Strojírenství

20. září 2016 16:44

Efektivní, spolehlivé, jednoduché

Používání závitořezů je nejefektivnějším řešením pro snížení vytíženosti drahých strojů jako jsou horizontky či obráběcí centra. Zanedbatelnou investicí získáte stroj, kterým dokážete jednoduše a efektivně řezat závity od malých po rozměrnější závity až do M30.

 

Pohon strojů je zabezpečený buď pomocí pneumatické jednotky, nebo elektromotorem s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezúdržbovým provozem. Všechny závitořezy jsou osazené vícesměrovou otočnou hlavou, kterou dokážete řezat závity pod jakýmkoli úhlem bez nutnosti náročného nastavování kolmosti na stroji. Flexibilita a kolmost je zabezpečená dvoj- anebo trojkloubovým pantografi ckým ramenem, podle velikosti a typu stroje.

Tuhost a zároveň nízká hmotnost strojů je docílena použitím odlitků a profi lů ze slitin hliníku. Všechna kloubová spojení jsou vyvložkována a osazena kuličkovými ložisky, což umožňuje plynulou a jednoduchou manipulaci.

Elektrické závitořezy

Všechny el. varianty mají motory s bezkartáčovou technologií a spolu s planetovou převodovkou zajišťují naprosto tichý chod a dlouhou životnost. Otáčky lze plynule regulovat pomocí potenciometru. Závitořezy lze doplnit o automatické přimazávání, tak jako u pneumatické varianty. Navíc lze el. variantu osadit hloubkovým senzorem, který při dosažení požadované hloubky závitu automaticky přepne na reverzní otáčky.

DRILLTRONIC – stroj pro vrtání a závitování

DRILLTRONIC je integrovaná vrtací a závitořezná jednotka vybavená inovativním systémem vyvinutým společně s kloubovým ramenem pro dosažení maximální pracovní flexibility. Stroj je navržen tak, aby zajistil rychlé a přesné polohování se zachováním vysoké tuhosti při obráběcích (vrtacích) operacích.

VAPS (systém asistovaného polohování):

• rychlé zjištění polohy obrobku (hledání nulového bodu),
• intuitivní programování pro vrtání v několika bodech,
• plánování a uložení vrtacích cyklů
• provedení s asistovaným polohováním nástroje,
• automatická a manuální změna vrtací rychlosti,
• elektropneumatickým uzamykáním pozic je dosažena přesnost na 0,1 mm.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]