Strojírenství

10. ledna 2019 07:43

ComVac se dále rozvíjí. Odráží aktuální trendy branže.

  • Přední mezinárodní veletrh techniky stlačeného vzduchu a vakuové techniky je už téměř celý zarezervován

  • Důraz na Průmysl 4.0 a řešení na míru

Hannover. Veletrh ComVac 2019 se koná od 1. do 5. dubna 2019. O významu předního mezinárodního veletrhu techniky stlačeného vzduchu  a  vakuové  techniky  svědčí  velká  účast  vystavovatelů.  Hala č. 26 je už tři měsíce celá zarezervovaná. K výraznému rozšíření veletrhu přispějí především firmy z Číny, Německa a Turecka.  Vystavovatelé veletrhu ComVac  proto obsadí také jižní část sousední haly č. 25 a volné prostranství.

Počítáme, že ve srovnání s rokem 2017 veletrh ComVac 2019 zaznamená nárůst o 15 %,“ říká Benjamin Low, Global Director ComVac ve veletržní správě Deutsche Messe. „Návštěvníci se mohou těšit na velké množství inovací. Vysoce stlačený vzduch například přispívá k zjednodušení komplexních procesů v chemickém a petrochemickém průmyslu.  K zajištění zásobování sluneční a větrnou energií využívají stlačený vzduch přečerpávací elektrárny. Pro vystavovatele jsou zvlášť zajímavé synergie s technikou pohonu a fluidní technikou umístěnými v sousedství.

Inzerce

V centru pozornosti veletrhu ComVac je Průmysl 4.0, a to například v oblasti prediktivní údržby, dále komplexní řešení na míru jako je leasing a fakturace na jednotku.   Významnými tématy zůstávají energetická účinnost a efektivita využívání zdrojů.  K vystavovatelům, kteří si již zarezervovali účast na veletrhu, patří přední hráči branže jako   Aerzener Maschinenfabrik, Atlas Copco, Boge Kompressoren, Beko Technologies, Gebr. Becker, Gardner Denver, Kaeser Kompressoren nebo Leybold.

Podle analýzy společnosti Global Market Insights trh se stlačeným vzduchem překročí do roku 2024 hodnotu 11 miliard amerických dolarů. Kumulovaná roční míra růstu by měla zůstat na úrovni více než šesti  procent. Trh se stlačeným vzduchem zvláště silně ovlivní jeho rychlé prosazování v průmyslu  asijského  Tichomoří.    K nárůstu využívání stlačeného vzduchu dojde s plynulým zlepšováním  úrovně chemického a farmaceutického průmyslu v Číně a v Indii.

Na veletrhu ComVac 2017 vystavovalo 257 firem, z nichž bylo asi 80 % ze zahraničí. V roce 2017 navštívilo veletrh okolo 35 000 návštěvníků. Podíl zahraničních návštěvníků představoval 43 %. Veletržní správa Deutsche Messe organizuje v Hannoveru kromě veletrhu ComVac veletrhy stlačeného vzduchu a vakuové techniky v Chicagu, Šanghaji a Istanbulu.

www.hannovermesse.de

Mohlo by se Vám líbit

V pavilonu E se uskuteční veletrhy PROFINTECH a FOND-EX

Mezi specializovanými technologickými veletrhy, které se konají souběžně s MSV, nechybí ani PROFINTECH a FOND-EX. Vystavovatelé z těchto oborů představí své exponáty, řešení a služby […]

Udržitelné a nákladově efektivní dokončovací práce na vyvažovacích závažích pro disky kol

Rösler Smart Solutions: Pokročilé verze digitálního sledování kvality procesní vody. Nejběžněji používanými systémy pro čištění a recyklaci procesní vody používané při hromadném broušení a omílání […]

Automatizace PANASONIC na portálu EPLAN

Programovatelné automaty, řízení pohonů, komunikační komponenty a servomotory Panasonic jsou díky platformě EPLAN pro vás kdykoliv k dispozici k vašemu použití a to včetně všech technických parametrů. […]