Strojírenství

20. září 2016 18:42

FlyMarker® mini – Značte jako profesionálové!

Brněnská společnost AJP-tech představí na svém stánku č. 43 v pavilonu E na MSV 2016 v Brně mobilní systém pro mikroúderové značení FlyMarker® mini, který je pravděpodobně nejlehčím zařízením s bateriovým napájením ve své kategorii.

Inzerce

Tato novinka od renomované německé fi rmy Markator dospěla již do své čtvrté generace, přičemž staví na silných stránkách osvědčených předchozích modelů, jež předčí svou nízkou hmotností pouhých 2,4 kg, kompaktním designem, pevnou konstrukcí i zajímavou zaváděcí cenou.

Značicí jednotka FlyMarker® mini vyniká také rychlostí značení, intuitivním ovládáním a klávesnicí, která je ve srovnání s membránovými klávesnicemi výrazně odolnější. Díky numerickým znakům lze čísla používaná v průmyslových aplikacích zadávat přímo bez nutnosti vstupovat do nabídky ovládacího softwaru. Značit lze písmeny, čísly a znaky, jakož i individuálními logy, testovacími symboly nebo tzv. Data Matrix kódy. Do vnitřní paměti je možné uložit stovky prvků, které lze jednoduše přenášet přes integrované USB rozhraní.

FlyMarker® mini má ideální polohu těžiště, která je přesně určena pro mobilní použití. Díky svému ergonomickému designu zařízení výborně sedí v ruce a pracovníka zbytečně nezatěžuje. Druhá rukojeť, podle potřeby namontovaná na čelní straně značicího zařízení, umožňuje pohodlné držení oběma rukama, takže je umístění značicího zařízení na předmětech ještě jednodušší, přesnější a bezpečnější.

Díky nízké hmotnosti je toto zařízení snadno přenosné a značení může být provedeno přímo na místě, kde se vyrábí díly, které mají být označeny – stejně snadno, jako se to děje každý den při používání akumulátorových šroubováků. To je velmi užitečné, když je potřeba označovat velké díly, se kterými se obtížně manipuluje. Pro přepravu do jiného pracoviště nebo výrobní haly je možné použít praktický kufřík. Součástí dodávky jsou dvě Li -Ionové baterie, takže i časově náročnější značení lze provést bez přerušení. Značicí síla elektromagnetu, který byl speciálně vyvinut pro mobilní značicí účely, lze individuálně nastavit na konkrétní označovaný materiál a potřebnou hloubku značení. Je možné značit předměty z plastu, hliníku, nerezi i kalené oceli a tyto při zachování viditelnosti značení dále např. opískovat nebo natřít. Vysoké úrovně výsledného značení prostřednictvím FlyMarker® mini je dosaženo díky stabilní mechanice s dlouhou životností. Pro značení může být zcela využita plocha 65 × 30 mm. Dvě prizmatické drážky na polohovací desce pomáhají s označováním kulatých výrobků (radiální a axiální). Je možné kompenzovat výškové rozdíly do 5 mm. Konstantní hloubku značení je možné zajistit také u nerovných dílů. Pro speciální aplikace, jako například značení kruhových obrobků na čelní hraně atd., je k dispozici několik řešení již v základním příslušenství.

www.ajptech.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]