORDINUJÍ SCHOPNOSTI SOUŘADNICOVÝCH MĚŘICÍCH STROJŮ (SMS).

EYE-D – automaticky rozpozná díl, vyrovná a změří

Inzerce

EYE-D je nástroj pro souřadnicové měřicí stroje, který automatizuje rozměrovou kontrolu. Identifikuje díl, provede vyrovnání a automaticky spustí měřicí program. Operátor tak nemusí provádět ruční vyrovnání a volbu měřicího programu. EYE-D je dokonalým nástrojem úspory času a eliminace chyb ve výrobním procesu.

Je vybaven průmyslovou 4K kamerou, která rozpozná vložený díl a automaticky ho vyrovná pro měření na stroji. Grafické rozhraní je velmi jednoduché a intuitivní, operátoři ho tak mohou používat k vytvoření nových měřicích rutin s minimálním zaškolením. Zachycené údaje o poloze a vyrovnání lze integrovat do dalších analytických softwarových systémů, EYE-D tak pomáhá zlepšit mechanismus celého procesu výroby a kontroly kvality.

Zařízení je k dispozici na vybraných portálových a dílenských SMS a lze jej přidat jako aktualizaci do stávajících nainstalovaných strojů, které jsou vybaveny softwarem Inspect, PC-DMIS 2018 R2 nebo novějšími verzemi.

Podívejte na video, jak systém EYE-D funguje oproti tradičnímu způsobu měření:

Mezi další nástroj, který podporuje fungování a kooperaci systémů je TEMPO, hotové řešení pro automatické zakládání dílů, jejich řazení a vykládání. TEMPO zvyšuje efektivitu nových i stávajících SMS nepřetržitým měřením po celé hodiny nebo dny, bez jakékoliv potřeby zásahu člověka. Udržuje tak průchodnost kontroly, zatímco se operátoři mohou soustředit na jiné úkoly.

Pomocí sítě senzorů monitoruje stav souřadnicového měřicího stroje systém PULSE, který je nově dostupný i v bezdrátové variantě. Ta přináší vylepšené statistiky a ještě kvalitnější informace o podmínkách měření. PULSE upozorňuje na jakékoliv události související se změnou okolních podmínek nebo na kolize sondy, které mohou ovlivnit přesnost měření. Skrze jednoduché rozhraní poskytuje ucelený obrázek o kontrolních operacích.

Chytřejší způsob propojení se souřadnicovými měřicími stroji přináší digitální ovladač dCC. S Windows 10 tabletem umožňuje rychlý přístup k rostoucímu počtu aplikací s metrologickým softwarem. K dispozici je v bezdrátové verzi pro volný pohyb kolem stroje i v drátové verzi do prostředí, kde připojení bez kabelů není možné.

 

Tyto technologie zefektivňují práci operátorů souřadnicových měřicích strojů. Významnou měrou se podílejí na vytváření autonomního fungování systémů a transformaci pracovních postupů, které tak zvyšují produktivitu a podporují chytré továrny.

—————————————————————————————————————————-

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

 

Více informací na hexagonmi.com

Mohlo by se Vám líbit

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]

MSV Brno 2022: Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Produkty svým charakterem […]