Strojírenství

17. května 2019 10:42

Elegantní řešení jménem ToolBox

Co je to Toolbox? Říkáte si, další anglický výraz, který se nám vloudil do našeho jazyka českého?
Ano, je to tak, ale právě název Toolbox přesně vyjadřuje základní myšlenku tohoto řešení.

Tool = nástroj, box = krabice – zjednodušeně krabice na nástroje (respektive skříň na nástroje). V kontextu 21. století plného automatizace a robotizace se jedná o zařízení určené pro přehledný a kontrolovaný výdej nářadí a nástrojů, pracovních pomůcek i ostatních produktů. Tento skladový a výdejní systém je možné aplikovat přímo do výrobních procesů společnosti. Nejčastěji se jedná o řešení v podobě zásuvkového výdejního automatu.

 

 

Představte si následující situaci…

 • Za roky provozu Vaší firmy máte k dispozici množství nástrojů jak ve skladu, tak v provozu u jednotlivých strojů.
 • Vaše evidence nářadí může selhávat na pečlivosti jednotlivých pracovníků, případně nemáte žádnou (např. využíváte pouze excel či poznámkový blok).
 • Pracovníci ztrácejí čas hledáním jednotlivých nástrojů, pracovních pomůcek či měřidel.
 • Evidujete tolik rozličných nástrojů a lámete si hlavu kam s nimi.
 • Občas se dostáváte do situace, kdy Vám dojdou nástroje přesně v ten nejméně vhodný okamžik, kdy se zakázka musí dokončit včas a vy nemáte čím obrábět.
 • Dokonce máte podezření, že se s nástroji nakládá neoprávněně.
 • Pravidelně řešíte dilema jaké nástroje, v jakém množství a od jakého dodavatele objednat.

Chtěli byste popsanou situaci nadobro změnit? Udělat jednou pro vždy v těchto nástrojích pořádek a zajistit, aby se ty správné nástroje dostaly vždy včas do těch správných rukou?
Firma DEK TECHNIK má pro Vás řešení.

Český Toolbox
Předpokládáme, že správu nástrojů pomocí systému Toolbox znáte, ale ztrácíte se v nabídce na trhu a může být pro Vás složité vybrat vhodný systém. Řešíte, jak zaevidovat velké množství položek, tak aby vyhovoval a pokrýval komplexně všechny požadavky Vaší firmy? Další otázkou je také, jak vybrané řešení zafinancovat? Těmito i řadou dalších otázek se náš tým zabývá již řadu let. Výsledkem je komplexní a ekonomicky zajímavé řešení výdejního systému, známé také jako ceskytoolbox.cz. Je to řešení, vycházející z úzké spolupráce s našimi zákazníky, na jehož konci stojí výdejní systém vyrobený na míru každému z nich.
I Vám rádi dodáme potřebné skladovací řešení s elektronickým zamykáním včetně komplexního software pro evidenci uložených položek. Automatizuje procesy, zrychluje a šetří vaše nervy, finance i čas díky provedení dle skutečných potřeb. Jaké jsou tedy možnosti?

Varianty DEK Toolboxů
Základní jednotka: Zásuvkový výdejní Toolbox – řešení pro klasický výdej nových či repasovaných položek pomocí zásuvkového automatu. Tato verze v sobě může kombinovat i variantu pro sběr nástrojů k repasi. Využívá se i ve variantě pro výdej OOPP (ochranné osobní pracovní pomůcky).

 

 

 

 

 

Rozšiřující jednotka: Vertikální Toolbox s automaticky zamykatelnými výsuvnými dveřmi – řešení pro evidenci sad nářadí s držákem nebo držáků nástrojů –
SK/HSK (a řadu dalších).

 

 

 

 

 

Rozšiřující jednotka: Nářaďový Toolbox s automaticky zamykatelnými otevíratelnými dveřmi – řešení pro naskladnění extra velkých či neskladných položek.

 

 

 

 

 

Rozšiřující jednotka: Toolbox boxového typu – řešení pro správu měřidel/kalibrů či křehkého, velkého nebo těžkého nářadí.

 

 

 

 

 

Naše nejčastější možnosti rozšíření a napojení:

 • s dalšími podřízenými Toolboxy
 • s informačním podnikovým systémem či jiným rozhraním
 • s kamerovým systémem
 • s tiskárnou etiket
 • rozšíření o řízený firemní sklad s datovými terminály
 • s dalším zákaznickým řešením (např. váhovým systémem)…

Pořízením českého Toolboxu podporujete českou výrobu, řemeslníky a ekonomiku – proto budeme rádi, když nás oslovíte na
tel.: 775 466 229 nebo e­‑mailu: toolbox@dektechnik.cz.


www.dektechnik.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]