Strojírenství

11. srpna 2020 12:57

HEXAGON: Automatizační systém PartInspect L nově s možnostmi přizpůsobení a skenování ve vysokém rozlišení

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon představila aktualizované řešení na klíč PartInspect L, které tak přichází v nové verzi HiRES.

Buňka na klíč z roku 2019 je nyní ještě více vylepšená. Došlo k rozšíření softwaru ScanControl, na kterém je systém založen. Buňka umožňuje ruční doladění detailů plánů měření a také kompletně vlastní nastavení automatizace konfigurované specializovanými integrátory třetích stran. PartInspect L také podporuje vysoké rozlišení.

Nová verze HiRES systému PartInspect L obsahuje 16mpx skener se strukturovaným světlem StereoScan neo, který buňce umožňuje poskytovat rozlišení X, Y do 58 µm spolu s její špičkovou přesností do pouhých 10 µm.

V řadě různých vylepšení použitelnosti vyniká nový modul Manual Teaching, který uživatelům dává větší svobodu při definování plánů měření. Poskytuje také základ pro to, aby mohli pokročilí uživatelé vytvářet vlastní nastavení pro automatizované kontroly.

Systém PartInspect L i nadále těží z výhod, které poskytuje jedinečný nástroj OfflineProgramming. Ten umožňuje automatizované plánování skenování, generování robotické dráhy a zabránění kolizím na základě CAD dat a může vytvářet kompletní plány měření až 15krát rychleji než ruční metody plánování.

K novým funkcím nástroje OfflineProgramming patří nová funkce interaktivního plánování, včetně vylepšeného generování dráhy, rychlé definice pozice a virtuálního polohování skeneru, a také výběr nových parametrů nastavení, díky nimž je definování nového plánu měření intuitivnější. Pokročilí uživatelé, kteří chtějí kombinovat automatizované plánování s flexibilitou ručního plánování, mohou pomocí nového modulu Manual Teaching softwaru ScanControl podle potřeby doladit podrobnosti plánů vytvořených pomocí nástroje OfflineProgramming.

Více informací o systému najdete ZDE.

 

—————————————————————————————————————————————-

 

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

 

Více informací na hexagonmi.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]