28. října 2024 09:33
EWM React nabízí plnou kontrolu nad automatizovaným svařováním
Nový proces MIG/MAG pro maximální procesní stabilitu
Výrobce svařovací techniky z Mündersbachu uvádí na trh nový proces svařování EWM React. Proces MIG/MAG společnosti EWM využívá aktivní pohyb drátu k maximální kontrole při automatizovaném svařování. Dodavatel kompletní řady svařovacích technologií tak maximalizuje procesní stabilitu. Uživatelé tak dosahují až o 100 % vyšší rychlosti svařování a výrazně vyšší kvality výsledků ve srovnání s běžnými procesy svařování zkratovým obloukem.
Když se proces se zkratovým obloukem zkombinuje s digitálním řízením procesu svařování a přidá se vysoce dynamický pohon hořáku, výsledkem je EWM React. Toto řešení se skládá z proudového zdroje Titan XQ R s integrovaným modulem RCC a nové řídicí jednotky React. „React“ je zkratka pro reverzní aktivně řízený přenos – Reversing Actively Controlled Transfer. To popisuje proces, při kterém svařovací kapka přechází do tavné lázně řízeným způsobem – jak regulací svařovacího napětí a svařovacího proudu, tak i pohybem drátu vpřed a zpět. Při tom se drát nejprve pohybuje vysokou rychlostí směrem k tavné lázni, zatímco svařovací oblouk hoří na tavné lázni a vytváří roztavenou kapku. Když drát dosáhne taveniny, dostane se roztavená kapka působením zkratu do tavné lázně. Drát je poté precizně vytažen z tavné lázně aktivním a dynamicky řízeným zpětným tahem a svařovací oblouk je velmi nízkým výkonem znovu zapálen. Kombinace rychlé redukce proudu modulem RCC a řízeného mechanického pohybu drátu umožňuje dosáhnout výsledků bez rozstřiku při nejvyšší procesní stabilitě.
Zdvojnásobení rychlosti svařování – optimalizace kvality
Aktivní pohyb drátu ve vysokofrekvenčním rozsahu je generován pomocí nového robotického svařovacího hořáku EWM s vysoce dynamickým motorem. Tím se překonávají obvyklé fyzikální limity zkratového oblouku; přechod kapek je plně kontrolován. Díky enormní procesní stabilitě lze dosáhnout dvakrát vyšší rychlosti svařování než při svařování klasickým zkratovým obloukem a zároveň snížit pronikání tepla až o 35 %. Tím se na minimum sníží deformace. EWM tak nabízí efektivní proces pro vysoce kvalitní výsledky svařování v oblastech použití obkladování, spojovací svařování a navařování metodou WAAM (Wire Arc Additive Manufacturing). „Se systémem EWM React nabízíme ve srovnání s konvenčními procesy vynikající kontrolu a efektivitu automatizovaného svařování MIG/MAG,“ shrnuje Martin Hartke, vedoucí oddělení svařovacích procesů společnosti EWM.
„React“ je zkratka pro reverzní aktivně řízený přenos – Reversing Actively Controlled Transfer. Název popisuje proces svařování se zpětným pohybem drátu.
EWM React nabízí maximální kontrolu a spolehlivost procesu při automatizovaném svařování MIG/MAG.
Odborníci na automatizaci ve společnosti EWM vyvinuli speciálně pro EWM React robotický svařovací hořák s vysoce dynamickým motorem. S vysokým kmitočtem posouvá drát směrem k obráběnému předmětu a opět ho stahuje zpět.
Zdroj fotografií: EWM
Mohlo by se Vám líbit
Na trh vstupuje soudkovitá fréza CoroMill® Plura barrel – řešení, s nímž se tvarové obrábění posouvá o další krok vpřed
- Obrábění
-
04. července 2025
Společnost Sandvik Coromant zařadila do své nabídky novou koncepci monolitních karbidových stopkových fréz, která umožňuje zkrácení času cyklu až o 90 %. Inzerce Společnost Sandvik Coromant, která […]
Přípravy na MSV 2025 jsou v plném proudu. Podívejte se na první novinky letošního ročníku
- Strojírenství
-
03. července 2025
Od 7. do 10. října 2025 se na brněnském výstavišti koná již 66. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Svým návštěvníkům představí průmyslové inovace a nejnovější trendy napříč obory. Letos se […]
Bez mazání i při použití kovu: Polymerová kuličková ložiska pro nápojáře
- Strojírenství
-
02. července 2025
Samomazná a bezúdržbová kloubová ložiska igubal nově dostupná s cenově výhodnými plechovými domečky V nápojářském průmyslu jsou ložisková tělesa a přírubová ložiska často vystavena silnému […]