Strojírenství

18. listopadu 2020 12:00

DAIKIN Plzeň nabírá 150 zaměstnanců

  • Nezaměstnanost stagnuje
  • Firmy se i nadále potýkají s nedostatkem zaměstnanců

Navzdory pokračující koronavirové pandemii a s ní spojenými ekonomickými dopady, se některé kraje stále potýkají s nedostatkem pracovní síly. Mezi tři s největší koncentrací volných pracovních pozic v poměru k počtu nezaměstnaných patří Praha, Středočeský a Plzeňský kraj. Dlouhodobý nedostatek pracovníků řeší například plzeňská společnost Daikin, která nabízí až 150 volných míst.

Inzerce

Oproti očekávání nezaměstnanost poslední čtyři měsíce stagnuje a pohybuje se mezi 3,8 – 3,7 %. Od ledna, kdy činila 3,1 %, dokonce v průběhu března klesla na 3 %. V měsících dubnu – červenci vzrostla a od srpna začala stagnovat s mírným poklesem na stávající hodnotě. Odborníci si to vysvětlují především sezónními pracemi a podpůrnými vládními programy jako například Antivirus. Řada zaměstnavatelů má také stále na paměti, že najít kvalifikovanou pracovní sílu byl ještě před krizí velký problém, proto se snaží své zaměstnance udržet, byť za cenu mírného snížení mezd.

V Plzeňském kraji je dvakrát více volných pozic než nezaměstnaných

Například v Plzeňském kraji bylo, dle statistik ministerstva práce a sociálních věcí, ke konci října evidováno celkem 12 555 nezaměstnaných, z toho 6 049 mužů a 6 506 žen. Zatímco volných pracovních míst má kraj téměř dvojnásobek – 24 596. „S první vlnou koronavirové pandemie se část pracovních míst uvolnila, část kandidátů si však na nenasyceném trhu práce velmi rychle našla uplatnění a opravdový boom nezaměstnanosti prozatím nenastal.
I nám se, více než kdy jindy, dařilo zaplňovat otevřené pracovní pozice, přesto máme stále volné kapacity, zejména co se týče manuálních pozic, například operátorů výroby, kontrolorů kvality nebo provozních údržbářů,“ říká Tomáš Matoušek, který je v Daikinu Plzeň zodpovědný za nábor. Kromě Plzeňského kraje se více volných pracovních míst, než nezaměstnaných nachází také v Praze, Středočeském, Jihočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Plzeňská firma nabízí desítky pracovních míst

Zatímco ostatní společnosti propouštění nebo snižují mzdy, plzeňská firma Daikin aktuálně nabízí pracovní místa až pro 150 zaměstnanců. Mezi otevřenými pozicemi se přitom najde uplatnění jak pro operátory, tak pro technicky, zdatné elektroúdržbáře nebo kvalifikované výrobní inženýry. Novým kolegům poskytne Daikin náborový bonus až 20 tisíc, nadstandardní platové ohodnocení, a především jistotu práce. Do svých zaměstnanců investuje společnost i formou školení a štědrých zaměstnaneckých benefitů.


www.daikin.cz

 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]