Strojírenství

07. února 2019 16:02

Hexagon: Leica laser trackery, 3D měření na nejvyšší úrovni

Mobilní měřicí systémy Leica Absolute Tracker AT960 a Leica Absolute Tracker AT403 od společnosti Hexagon jsou určené pro velkoobjemové a ultrapřesné měření. Zajišťují mimořádně rychlý proces měření. Fungují jako kompaktní uzavřené jednotky, které jsou odolné proti prachu a dalším kontaminantům. Trackery je tak možné použít i ve velmi náročních podmínkách. Jejich bezkonkurenční úroveň konstrukce, jednoduchý provoz a mnoho funkcí z těchto zařízení činí ty nejlepší měřicí systémy v metrologii.

Leica Absolute Tracker AT960

Úroveň výkonu měření i v těch nejnáročnějších podmínkách umožňuje funkce integrovaného monitorování okolního prostředí MeteoStation. Jednotka MeteoStation slouží pro detekci vlivů okolního prostředí. Sleduje vnější podmínky včetně teploty, tlaku a vlhkosti, kompenzuje tyto změny a zajišťuje tak přesné měření. Uzavřená konstrukce trackeru odpovídající přísné certifikaci IP54 chránící systém před vnějšími vlivy. Tato certifikace zaručuje odolnost proti vniknutí prachu a dalším kontaminantům do zařízení.

Systémy mají integrovanou wi-fi a díky bezdrátovému připojení je lze ovládat pomocí jednoduchého nastavení v počítači nebo dálkovým ovládáním. Jsou schopné celodenního provozu na baterie. Díky funkci Powerlock se přerušený zorný paprsek automaticky obnovuje v zorném poli bez zásahu uživatele. Trackery také umožňují měření s osou Z vyrovnanou pomocí gravitace, což je ideální pro úkoly nivelace a vyrovnání.

Inzerce

Laser tracker Leica AT403 měří s dosahem až 320 metrů, AT960 s dosahem až 160 metrů. Model AT960 navíc obsahuje balíček Real-Time Feature Pack, který jej zdokonaluje o pořizování dat se šesti stupni volnosti (6DoF). Dodává se v několika typech lišících se maximálním měřicím objemem. Systém Leica Absolute Tracker AT960 je také připravený pro automatizované aplikace.

Příslušenství pro maximální využití

Sonda B-Probe pro Leica Absolute Tracker AT403

Leica Absolute Tracker AT403 je v kombinaci s příruční sondou Leica B-Probe ideálním řešením pro mobilní dotykové měření. Sonda dokáže měřit v místech, kam se nedostanou ani 3D laserová zařízení, ani tradiční optické sondy. Shromažďuje data ze skrytých 3D bodů a celý systém tak umožňuje měření tvarově složitých ploch. Leica B-Probe funguje bez kabelů, s napájením na baterie. Měření velkých objemů je tak pomocí této sondy jednodušší a kvalitnější.

Leica B-Probe

Sonda T-Probe pro Leica Absolute Tracker AT960

Společně se systémem Leica Absolute Tracker AT960 tvoří Leica T-Probe flexibilní bezdrátové řešení se špičkovým výkonem. Leica T-Probe je uživatelsky komfortní sondou určenou pro měření skrytých a obtížně dostupných bodů při jediném průchodu s minimálními dobami nastavení.

Leica T-Probe

Přenosné laserové skenování s laser trackerem Leica Absolute Tracker AT960

Leica Absolute Scanner LAS

Laserový skener Leica Absolute Scanner LAS je navržený pro komplexní použití v náročném dílenském prostředí. Na základě koncepce skenování „flying-dot“ podává vynikající výkon při kontrole jakýchkoliv povrchů s různými materiály. Skener automaticky přizpůsobuje intenzitu laseru typu povrchu. S volitelným bateriovým napájením potřebuje skener LAS jediný napájecí kabel připojený k laser trackeru.

Leica Absolute Scanner LAS

Leica Absolute Scanner LAS-XL

Ruční laserový skener Leica Absolute Scanner LAS-XL poskytuje výrazné zvýšení produktivity a proces skenování je až třikrát rychlejší. Nabízí snadnější digitalizaci hlubokých dutin a současně zlepšuje přístup k obtížně dostupným měřeným povrchům aniž by bylo nutné měnit pozici laser trackeru. Skener má zavedené funkce známé z řady Leica Absolute Scanner od revoluční koncepce skenování „flying-dot“ a automatického řízení expozice po automatické rozpoznání skeneru.

Leica Absolute Scanner LAS-XL

Leica T-Scan 5

Díky bezkonkurenční vysokorychlostní dynamice a vysoké rychlosti měření bodů představuje Leica T-Scan 5 špičkové řešení skenování jak pro automatizovanou kontrolu robotem, ale i pro uživatele ručního skenování. Skener T-Scan 5 pořídí až 210 000 bodů/s a poskytuje tak rychlost a kvalitu potřebnou pro měření prakticky všech povrchů. Uživatelský komfort skenování navíc zvyšuje dvojbarevný vodicí paprsek a akustická signalizace.

Leica T-Scan 5

Laser trackery Leica od společnosti Hexagon společně s příslušenstvím nabízejí celou řadu různých aplikací v oblasti kontroly. Více informací o laser trackerech a celém portfoliu Leica najdete zde.

POZVÁNKA NA WEBINÁŘ LEICA LASER TRACKER, RYCHLÉ A PŘESNÉ MĚŘENÍ
Registrujte se na náš webinář o Leica Laser Trackerech, který se koná 13. března ve 14:00 hodin. Seznámíme vás s hlavními výhodami těchto měřicích zařízení, ukážeme veškeré příslušenství a provedeme několik ukázkových měření se systémy AT403 a AT960.Registrovat na webinář se můžete zde.

https://www.hexagonmi.com/cs-CZ

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]