Strojírenství

22. září 2017 12:53

GALAXY-TAJMAC vyrobila a smontovala historicky první stroj z výrobního programu TAJMAC-ZPS mimo území České republiky

Naše dceřiná firma v Indii, GALAXY-TAJMAC, byla oficiálně registrována u indických úřadů dne 13. října 2016 s cílem vyrábět v Indii pro Indii dlouhotočné automaty MANURHIN v souladu s programem indické vlády premiéra Modiho – Make in India.

V lednu 2017 jsme na výstavě IMTEX v Bangalore představili nejen stroj MANURHIN K’MX 413, ale zároveň právě i naši dceřinou firmu GALAXY-TAJMAC MACHINERY PVT LTD, která tyto stroje v Indii pro indický trh začne vyrábět. TAJMAC-ZPS vlastní 49 %, GALAXY Machinery 51 %, čímž je zaručeno, že GALAXY-TAJMAC je podle indických zákonů považována za indickou firmu. O tento stroj byl velký zájem a někteří návštěvníci ho chtěli již na místě objednat. Indové jsou mimo jiné velkými patrioty.

Inzerce

Indie je věkovým složením nejmladší zemí na světě. Na složení obyvatelstva má procentuálně nejvyšší podíl mladých lidí do 30 let věku. Tito lidé mají práci, mzdu, a chtějí výrobky. Indická výrobní základna dnes ale roste pomaleji než poptávka indického trhu. Potkali jsme zákazníka, který nutně potřeboval koupit deset strojů, protože měl vyprodanou kapacitu do roku 2019. Všem těmto zákazníkům jsme slíbili, že je pozveme na slavnostní představení prototypu prvního stroje MANURHIN K’MX 413 vyrobeného v Indii. A tak se i stalo. Dne 12. 7. 2017 byl v Belgaum tento stroj představen, a na toto slavnostní představení stroje se sešla více než stovka hostů.

Po obřadním zapálení lampy se svíčkami členy představenstva GALAXY-TAJMAC a hosty, a následně hymnách Indie a České republiky, zahájil před naplněným sálem slavnostní akt p. Shrinivasan, CEO GALAXY Machinery a představil hlavního hosta a „zaoceánské“ hosty z TAJMAC-ZPS. Hlavním hostem byl v Indii velmi vážený Arvind Melligeri, předseda představenstva a CEO firmy Aequs Inc, USA a India, který žije v Houstonu a je jediným certifikovaným indickým dodavatelem pro Boeing a Airbus. Přivítací řeč přednesli Subramanian Elango, výkonný ředitel a majitel GALAXY Machinery a spolumajitel GALAXY-TAJMAC, a Michele Taiariol, majitel TAJMAC-ZPS a spolumajitel GALAXY-TAJMAC. Stroj a výhody technologie obrábění na dlouhotočném automatu pak představil Tomáš Dederle, ředitel divize MANURHIN v TAJMAC-ZPS.

Následně byl před naplněným sálem Arvindem Melligerim symbolicky předán historicky první MANURHIN vyrobený v Indii řediteli a majiteli firmy POLYHYDRON z Belgaum, panu Siddharthu Hundremu, který tento stroj MANURHIN koupil, a jak je v Indii zvykem, už i zaplatil. Tento stroj byl prodán ještě dříve, než se ho podařilo dokončit!

Po slavnostním ukončení byli všichni účastníci převezeni do prostor firmy GALAXY Machinery, kde vedle sebe mohli porovnat stroj smontovaný loni v říjnu v TAJMAC-ZPS a stroj dokončený v červnu v GALAXY-TAJMAC. Indickému týmu se povedla skvělá práce a na první pohled bylo těžké rozeznat, který stroj je který. Oba stroje byly seřízeny na předváděcí technologii a poté se zákaznici odebrali na bohatou večeři organizovanou formou rautu. Dle zájmu zúčastněných se dá předpokládat, že ověřovací výrobní série 6 kusů strojů MANURHIN plánovaných montážně na prosinec 2017 a leden 2018 bude v Indii opět prodána dříve, než se ji podaří smontovat.


TAJMAC-ZPS, a. s.
třída 3. května 1180, 763 02 Zlín-Malenovice
tel.: +420 577 532 072
fax: +420 577 533 626
info@tajmac-zps.cz
www.tajmac-zps.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]