Nástrojárna

16. února 2020 09:45

Automatizace, digitalizace a plný výkon stroje

Společnost Hermle AG představí na EMO 2019 šest strojů, z nichž čtyři ve veletržním stánku Hermle C 36 v hale 12 – věrna svému mottu „Smart technologies driving tomorrow’s production“!

Libovolně konfigurovatelná obrazovka Hermle Home

Čtyři modely strojů ve veletržním stánku Hermle zastupují celé spektrum výrobků a služeb firmy Hermle. Tyto stroje budou doplněny speciální přehlídkou digitálních modulů, při které budou přestaveny tři oblasti „Digital Production“, „Digital Operation“ a „Digital Service“. Tyto oblasti tvoří pevné základy pro inteligentní správu zakázek, transparentní výrobní procesy, chytré vyladění strojů, výrobu bez papírování a propracované technologické cykly – všechny stavební kameny pro cestu ke Smart Factory a Průmyslu 4.0. Snazší ovládání a lepší používání dotykové obrazovky Hermle zaručuje díky své individuálně konfigurovatelné obrazovce Home a novému uživatelskému rozhraní Navigator. Firma Hermle bude během EMO rovněž propojena v síti přes nové rozhraní UMATI iniciované svazem VDW, připojení bude demonstrováno prostřednictvím stroje C 32 U dynamic.

Inzerce

Své místo ve veletržním stánku o velikosti 60 m2 nalezne i sektor generativní výroby, se součástmi vyrobenými pomocí technologie, MPA.

Stroj C 42 U MT dynamic z konstrukční řady HIGH-PERFORMANCE-LINE jedinečným způsobem kombinuje technologie frézování a soustružení. Výroba skříně hnacího agregátu z oceli 1.2312 pro letectví a kosmonautiku o ∅ 600 mm demonstruje tyto technologie v jednom upnutí. Používá se při tom i trochoidální soustružení a projevují se ohromné výhody obou metod při jednom obrábění.


Video na Youtube:
https://www.youtube.com/
watch?v=0-TfqEt3wh0


V podobě stroje C 32 U dynamic představí Hermle další 5osé obráběcí centrum konstrukční řady HIGH-PERFORMANCE-LINE. Zde je kladen největší důraz na výkon vřetena. Výkonnost je názorně předvedena na demo „těžkém třískovém obrábění“. Při otáčkách až 15 000 ot./min, výkonu 42 kW a točivém momentu 148 NM ukáže vřeteno v kombinaci s velmi tuhou konstrukcí stroje C 32 vyrobenou technologií minerálního odlitku, co lze frézovat s inteligentní strategií frézování kombinovanou s nejmodernější nástrojovou technikou.


Video na Youtube:
https://www.youtube.com/
watch?v=bJ6hz8KQsPU


Hermle na EMO představí dvě různá automatizační řešení

Manipulační systém HS flex připojený k 5osému obráběcímu centru C 400 konstrukční řady PERFORMANCE-LINE. Systém HS flex se může vybavit několika moduly zásobníků a pomocí dalšího stupně konfigurace rozšířit na paletový multisystém. V kombinaci s Hermle Automation-Control-System (HACS) nabízí HS flex ještě větší flexibilitu a uživatelskou přívětivost.

Modulární a kompaktní robotický systém RS 05-2 připojený k 5osému obráběcím centru C 250

Kompaktní a modulární robotický systém RS 05-2 s instalační plochou pouhé 2 m2. Do různých řešení zásobníků pro předzásobení polotovary jsme vložili mnoho našeho know-how. Koncovým uživatelům tak je k dispozici celá řada nejrůznějších možností, od jednomatricového zásobníku přes zásobník Kanban a zásuvkový zásobník až po paletový zásobník. Systém RS 05-2 se může připojit k pěti různým modelům strojů z dílny Hermle a své odběratele nalezne právě v oboru lékařské techniky a přesného strojírenství.


Video na Youtube:
https://www.youtube.com/
watch?v=kHq436ORZs4


Oblast automatizace, jejíž podíl je nyní u Hermle cca 30 % expedovaných strojů, neustále roste – prognóza do příštích let – nárůst až na 50 % expedovaných strojů s automatizací.

Pronajaté stroje

Další model stroje konstrukční řady PERFORMANCE-LINE, stroj Hermle C 650, bude k vidění u výrobce nástrojů YG-1 – živě v hale 3, stánek H06.

Rovněž výrobce nástrojů EmugeFranken vsází při prezentaci svých nástrojů na stroj Hermle C 42 U dynamic z konstrukční řady HIGH-PERFORMANCE-LINE – živě v hale 4, stánek F16.

www.hermle.de

Mohlo by se Vám líbit

S neustálým důrazem na rychlost

Vysokozátěžové konzolové regály pro Mundinger Transport Mundinger Transport, speditérská firma specializující se na distribuci materiálu z oceli v tyčích, sází v novém skladu bádensko-württemberského Rudersbergu […]

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS. Inzerce Hlavní […]

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky […]