Strojírenství

09. října 2018 14:55

Česko-německá firma 4ISP na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila novinky ze světa laserů

Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro většinu zemí Evropy firma 4ISP s.r.o. představila na výročním šedesátém Mezinárodním strojírenském veletrhu novinky, jako nejluxusnější řadu HSG Laserů využívající zdrojů Raycus, JPT a IPG, hlavy HighYag či Precitec, ale i mnoho dalšího. Od těch nejmenších po ty nejvýkonnější stroje s mimořádnou přesností a rychlostí řezu. Představila také svůj nadstandardní servis, spočívající v komplexní péči o konkrétního zákazníka, tedy od výběru vhodného technického řešení, přes zajištění financování, dopravu stroje a montáž přímo ve výrobě, připojení sítí a technických plynů, zaškolení obsluhy až po podpis předávacího protokolu. Tento servis úspěšně firma rozšířila i díky právě otevřenému největšímu showroomu CNC strojů a laserů v Evropě EURAZIO Center. 4ISP ocenili i nezávislí hodnotitelé, kteří společnost vybrali mezi 10 nejlepších firem Středočeského kraje, a to z celkem přihlášených 5700 firem a živnostníků. 4ISP je tedy za letošní rok mezi osmdesáti nejlepšími firmami. Úspěšně rozvíjí i firemní filantropii, kdy v současnosti podporuje již dvě fakulty ČVUT při jejich projektech Formule.

Inzerce

„Novinkou letošního veletrhu je bezesporu nový servis, který naší společnosti poskytují naši čínští dodavatelé. Ti vůči nám mění přístup,“ uvádí Petr Tůma, jednatel společnosti 4ISP. „Díky otevření nového showroomu v Modleticích u Prahy mají zájem dodávat nám předváděcí stroje zdarma. V praxi by to mělo znamenat snížení cen strojů našim zákazníkům, protože zcela jistě tento benefit do cenotvorby promítneme,“ dodává Petr Tůma.

„Do sortimentu jsme zároveň zařadili dvě nové produktové řady cnc strojů pro obrábění převážně neželezných kovů. Jedná se o stroje určené na obrábění plochého materiálu pro plechy středního a velkého formátu,“ uvádí Martin Čejka, obchodník, specialista na třískové obrábění. „Stroje jsou již řízeny systémem Sinumerik a osazeny kompletním servořízením Siemens. Příchodem těchto strojů bychom se chtěli posunout kupředu v technologii třískového obrábění. V průběhu měsíce listopadu nám dorazí první modely do showroomu v Modleticích, kde budou reprezentovat novou řadu strojů. Budou zde rovněž plně k dispozici zákazníkům, což by mělo pomoci při výběru toho správného stroje pro danou výrobu,“ dodává Martin Čejka.

„Další novinkou veletrhu je stroj na značení nerovných ploch. 4ISP ho v Brně představuje poprvé v Evropě vůbec,“ uvádí Ondřej Cundr, obchodník, specialista na značící lasery. „V současné době se kromě klasického značení ve 2D (na rovné plochy) začíná stále více prosazovat i 3D laserové značení, které umožňuje značit i na nerovné plochy. Při značení na nerovný povrch (3D) je potřeba, aby ovládací software laseru znal tvar nerovné plochy. To se v současnosti nejčastěji řeší nahráním 3D modelu povrchu, který je potřeba označit. V případě jednoduchých tvarů jako je koule, válec či kužel je celkem jednoduché vytvořit 3D model ve 3D CAD/CAM programu či přímo v ovládacím softwaru pro laser. V případě složitějších tvarů však nastává problém, zvláště v případě že se jedná o kusové značení výrobků různých tvarů. Dělat 3D model pro každý originální kus by bylo časově i finančně velmi nákladné. Člověk je tvor zvídavý, a tak i na tento problém nalezl jednoduché řešení. To spočívá v zabudování 3D skeneru přímo do těla značícího laseru. Tímto jednoduchým řešením se velmi zjednoduší práce při značení na nerovné povrchy a 3D značící laser dojde k plnému využití jeho potenciálu. Zabudovaný skener na stisk jednoho tlačítka vytvoří 3D model (ve formátu STL) předmětu na který se má značit, a automaticky provede i samotné označení. Stisknutím jednoho tlačítka je možné značit na libovolný povrch bez nutnosti předchozí tvorby modelu. To je výhodné zejména při značení prototypů, originálních výrobků či výrobků se složitým tvarem,“ dodává Ondřej Cundr.                                                                .

