Strojírenství

20. září 2016 14:43

ESPRIT2016 pro počítačovou podporu obrábění

Nový ESPRIT ProfitTurning CAM software kombinuje tradiční metody soustružení s možností realizovat trochoidální dráhy nástroje.

ESPRIT 2016 disponuje novou moderní strategií pro vysokorychlostní hrubování na soustruhu, nazvanou ProfitTurning™, v níž je implementováno nové jádro ESPRIT Physics -Based CuttingEngine. Zatímco tradiční strategie obrábění berou v úvahu jen geometrický tvar obrobku, ProfitTurning™ tvoří dráhu nástroje s ohledem na mnoho faktorů obrábění a charakteristik stroje, které mají vliv na výkonnost obrábění. „ESPRIT 2016 ProfitTurning™ výrazně zlepšuje řízení řezu ve tvrdých materiálech, jako jsou titan nebo inconel. ProfitTurning™ navíc omezuje nepravidelnosti řezné síly a sklon k vibracím. Dalším přínosem je výrazné zkrácení doby cyklu, a to až o 50 % ve srovnání s tradičními metodami obrábění,“ řekl Ivan Krstič, R & D Product Manager ve společnosti DP Technology.

Inzerce

V CAM software hraje klíčovou roli rychlost simulace a ESPRIT si udržuje svou pozici v první linii vývoje urychlování běhu simulace bez kompromisů v přesnosti a stabilitě. ESPRIT 2016 zvyšuje rychlost simulace a přispívá tak ke zlepšení kvality povrchu při dokončování, což uživatelům šetří cenný čas.

Nástroj Nastavení modelu nástroje v ESPRIT 2016 poskytuje CAM programátorům pokročilé řešení pro správu a nastavení nástrojů. ESPRIT také podporuje nástroje soudkových fréz, aby pokrýval více 5osých a 3osých obráběcích cyklů. ESPRIT podporující Cloud navíc spolupracuje s aplikací MachiningCloud APP, která uživatelům umožňuje opakovaně využívat osvědčená řešení pro obrábění a snadno je importovat přímo do systému ESPRIT. ESPRIT 2016 má také rozšířené funkce pro kontrolu CAD souborů, které detekují a opravují kritické chyby v importovaných modelech. Uživatelé navíc mohou editovat nebo odebírat zaoblení nebo dokonce extrahovat hřbetní křivky zaoblení jako dráhy nástroje pro obrábění. Nová funkce Rozpoznání prvku děr v ESPRIT 2016 zahrnuje automatické rozeznávání různých typů složitých děr a jejich následnou klasifikaci. ESPRIT také měří úhel zakřivení otevřených děr, čímž zpřesňuje složité operace vrtání a zvyšuje jejich produktivitu.

Nové nástroje pro EDM obrábění v ESPRIT 2016 usnadňují hrubování a prodlužují životnost nástroje. Nastavitelný příjezd v CAM ESPRIT specifikuje dodatečný přídavek, aby se zmenšil objem materiálu, který je třeba po vyjiskření následně odebrat broušením. Další novou funkcí pro EDM obrábění je optimalizovaný první nájezd, který chrání nástroj drátu před zaváděním v místě, kde není žádný předvrtaný zaváděcí otvor.

U plynulého 5osého frézování eliminuje ESPRIT 2016 nežádoucí pohyby v cyklech třískového obrábění (Swarf Milling) a vyrovnává nepřesnosti při spirálovém dokončování povrchu dílce. Posuv přejezdů při spirálovém hrubování nyní může být větší, což vede ke zkracování doby obrábění. ESPRIT 2016 urychluje výrobu zvýšenou rychlostí simulace a uplatněním inovačních strategií obrábění, které šetří čas při programování a optimalizují zisk.

www.espritcam.com

Mohlo by se Vám líbit

MSV 2022: Novinky z oborů 3D tisk a logistika

Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 se blíží a my vám postupně představujeme zajímavosti z vybraných oborů. Dnes se zaměříme na 3D tisk a logistiku. Inzerce 3D […]

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]