Strojírenství

27. října 2018 00:21

Chybí zaměstnanci? Nejsou lidi? Studenti techniky to vidí jinak!

Personální agentura Jobs Contact, která se specializuje na nábor pro technické pozice, prováděla průzkum mezi studenty VUT v Brně a výrobními společnostmi, zaměřený na brigády v technických oborech.

Mezi dotazovanými studenty se našlo 75 % těch, kteří si pravidelně při studiu přivydělávají na brigádách, a z toho jen 54 % má brigády ve svém oboru. Nejčastějším důvodem, proč se na spolupráci firmy se studenty nedomluví, jsou časové možnosti. U většiny firem je minimální požadavek na odpracovanou dobu 20 hodin týdně. Nemá totiž význam zaměstnávat více studentů na kratší úvazky, protože věnovat se každému z nich bývá pro společnosti časově náročné. Nemají dostatečnou kapacitu zaměstnanců, kteří by se mohli studentům věnovat.

Inzerce

Jak firmy odměňují své brigádníky?

Z průzkumu jsme také zjistili, že pro studenty není prioritou při hledání zaměstnavatele mzda, jako spíš náplň práce a firemní kultura. Zjistili jsme, že firmy svým brigádníkům nabízí odměnu ve škále od 80 Kč na hodinu. Do 120 Kč hrubého na hodinu nabízí 38 % firem, mezi 120–150 Kč platí brigádníkům v 29 % firem, mezi 150–200 Kč 19 % firem a u 29 % firem (IT pozice) si mohou studenti přijít na hodinovou mzdu nad 200 Kč.

Celkově z průzkumu vyplývá, že studenti hledají a preferují práci v oboru. Na otázku, proč se jim nepodařilo práci v oboru najít, odpovědělo 30 % studentů, že firmy v jejich oboru studenty nehledají. To však neodpovídá podle našeho průzkumu a našich zkušeností realitě. Naopak mezi našimi klienty je o mladé, nadějné, technicky zaměřené kandidáty zájem.

Důvody, které firmy uvádí, proč nerealizuji zaměstnávání studentů?

Vidíme zde problém spíše v nedostatečném rozšíření informací mezi studenty. Tedy, jestli máte zájem i o studenty – DEJTE STUDENTŮM O VAŠÍ FIRMĚ VĚDĚT!!!

„Naše agentura je s technicky zaměřenými studenty v kontaktu a práci u našich klientů jim aktivně představujeme. Spoluprací s naší agenturou, tak získávají velmi šikovné nadšence pro svůj obor,“uvádí Martina Černá, obchodní ředitelka personální agentury Jobs Contact.

Personální agentura Jobs Contact Consulting – specialista na nábor pro technické pozice:

 • Vedoucí výroby
 • Konstruktér
 • Technolog
 • Inženýr kvality
 • Mistr
 • Vedoucí směny
 • Rozpočtář
 • PLC programátor
 • Servisní technik
 • CNC obráběč
 • Frézař
 • Kontrola kvality

Chcete být informováni o výsledcích našich průzkumů a zajímavostech z trhu práce?

Zaregistrujte se na www.jobscontact.cz/pro-firmy


Jobs Contact Consulting, s. r. o.
IFM Centrum, Křenová 71
602 00 Brno
gsm: +420 737 204 482
cerna@jobscontact.cz
www.jobscontact.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]