Strojírenství

24. července 2020 23:10

DAKO-CZ otevřelo nové servisní středisko a spustilo náborovou kampaň

Společnost DAKO-CZ, přední výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla, ve čtvrtek 25. června slavnostně otevřela nové servisní středisko. Zákazníkům bude poskytovat opravy pneumatických a hydraulických zařízení a firmě dodá jistotu práce i v případě ochlazení poptávky na trhu. V současné době je ovšem DAKO-CZ zakázkově naplněné, rozšiřuje výrobní prostory a spouští náborovou kampaň v regionu.

Inzerce

Otevření servisního střediska spojila tradiční společnost z podhůří Železných hor se setkáním se zaměstnanci. DAKO-CZ si v letošním roce připomíná 100. výročí narození Josefa Daňka, který ve firmě tradici výroby vlakových brzd založil, a díky jehož odkazu dnes DAKO-CZ patří mezi přední světové výrobce v této oblasti. Akce pro zaměstnance je alespoň částečnou náhradou původně plánovaného připomenutí tohoto jubilea, které zmařila koronavirová pandemie.

„Chceme dát touto cestou našim zaměstnancům najevo, že si vážíme jejich práce a toho, že v průběhu mimořádné situace dodržovali všechna opatření a pomohli nám udržet výrobu prakticky bez omezení,“ říká Dagmar Matúšová, generální ředitelka DAKO-CZ, a doplňuje: „Nejlepšími důkazy toho, že se nám v této nelehké době daří a jsme zakázkově naplnění, jsou náborová kampaň, kterou jsme spustili, otevření servisního střediska i rozšíření výrobní haly, které našim zaměstnancům zlepší pracovní podmínky.“

Servisní středisko vzniklo na místě bývalé prototypové dílny a významně navýší kapacitu firmy poskytovat zákazníkům servisní služby. DAKO-CZ jej vybavuje nejmodernějšími technologiemi tak, aby v maximální míře vyhovělo potřebám zákazníků. Zaměří se opravy většiny typů brzdových systémů i komponent. Oprava brzdových dílů bude ve většině případů probíhat výměnným způsobem, což přispěje ke značnému zkrácení doby oprav u provozovatelů.

„Kromě toho máme v areálu už zkolaudovanou novou výrobní halu, která rozšiřuje naše výrobní prostory i kapacitu. Do nové výrobní haly se přesunula montáž. Zaměřili jsme se na logistiku tak, abychom na montážních linkách minimalizovali nutnost přepravy materiálu i výrobků. Díky tomu ubyde našim pracovníkům fyzická zátěž. Projekt logistika v současné době finalizujeme a plně funkční bude v řádu několika měsíců,“ upřesňuje generální ředitelka DAKO-CZ.

K rozšířeným výrobním kapacitám i zakázkové naplněnosti logicky patří také nábor nových pracovníků. DAKO-CZ proto spustilo náborovou kampaň „Nemarni čas a zkus to s námi“. Aktuálně na trhu práce poptává jak nové posily do dělnických profesí různých specializací od operátorů výroby až po mistry, tak technicko-hospodářské pracovníky. Konkrétně jde o specialisty do vývoje, konstrukce, konstrukce SW, ale také do ekonomického úseku.

DAKO-CZ v minulém roce poprvé překonalo miliardový obrat a v růstu pokračuje i v letošním roce. Nové zakázky aktuálně realizuje pro polské, slovinské i indické dopravce, přičemž společnost zvládla v době koronavirové pandemie realizovat první přejímky zboží (FAI) pro své zákazníky on-line. Rozšíření výroby umožní společnosti realizovat více nových zakázek, nové servisní středisko zase zajistí práci i v případě omezení novovýroby z důvodu recese a znamená tedy pro DAKO-CZ větší stabilitu.


dako-cz.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]