Strojírenství

04. října 2018 00:30

Chotěbořská firma Nate začala vyrábět mobilní čerpací stanice

Chotěbořský strojírenský podnik Nate – nápojová technika začal vyrábět mobilní čerpací stanice pohonných hmot. Rozšiřuje tak svůj výrobní program dosud zaměřený hlavně na plnicí linky pro pivovary, sodovkárny a jiné výrobce nápojů. První mobilní čerpací stanici dokončili pracovníci v těchto dnech. Objednávku má Nate zatím na sedm stanic, o dalších se jedná. ČTK to řekl generální ředitel společnosti Petr Papoušek.

Inzerce

První stanice zůstanou v Česku. „Předběžně už víme o zájmu z Chorvatska, Srbska a Angoly,“ řekl Papoušek. Uvedl, že jde o kontejnery, které se dají převážet. Osazení předchází jednodušší úřední řízení než u klasických pump. Mobilní stanice by se podle něj mohly uplatnit například ve firmách, u železnice nebo třeba na pobřežích či ostrovech, kde lidé musí jezdit daleko tankovat. „U nás je síť čerpacích stanic celkem hustá, ale je spousta destinací, kde to je problém,“ podotkl.

Mobilní stanici tvoří ocelová nádrž na benzin, naftu a jiné pohonné hmoty, která je uložená v ochranném kovovém obalu. Na ni navazuje část s tankovacími stojany. Stanice se dá uvést do provozu do osmi hodin po dopravení na místo. Stačí, když tam je elektrická přípojka. V případě rostoucí spotřeby paliv je možné rozšířit kapacitu stanice připojením dalšího kontejneru.

„Myslím, že je to segment, který by pro nás do budoucna mohl hrát důležitou roli,“ uvedl Papoušek. Autorizovaným prodejcem těchto modulárních čerpacích zařízení je firma Topmatic Energy.

Nate zaměstnává okolo 200 lidí. Z potravinářského průmyslu měla firma poslední dobou důležité zakázky doma i za hranicemi. Pro masokombinát Kostelecké uzeniny vyrábí dopravníky do skladovacích prostorů. Další velkou dodávku Nate dokončuje v ruském městě Nižnij Tagil ležícím poblíž hranice mezi Evropou a Asií. Pro tamní pivovar vyrobila linku na plnění piva a kvasu do PET láhví s obsahem 1,5 litru. Za hodinu jich tato technologie dokáže naplnit 16 000.

Obrat firmy Nate byl vloni 320 milionů Kč. Letošní prodej vlastních výrobků se podle Papouška zatím vyvíjí podobně.

www.nate.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]