Strojírenství

18. dubna 2018 14:13

CHARVÁT AXL, a. s. do nového roku s novým vedením

Od listopadu 2017 se stala součástí firemní skupiny CHARVÁT AXL, a. s. společnost SBAJ Inmart a. s. Tato společnost je velkým výrobcem hydraulických válců s obrovskou perspektivou dalšího rozvoje. S ohledem na toto rozšíření skupiny se musí i nově definovat úloha a budoucnost společnosti CHARVÁT AXL, a. s.

Inzerce

CHARVÁT AXL, a. s. se doposud vyprofilovala jako výrobce velkých hydraulických válců (průměr pístu od 110 do 450 mm) a leteckých podvozků.

Podíl letecké výroby je však doposud velmi nízký (mezi 10–15 % z celkového obratu). Právě proto se na výrobu leteckých podvozků musí společnost systematicky zaměřovat, rozšiřovat ji, a to i případně na úkor výroby hydraulických válců, kterou může převádět do společnosti v Bardějově. Důvodem pro takové přesuny je pochopitelně i různá struktura nákladů obou společností na straně jedné a různá výše marže u obou typů výroby na straně druhé.

Společnost CHARVÁT AXL, a. s. si v roce 2017 nevedla dobře a jako jediná firma skupiny se v celé její historii dostala do ztráty, protože nestíhá zakázky.

Tato ztráta vedla představenstvo společnosti k velmi rychlému rozhodnutí o výměně vedení.

Novým výrobním ředitelem byl jmenován Ing. Lukáš Novotný, technickým ředitelem zůstává Ing. Jiří Riegr. Za rozvoj letecké výroby a zvyšování jejího podílu na obratu společnosti je zodpovědný Ing. Michal Dolejš. Funkci generálního ředitele nově vykonává Dr. Jiří Charvát.

Redakčně upraveno z www.charvat-axl.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]