Strojírenství

20. září 2016 13:31

Firma Saviotechnics otevřela v Červeném Kostelci nové vývojové centrum

Firma Saviotechnics, s. r. o. vznikla na konci roku 2014 v Červeném Kostelci, kdy došlo ke sloučení původní české firmy Elitechnics s italskou nadnárodní společností Savio Macchine Tessili S.p. A., která je vedoucím hráčem v textilním strojírenství, působícím po celém světě.

Inzerce

Dlouholetá tradice textilního strojírenství v Červeném Kostelci je jedním z důvodů, proč se zde společnost rozhodla investovat. Historicky se v této lokalitě vyvíjely a vyráběly textilní stroje, které se vyvážely do celého světa, mimo jiné pod značkou koncernu Elitex. Jednalo se převážně o bezvřetenový (rotorový) dopřádací stroj, který byl vynalezen v šedesátých letech ve Výzkumném Ústavu Bavlnářském (VÚB) v Ústí nad Orlicí a jako první prototyp byl představen roku 1965 na strojírenském veletrhu v Brně.

Dnes tyto vysoce efektivní stroje vyrábí několik světových výrobců a Savio Macchine Tessili S.p. A. je jedním z nich. Dceřiná firma Saviotechnics se zaměřuje zejména na vývoj produktů, výrobu komponentů a kompletaci strojních celků pro textilní strojírenství. Kapacitu firmy tvoří přesná strojírenská výroba, montážní linky, oddělení kontroly kvality, vývojové oddělení se zkušebnou a textilní laboratoří.

Význam celé investice do firmy Saviotechnics podtrhuje slavnostní otevření nově zrekonstruovaného vývojového centra, kterého se mimo jiné zúčastnili místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, krajský zastupitel Vladimír Derner, starosta Červeného Kostelce Rostislav Petrák, zástupci firmy Saviotechnics a firmy Savio.

Cílem je vytvořit v Červeném Kostelci kompetenční centrum zodpovědné za novou generaci bezvřetenového stroje a tím dále rozvíjet vývojovou a výzkumnou základnu pro podporu dalších projektů, včetně výroby a montáže.

www.cervenykostelec.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]