Zákazníky společnosti 4ISP jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky. Firma má ve svém portfoliu nejenom vláknové řezací lasery HSG a Holandské Co2 lasery BRM, ale i CNC frézky RELICUT, ohraňovací lisy, brusky, filtrace a další doplňkové stroje pro kovozpracující průmysl. Dále disponuje širokou nabídkou mechanických i elektronických komponentů k sestavení vlastních CNC nebo obráběcích strojů, s nabídkou širokého sortimentu spotřebního materiálu a doplňkům k laserům a frézkám. Od velkých průmyslových strojů přes výrobní linky až po prodej komponentů pro individuální výrobu CNC strojů. Lasery jsou nepostradatelné v kovovýrobě nebo zámečnictví jako je například výroba zábradlí, schodišť, karoserií aut či vložek do dveří. Co2 lasery lze využívat na řezání potahové látky, výšivek, pěnových výztuh, obalových materiálů, překližek či filtračních vložek. Značení je vhodné pro uvedení výrobních čísel, QR a čárových kódů, parametrů a povinných údajů na komponentech z výroby jako je nářadí, brzdové kotouče, matky, vrtáky, kovové i nekovové předměty. Jako příklad uveďme také raznice, miniaturní stavítka pro výrobu zámkových vložek s velkými nároky na přesnost, polotovary svítidel vyráběných v Jihlavě či výroba gastrotechniky u Českých Budějovic.

Návštěva MSV Vám bohužel nevyšla? Domluvte si vlastní prohlídku Eurazio Centra: kontaktní formulář.

Celkový obrat firmy v roce 2017 přesáhl 4,5 oproti 2,3 milionům Eur v roce 2016.

Počty prodaných strojů:

2013  – 25 strojů při obratu 0,85mil. EUR
2014  – 209 strojů při obratu 1,44mil. EUR                                  
2015  – 215 strojů, z toho 2 vláknové lasery HSG na řezání kovů při obratu 1,37mil. EUR
2016  – 165 strojů, z toho 7 vláknových laserů HSG při obratu 2,3 mil. EUR
2017 – 188 strojů, z toho 34 vláknových laserů HSG při obratu 4,5 mil EUR


Společnost 4ISP s.r.o. má dvě klíčová prodejní oddělení se čtyřmi aktivitami: Prodejem laserů CNC strojů se řadí mezi specialisty na prodej laserů a CNC frézek. Je výhradním prodejcem stabilních a profesionálních strojů RELICUT. Má výhradní zastoupení pro ČR a SR v nabídce vláknových laserů HSG. Nabízí také stroje pro modeláře či školy případně malovýrobu. Všechny typy strojů naleznou zákazníci v předváděcím centru, kde si je mohou otestovat. Samostatné CNC oddělení strojů začalo vznikat v roce 2013, v roce 2015 bylo  již dominantou provozu firmy. Dále naleznou zákazníci ve skladech firmy širokou nabídku mechanických i elektronických CNC komponentů či obráběcích strojů. Dále nabízí spotřební materiál a doplňky k laserům a frézkám. Třetím pilířem firmy jsou CNC služby, jako značení kovových i nekovových produktů (popisování, gravírování grafiky), řezání tyčového materiálu, broušení nakulato, řezání deskového materiálu a zakázkový servis CNC strojů. Posledním pak CCTV – bezpečnostní kamerové systémy zastoupené převážně českou značkou RELICAM naleznete na cctv.inshop.cz. Společnost 4ISP s.r.o. provozuje již několik let internetové obchody s širokou nabídkou kamerových CCTV systémů na stránkách cctv.inshop.cz a s CNC komponenty a stroji na cnc.inshop.cz.

Mezinárodní firma 4ISP slavnostně otevřela největší prodejní a předváděcí centrum EURAZIO na lasery a CNC stroje v Evropě. Ojedinělé centrum EURAZIO zákazníkům nabízí největší množství laserů a CNC strojů na jedné ploše připravených pro jejich předvedení a vyzkoušení vlastních materiálů a aplikací. Expanzi firmy 4ISP zapříčinila nejenom propracovaná strategie ukázek práce na jednotlivých strojích, ale i návrhy řešení pro specifické provozy, zakázkové modifikace, implementace do výrobních linek nebo částečně robotická řešení. EURAZIO nabízí možnost vyzkoušet si vlastní materiály na jedinečných strojích, jako kombinovaných strojích pro trubkové a plošné řezání kovu, trubkových řezacích strojích pro velmi malé i velmi velké průměry kovových materiálů, značkovacích laserech s automatickými podavači pro velkokapacitní výrobu, značkovacích laserech pro velkoformátová značení.  Škála strojů je široká, od strojů pro školy a hobby použití až po stroje pro průmyslovou výrobu.


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]