Strojírenství

20. září 2016 18:19

Clony a zástěny (nejen) do svařovacích boxů

Plastové clony (též zvané průmyslové žaluzie) nacházejí své uplatnění u většiny firem. Nejčastěji se používají jako protiprůvanové zařízení ve vratech, dveřích, průchodech. V místech velké frekvence pohybu lidí či techniky zabraňují značným tepelným ztrátám vlivem vyvětrání, a tak přináší nemalé finanční úspory. Páskové clony lze užít i jako přehrazení celých hal, kdy stěna je v libovolném místě průchozí, lze jí například protlačit materiál velkých rozměrů či technologii. O odolnosti plastových pásů svědčí fakt, že se clony instalují i do horních částí jeřábových drah.

Své nezastupitelné místo mají plastové zábrany také jako lamelové clony či plachtové zástěny ve svařovacích boxech. Tyto zástěny chrání nejenom pracovníka, ale také ostatní lidi v okolí svařovacího pracoviště. Zároveň napomáhají svářeči zmírnit pocit izolace při práci.

Inzerce

Ochrana pracovníků

Při svařování či obrábění kovů působí na pracovníky celá řada negativních vlivů, proto není vhodné ochranu zdraví při práci podceňovat. Plastová přehrazení napomůžou k vyřešení mnohých problémů. Slouží jako:

Mechanická ochrana, která chrání okolí před odstřikujícím kovem, před jiskřením při obrušování či před odlétáváním pevných částic.
Prostředek ke snížení prašnosti, aby se dále nešířila, a to použitím pásů se vzájemným mírným překrytím nebo instalací kompaktní plachty.
Zvuková ochrana, kdy plasty alespoň částečně sníží hladinu slyšitelných hluků, ať už stálé intenzity (např. chod větráků) či hluky impulzní (rány kladivem).
Vizuální ochrana pro okolí svářeče. Vysoké oslnění může zcela znemožnit zrakové vnímání, způsobit ztrátu orientace. Tmavé zbarvení lamel zabraňuje pronikání nebezpečných ultrafialových paprsků a zároveň zachovává vizuální kontakt.

Sortiment závěsů

Firma Portaflex s. r. o. nabízí svým partnerům několik řešení. Svařovací boxy vyrábí a prodává buď z PVC pásů nebo zástěn. Zákazník si může vybrat

mobilní zástěny, tj. konstrukce vyrobené na míru, které je možno přenášet či (opatřené kolečky) posunovat kdekoliv ve výrobních prostorách.
pevné přehrazení, tzn. konstrukce je kotvená do podlahy – nejčastěji se využívá při instalaci boxů. V rámci těchto stěn dlouhých i desítky metrů můžou být určené části posuvné v kolejnicích nebo shrnovací do boku.
nákup svařovacího PVC, tj. pouze výplňového materiálu, ať již v podobě lamel (nejčastěji 300 mm širokých, 2 mm tlustých) nebo plachet (tl. 0,4 mm), v barevném provedení bronzovém, červeném, tmavozeleném. Plachty jsou olemovány ze čtyř stran, na horní straně jsou vyztužená oka s karabinkami pro zavěšení, boční strany jsou opatřeny zapínacími knoflíky.

Výhody pořízení závěsů Portaflex

• ochrana zdraví zaměstnanců při svařování

• rozumná pořizovací cena je ideálním řešením i pro malé firmy či jednotlivce

• variabilita uvedeného sortimentu uspokojí i náročné požadavky

• výroba zástěn na míru – včetně dodávky řezaných samostatných pásů či plachet

• prodej doplňkového sortimentu

• široká paleta průhledných plastů – např. pro průhledy do
strojů a zařízení

• dodávky na klíč včetně montáže, bezplatné poradenství

• velká skladová kondice plastových lamel

• zpětný odběr starých použitých plastů k ekologické likvidaci

Svařovací boxy s posuvnými segmenty

Svařovací přenosné zástěny

Svařovací plachty

Portaflex s. r. o.
Poděbradova 97a, 702 00 Ostrava
vyroba@portaflex.cz
www.lamelove-clony.cz

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]