Strojírenství

11. srpna 2020 12:57

HEXAGON: Automatizační systém PartInspect L nově s možnostmi přizpůsobení a skenování ve vysokém rozlišení

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon představila aktualizované řešení na klíč PartInspect L, které tak přichází v nové verzi HiRES.

Buňka na klíč z roku 2019 je nyní ještě více vylepšená. Došlo k rozšíření softwaru ScanControl, na kterém je systém založen. Buňka umožňuje ruční doladění detailů plánů měření a také kompletně vlastní nastavení automatizace konfigurované specializovanými integrátory třetích stran. PartInspect L také podporuje vysoké rozlišení.

Inzerce

Nová verze HiRES systému PartInspect L obsahuje 16mpx skener se strukturovaným světlem StereoScan neo, který buňce umožňuje poskytovat rozlišení X, Y do 58 µm spolu s její špičkovou přesností do pouhých 10 µm.

V řadě různých vylepšení použitelnosti vyniká nový modul Manual Teaching, který uživatelům dává větší svobodu při definování plánů měření. Poskytuje také základ pro to, aby mohli pokročilí uživatelé vytvářet vlastní nastavení pro automatizované kontroly.

Systém PartInspect L i nadále těží z výhod, které poskytuje jedinečný nástroj OfflineProgramming. Ten umožňuje automatizované plánování skenování, generování robotické dráhy a zabránění kolizím na základě CAD dat a může vytvářet kompletní plány měření až 15krát rychleji než ruční metody plánování.

K novým funkcím nástroje OfflineProgramming patří nová funkce interaktivního plánování, včetně vylepšeného generování dráhy, rychlé definice pozice a virtuálního polohování skeneru, a také výběr nových parametrů nastavení, díky nimž je definování nového plánu měření intuitivnější. Pokročilí uživatelé, kteří chtějí kombinovat automatizované plánování s flexibilitou ručního plánování, mohou pomocí nového modulu Manual Teaching softwaru ScanControl podle potřeby doladit podrobnosti plánů vytvořených pomocí nástroje OfflineProgramming.

Více informací o systému najdete ZDE.

 

—————————————————————————————————————————————-

 

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

 

Více informací na hexagonmi.com

 

Mohlo by se Vám líbit

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]