Strojírenství

16. září 2020 10:10

HEXAGON: Strojírenský MINI veletrh je odložen

Strojírenský MINI veletrh je odložen. Vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením koronaviru došlo k odložení Strojírenského MINI veletrhu v Praze. Ten se měl původně uskutečnit v termínu 6.-8. října 2020. Původní myšlenka, kdy návštěvník bude mít možnost díky krátké vzdálenosti mezi zúčastněnými firmami navštívit více společností, se tak odkládá. Možnost navštívit jednotlivé firmy individuálně však platí. Na webu www.miniveletrh.cz se můžete registrovat k odběru novinek a budete tak mezi prvními, kdo bude vědět o novém termínu akce.

Co můžete vidět v Hexagonu?

Leica Absolute Trackery

Systémy s dlouhodobým standardem v průmyslové metrologii s měřícím rozsahem až 320m, určené pro kontaktní i bezkontaktní inspekci velkoobjemových dílů (svařenců, obráběných dílů, dopravních prostředků aj.). Zajišťují ultrapřesné a mimořádně rychlé měření. Díky odolné konstrukci je lze použít i ve velmi náročných podmínkách. Měření s laser trackery se dá rovněž automatizovat využitím průmyslových robotů

Přenosná měřicí ramena Absolute Arm

Nová generace měřících ramen pro vysokou produktivitu měření středně velkých dílů poskytují výraznou flexibilitu a měřící rozsah až 4,5m. Jsou určená pro dotykové měření i skenování. Široké portfolio skenerů umožňuje skenovat každý díl maximálně efektivně. Skener RS6 si díky technologii SHINE poradí s libovolným povrchem, zatímco RS-SQUARED naskenuje velkoobjemové díly v rekordním čase.

Skenery se strukturovaným světlem AICON

Skenery AICON s měřicím rozsahem až 1,5 m diagonálně jsou založeny na technologii proužkové projekce. Poskytují nejvyšší kvalitu skenovaných dat a možnost vyhodnocení těch nejmenších detailů. Měření lze automatizovat využitím otočných stolů nebo umístěním skeneru na robot. V nabídce jsou rovněž kompletní automatizované skenovací buňky na klíč.

Souřadnicový měřící stroj Global S s kamerou EYE-D

EYE-D v kombinaci se SMS Global přináší autonomní fungování systémů a transformaci pracovních postupů. EYE-D automaticky identifikuje díl, provede vyrovnání a spustí měřící program. Operátor tak nemusí provádět ruční vyrovnání ani volbu měřícího programu. Tato technologie výrazně zjednodušuje provoz SMS a napomáhá autonomní budoucnosti.

Souřadnicový měřicí stroj TIGO SF

Dílenský souřadnicový měřicí stroj pro měření v rozsahu teplot až 15-40 C s možností automatizace měření a integrace do výrobní linky. Představuje ideální řešení pro měření širokého spektra malých a středních dílů ze všech průmyslových oborů. Zajišťuje vysoce přesné měření i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Měření v obráběcích strojích

Kompletní nabídka sond a příslušenství pro měření dílů v obráběcích centrech. Portfolio zahrnuje radiové a infračervené dotekové sondy, teplotní a ultrazvukové dotekové sondy pro měření tloušťky materiálu, mechanické a laserové systémy pro kontrolu a nastavení nástrojů nebo laserové skenery umístěné přímo v obráběcích strojích. Výrobky se vyznačují vysokou kvalitou, nejvyšší přesností a spolehlivostí.

Událost je určená pro střední a vyšší management výrobních společností, které zefektivňují procesy výroby a kontroly a hledají nové způsoby, jak toho dosáhnout.


Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

Více informací na hexagonmi.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]