Strojírenství

26. února 2019 11:31

FORMETAL: Nová automatická linka na příčné a podélné dělení svitků plechů SLINET SI 1275

Nová generace unikátní linky na příčné a podélné dělení svitků plechu od renomovaného německého výrobce ASCO Machines v sobě kombinuje inovativnost, vysokou kvalitu a snadné použití s maximální flexibilitou a automatizací.

Hlavní průmyslovou inovací je dynamický systém skladování svitků.

Inzerce

Možnost automatického úložného systému s automatickým zakládáním plechu do rovnačky a dělicí jednotky až pro 25 svitků plechu. Hlavní průmyslovou inovací je dynamický systém skladování svitků, který se liší od všech stávajících systémů na trhu. Názornou video ukázku naleznete ZDE.

Úložný systém funguje dynamicky a optimalizuje úložný prostor

Ve standardním provedení je systém připraven pro osm dvoutunových svitků. Rozdíl je v tom, že úložný systém SLINET nefunguje s fixními stanicemi pro každý svitek. Úložný systém funguje dynamicky.

Použitím jednotlivých vnějších průměrů každého svitku úložný systém neumisťuje svitky do pevné stanice, nýbrž automaticky optimalizuje prostor. Na stejném prostoru tak lze uložit až 10 svitků. Každá osa svitku má jedinečné ID. V závislosti na zbývajícím vnějším průměru každého svitku mohou být osy umístěny velmi blízko sebe, čímž se vytvoří další prostor. Systém lze flexibilně rozšířit na požadované požadavky.

Skladovací systém je poháněn vysoce přesným servomotorem, který pracuje plně elektricky. S paralelním ovládáním několika os a servo technologií lze provádět různá polohování současně. To zajišťuje vysoce dynamické pohyby linky.

Jednotka dělení

Podélné dělení je prováděno až osmy páry nožů, které se nastavují plně automaticky, zcela bez manuálního zásahu obsluhy. Inovativní upínací systém zajišťuje precizní a pevné umístění nožů. Názornou video ukázku naleznete ZDE.

Příčné dělení je rovněž prováděno pomocí kotoučových nožů. Řez však není prováděn ze shora, jak je obvyklé. Průmyslová inovace SLINET umožňuje příčný řez zdola nahoru, čímž odstraňuje škrábance, ke kterým dochází během manipulace s materiálem.

Z praxe lze doporučit zařadit do konfigurace rovněž inovativní systém sekčního řezání, který nově umožňuje pokles příčných nůžek a vytvoří tak vedle sebe pásy libovolné šířky bez vzniku zbytečného odpadu.

Technická data

Maximální šířka svitku 1.250 mm
Kapacita řezu:

Ocel 400 N/mm²

Nerez ocel 550 N/mm²

Al 190 N/mm² / měď

 

0,4 – 1,00 mm

0,4 – 0,8 mm

0,5 – 1,25 mm

Minimální šířka svitku 60 mm
Přesnost řezu Třída„m“ DIN/ISO 2768 (± 0,8 mm/m)
Nastavení mezery řezu 0 – 0,75 mm
Podélné dělení až 8 párů nožů
Příčné dělení Kruhové nože
Stlačený vzduch 100 Litrů/min , 6 Bar
Rozměry D x Š x V 9000 x 2300 x 2000 mm

Na české trhu dodává společnost Formetal s.r.o., více informací naleznete zde : www.formetal.cz/kompaktni-linky-b-s-e.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]