Strojírenství

27. října 2018 00:21

Chybí zaměstnanci? Nejsou lidi? Studenti techniky to vidí jinak!

Personální agentura Jobs Contact, která se specializuje na nábor pro technické pozice, prováděla průzkum mezi studenty VUT v Brně a výrobními společnostmi, zaměřený na brigády v technických oborech.

Mezi dotazovanými studenty se našlo 75 % těch, kteří si pravidelně při studiu přivydělávají na brigádách, a z toho jen 54 % má brigády ve svém oboru. Nejčastějším důvodem, proč se na spolupráci firmy se studenty nedomluví, jsou časové možnosti. U většiny firem je minimální požadavek na odpracovanou dobu 20 hodin týdně. Nemá totiž význam zaměstnávat více studentů na kratší úvazky, protože věnovat se každému z nich bývá pro společnosti časově náročné. Nemají dostatečnou kapacitu zaměstnanců, kteří by se mohli studentům věnovat.

Inzerce

Jak firmy odměňují své brigádníky?

Z průzkumu jsme také zjistili, že pro studenty není prioritou při hledání zaměstnavatele mzda, jako spíš náplň práce a firemní kultura. Zjistili jsme, že firmy svým brigádníkům nabízí odměnu ve škále od 80 Kč na hodinu. Do 120 Kč hrubého na hodinu nabízí 38 % firem, mezi 120–150 Kč platí brigádníkům v 29 % firem, mezi 150–200 Kč 19 % firem a u 29 % firem (IT pozice) si mohou studenti přijít na hodinovou mzdu nad 200 Kč.

Celkově z průzkumu vyplývá, že studenti hledají a preferují práci v oboru. Na otázku, proč se jim nepodařilo práci v oboru najít, odpovědělo 30 % studentů, že firmy v jejich oboru studenty nehledají. To však neodpovídá podle našeho průzkumu a našich zkušeností realitě. Naopak mezi našimi klienty je o mladé, nadějné, technicky zaměřené kandidáty zájem.

Důvody, které firmy uvádí, proč nerealizuji zaměstnávání studentů?

Vidíme zde problém spíše v nedostatečném rozšíření informací mezi studenty. Tedy, jestli máte zájem i o studenty – DEJTE STUDENTŮM O VAŠÍ FIRMĚ VĚDĚT!!!

„Naše agentura je s technicky zaměřenými studenty v kontaktu a práci u našich klientů jim aktivně představujeme. Spoluprací s naší agenturou, tak získávají velmi šikovné nadšence pro svůj obor,“uvádí Martina Černá, obchodní ředitelka personální agentury Jobs Contact.

Personální agentura Jobs Contact Consulting – specialista na nábor pro technické pozice:

 • Vedoucí výroby
 • Konstruktér
 • Technolog
 • Inženýr kvality
 • Mistr
 • Vedoucí směny
 • Rozpočtář
 • PLC programátor
 • Servisní technik
 • CNC obráběč
 • Frézař
 • Kontrola kvality

Chcete být informováni o výsledcích našich průzkumů a zajímavostech z trhu práce?

Zaregistrujte se na www.jobscontact.cz/pro-firmy


Jobs Contact Consulting, s. r. o.
IFM Centrum, Křenová 71
602 00 Brno
gsm: +420 737 204 482
cerna@jobscontact.cz
www.jobscontact.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]