Strojírenství

15. září 2022 23:54

Elesa+Ganter představí na MSV řadu novinek a vylepšení

Elesa+Ganter, světový lídr v inovaci a vývoji normovaných dílů pro průmysl, představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu MSV řadu novinek a vylepšení. Naším posláním je být nejen spolehlivým partnerem, ale také nekonečnou inspirací pro konstruktéry. Nabízíme řadu elegantních a efektivních řešení. Letos představíme například tyto komponenty:

Inzerce

Naši společnost charakterizuje mnoho typických výrobků, ale jestli je pro naši společnost něco skutečně ikonické, jsou to pružinové pístky. Proto tuto řadu neustále inovujeme a doplňujeme o mnohá vylepšení. Přirozeným vývojem je pak elektrifikace. Před dvěma lety jsme představili pístky GN 817.6 s elektronickým snímačem pro sledování polohy. Nejnovějším přírůstkem do této rodiny jsou pak pružinové pístky GN 817.7 – které jsou ovládané pneumaticky. Vybírat si pak můžete až ze tří variant – jednak s čepem vysunutým v klidové poloze, nebo naopak se zasunutým (v obou případech silou pružiny) či verze, kde jsou obě polohy ovládané a udržované čistě pneumaticky.

Ve stejném duchu, tedy elektrifikace posouváme i naši nabídku rukojetí a madel. V minulosti jsme již představili bezpečnostní trubková madla GN 331 a GN 332, nebo madla s monostabilním a bistabilním spínačem EBR-SWM, respektive EBR-SWB. Tento rok jsme pak na trh uvedli signalizační bezpečnostní madla M.2000 (monostabilní) – která jsou charakteristická výrazným podsvícením v délce celého madla – což činí signalizaci nepřehlédnutelnou. S příslušným elektrickým zapojením lze nakonfigurovat, aby barva LED pásku signalizovala stav ochrany následovně: (Červená: stroj je v činnosti, přístup není možný. Zelená: možný bezpečný přístup. Žlutá: čekejte, stroj se zastavuje.)

Absolutní novinkou v naší nabídce jsou pak převodové skříně – tedy například úhlová převodovka GN 3971, či šneková převodovka GN 3975. Jde o velice kompaktní produkty, které umožňují přenášení vysokých točivých momentů. Velkou výhodou je pak jednoduchá montáž, dlouhá životnost a samozřejmě bezúdržbovost. Standardně také rozšiřujeme naši nabídku dílů pro potřeby potravinářského průmyslu. K různým typům rukojetí, nohou a páček tak letos přibyly i nerezové spojky a jezdci s těsněním GN 132.25, či vymezovací podložky GN 6226. Vhodnou alternativou ke kovovým spojkám pak mohou být nově uvedené polymerové TCC.

Představíme ale také nové magnety (GN 53.2 GN 53.3, GN 53.4…), upínací páky LAC-FL a mnoho dalšího. Tak se přijďte podívat. Navštivte nás ve dnech 4.10. – 7.10.2022 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, v pavilonu V, stánek 042. Pro návštěvníky, kteří nám na stánku řeknou heslo ELEGAN 3 máme připravené překvapení. Tým Elesa+Ganter.

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]